rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Gość   
Gość

Narazie mamy  uprawomocnione uzgodnienie warunków zabudowy. Kończymy projekt i do starostwa trzeba już z projektem. Wtedy dają pozwolenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

To przy wydawaniu pozwolenia sie jeszcze okaze czy zawolaja o to. U mnie do warunkow odrazu to sprawdzali w gminie czy trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie no była wysyłana informacja do starostwa i stwierdziło ono że skoro wójt tego nie chce to ono też. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    198
59 minut temu, Farmer6820 napisał:

Jak my wystepowalismy do wójta o pozwolenie na budowę obory na 120 djp to dał nam na 120 plus to co mamy. Nawet nas się nie pytali. I mamy na pozwolenie na 188 djp bez żadnych raportów i kart

Zależy w którym to było roku bo obowiązek decyzji jest od 2005 r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sprawa jest świeża. U nas wójt wydaje takie decyzje jeśli w okolicy nikt nie ma sprzeciwu. 8 lat temu budowalismy  na te 68 djp, był inny wojt a załatwienie wyglądało tak samo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

A od kiedy wójt wydaje pozwolenia? Starosta wydaje pozwolenia na budowę.

Edytowano przez sumek666

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Decyzję o warunkach zabudowy wydaje wójt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystian000    13
4 godziny temu, Farmer6820 napisał:

Nie no była wysyłana informacja do starostwa i stwierdziło ono że skoro wójt tego nie chce to ono też. 

Wójt o decyzję środowiskową powinien zwrócić się do sanepidu, wód i rdos a nie do starosty. Starosta może niepotrzebować tego dokumentu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostryy    1

Jak dla mnie to wójt działa poza granicami prawa a za to jest psragraf ale jeśli ty masz decyzje środowiskową z pieczątką prawomocności to reszta juz cie nie interesuje. 😀 Tylko dziwi mnie to że żaden organ nie reaguje bo jak wójt wyda juz decyzje środowiskową to daje ją do informacji dla sanepidu, wód i rdos a oni wtedy powinni reagować "panie a co to jak ty nas nawet o opinie nie pytales wypad z tym"

52 minuty temu, krystian000 napisał:

Wójt o decyzję środowiskową powinien zwrócić się do sanepidu, wód i rdos a nie do starosty. Starosta może niepotrzebować tego dokumentu.

Nie o decyzję a o opinie. Decyzje wydaje na podstawie tych opini a opinia dotyczy tego czy ma wydac decyzje środowiskową od reki czy zarzadzic przeprowadzenie raporu.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Było zwracane się o opinię jeszcze w czerwcu, przed zniwami. Wszyscy chcieli raport. Potem były żniwa kukurydza siewy i tak dalej i nie było czasu i w październiku poszliśmy do wójta żeby coś z tym robić bo na wiosnę chcemy zaczynać budowę. Po 1 listopada wystapilismy o decyzję o warunkach zabudowy. Dostaliśmy ja 22 grudnia. Po świętach poszliśmy do projektanta. Na dzień dzisiejszy się ona uprawomocnila bo 14 dni od jej wydania nikt się nie odwolywał. Jedyny warunek postawiły nam wody polskie bo mamy na działce rów melioracyjny w stronie szczytowej przyszłej obory i mamy odsunąć się od niego 5 metrow z budynkiem. Normalnie z litera prawa działa. Pamiętam że decyzje środowiskowa jakoś wydał nam przed samymi wyborami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystian000    13
2 godziny temu, ChiquitaB napisał:

Tylko bedzie lipa jak ktos sie wkoncu o to upomni

Wystarczy że farmer6820 złoży wniosek na PROW.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam złożony. I właśnie osoba prowadząca mój wniosek podpowiedziala żeby iść do wójta i to przyspieszyć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostryy    1
9 godzin temu, Farmer6820 napisał:

Było zwracane się o opinię jeszcze w czerwcu, przed zniwami. Wszyscy chcieli raport. Potem były żniwa kukurydza siewy i tak dalej i nie było czasu i w październiku poszliśmy do wójta żeby coś z tym robić bo na wiosnę chcemy zaczynać budowę. Po 1 listopada wystapilismy o decyzję o warunkach zabudowy. Dostaliśmy ja 22 grudnia. Po świętach poszliśmy do projektanta. Na dzień dzisiejszy się ona uprawomocnila bo 14 dni od jej wydania nikt się nie odwolywał. Jedyny warunek postawiły nam wody polskie bo mamy na działce rów melioracyjny w stronie szczytowej przyszłej obory i mamy odsunąć się od niego 5 metrow z budynkiem. Normalnie z litera prawa działa. Pamiętam że decyzje środowiskowa jakoś wydał nam przed samymi wyborami. 

O teraz dobrze wytłumaczyłes☺wszystko zgodnie z prawem nikt sie nie bedzie czepiał☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

kuba3048 napisał:

Żyjecie? Chłopaki a jeżeli mam opony 11.2 24 to jakie najszerszy mogę założyć na fwlge 24 żeby mi się zgrały? Tył też mam 16.9 30 i też jakie najszerszy mogą być na feldze 30 żeby się zgrywaly.  320 70 r24 i 480 70 r30 to wiem ale jeszcze więcej to ile? 

Na tył jeszcze 540/65 r30 na przód nie ma szerszego zamiennika


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

słuchajcie ile trzeba mieć bykow  (wielkość ekonomiczna) w oborze żeby zlapac się na modernizacje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Od chu*a i jeszcze trochę.  😂

Oprócz bydła ziemia też się wlicza przecież, druga sprawa czy te opasy to jakieś wyrównane stado czy może 80% to jakieś 3 msc a pozostałe dwuletnie itp. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582
No właśnie już któryś raz takie cyrki z aplikacją

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

wiek bykow będzie urozmaicony w roznym wieku będą no wiadomo, mam 20 ha ziemi myślisz ze 20 sztuk wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj