Gość Profil usunięty

Historia Polski

Polecane posty

Gość   
Gość

"W r. 1577 podnosi Gdańsk próbę buntu przeciw Batoremu, nie chcąc uznać go królem, lecz obstając przy kandydaturze cesarza Maksymaljana. Wywołało to wojnę i oblężenie miasta przez Batorego.

Gdańszczanie zaciągnęli zawodowe wojska najemne w sile ok. 3300-3500 niemieckich landsknechtów i 400 rajtarów. Z armią tą chcieli w kwietniu 1577 roku opanować całe Prusy Królewskie, zaczynając od Tczewa.

15 czerwca z Niderlandów przypłynęli Szkoci. Ci stanowili rdzeń 6 kompaijnego regimentu, nad którym dowództwo objął Wiliam Stuart.

Pobici przez Batorego pod Lubieszewem."

http://www.kresy.pl/kresopedia,historia,rzeczpospolita?zobacz/latarnia-3-lipca-1577-roku

https://pl.wikipedia.org/wiki/Bitwa_pod_Lubiszewem

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    456

Dzięki :) Swoją drogą: Kto by pomyślał, że w tamtym czasie mobilność wojsk była tak duża... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W NOCY Z 10 NA 11 LIPCA 1943 ROKU MIAŁA MIEJSCE KULMINACJA RZEZI WOŁYŃSKIEJ .         photo2.jpg                                                                                                                                   rzez_wolynska.jpg  https://pl.wikipedia.org/wiki/Krwawa_niedziela_na_Wo%C5%82yniu


 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3049

o tym to juz dawno pisali w gazecie wyborczej, ciekawe jakby zaczeto badac wasze korzenie nacjonalistow polskich , wiekszosc z was pochodzi ze wschodu polski a to nigdy nie byly tereny etnicznie jednolite i przewaznie polacy stanowili tam mniejszosc, ale by byly jaja jakby wasi przodkowie byli prawoslawni albo greckokatoliccy o wyznaniu mojzeszowym nie wspomne[ bo narodowosc to wynalazek konca XIX wieku i wczesniej tylko religia sie liczyla bo wszelkie metryki byly w swiatyniach] mam w ksiazce stare mapy spisow wyznaniowych z poczatkow XX wieku podajcie z jakich jestescie gmin i zobaczymy jakie sa szanse ze jestescie katolikami z dziada-pradziada  B)


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

:lol:   ...już się boję........

Każdy ma historie, ale chyba nie ma Polaka, którego rodzina w przeszłości nie dotknięta została jakąś haniebną tragedią.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

@jacuś samo to słowo "wasze" daje dużo do myślenia.

Przynajmniej ci co maja prawicowe poglądy (według Ciebie nacjonalistyczne ) maja jakieś poglądy ale są tacy jak Ty i kilku innych którzy tylko negują poglądy innych nie pisząc nic o swoich poglądach.

Ja jestem ze wschodu i nie wiem jakie mam korzenie ale czuję sie 100% Polakiem i tego samego spodziewałem sie od mieszkańca okolic Krakowa.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    456

@jacus Ja znam swoje korzenie. Wiem, że są to korzenie szlacheckie, ale wywodzące się ze szlachty niemieckiej, która osiedliła się w Polsce i Spolonizowała. Potem nawet brali udział w Powstaniu styczniowym, więc się nie mam czego wstydzić ;) No a że niemieckie... Trudno, muszę to jakoś przeżyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3049

ja po prostu jestem z dziada pradziada polakiem i temu nie mam takiej napinki jak wy, to fachowo chyba neofityzm sie nazywa -waszym potomkom za 100 lat przejdzie, moje rodzinne strony weszly w swiat cywilizacji zachodniej juz w XII w i do dzisiaj sie tego trzymamy.moi przodkowie nie brali udzialu w zadnych powstaniach[choc bylo  powstanie kosciuszkowskie i krakowskie] i z tego jestem bardzo dumny bo wszelkie te dzialania byly zupelnie bez sensu i zbrodnicze dla panstwa narodu polskiego.

okey ja mam od paru lat sasiada z powiatu lubelskiego[ nie wiem skad dokladnie bo takie pytania nie sa mile widziane i zwykle odpowiedz jest ogolnikowa] ale on jest jeszcze bardziej europejczykiem niz ja-chyba temu ze od konca szkoly sredniej mieszkal w krakowie- miejsce siedzenia-zmienia punkt widzenia...

przeczytaj kilka moich postow i tam znajdziesz moj swiatopoglad,


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3049

czegos tu brakuje-200 tys pomordowanych i zniszczonego kompletnie miasta-warto bylo ???? nie lepiej bylo jak czesi poczekac do sprzyjajacej chwili i wtedy walczyc , choc i powstanie w pradze bylo zupelnie bezsensowne ale i straty byly inne.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Czy  warto było ? o  czym  ty  mówisz? Skąd  się  tu  wziąłeś? 

to  nie  jest  kwestia czy było  warto  -  to jest  kwestia  WARTOŚCI 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    186

Cytat z lokalnego forum, który moim zdaniem, najlepiej oddaje istotę Powstania Warszawskiego: "Wieczny szacunek dla tych którzy tam walczyli. Wieczne potępienie dla tych którzy im walczyć kazali".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czegos tu brakuje-200 tys pomordowanych i zniszczonego kompletnie miasta-warto bylo ???? nie lepiej bylo jak czesi poczekac do sprzyjajacej chwili i wtedy walczyc , choc i powstanie w pradze bylo zupelnie bezsensowne ale i straty byly inne.

 

A KIMŻE TY JESTEŚ BY  OCENIAĆ DECYZJE I CZYNY BOHATERÓW WALCZĄCYCH ZA OJCZYZNĘ , WOLNOŚĆ  I HONOR . WIECZNA CZEŚĆ IM I CHWAŁA . 

Edytowano przez dddddddddddddddddd

 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6404

Tylko idiota i kompletny cynik może napisać pod taką fotografią coś takiego jak wyżej. 

Szkoda słów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3049

chlopcy w krotkich spodenkach ja jestem krakusem z dziada pradziada i to wystarczy za cale wyjasnienie moich ogladow, wiecie jaka jest roznica miedzy krakowem a warszawa - u nas zabytki sa autentyczne- z krakowskiej a nie wroclawskiej cegly.

to tez krakuska, kurcze macie pecha- prezydent ,przyszla premier, arcybiskup warszawski, biskup wojska polskiego to wszystko krakowiacy zachodni jak ja, jakbyscie dokladnie posluchali tego co mowia to przez ich bogo-ojczyzniane bzdety czesto sie przebija krakowski rozsadek, prawdziwa natura nie da sie tak latwo zagluszyc. 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3049

to zalezy skad wiatr zawieje i ile kasy zaplaca- to skrocona droga zyciowa dudy i szydlo, ich losy polityczne juz kilka razy opisywalem, zasady wartosci -co to ku.wa[tkm sie klania]  jest, w polityce -wolne zarty.

czas pokaze kto ma racje-obawiam sie ze niestety ja.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj