Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
Opublikowano
1 godzinę temu, marian7k napisał:

Seradela super poplon, trzeba siać jak zboże w mendlach albo wysiew w łan zboża i jak przekropne póżne lato i opóznione przymrozki to niema nic lepszego.

Tylko jak teraz patrzę nie jest wcale taka tania a to poplon na przyoranie

  • Like 1
Opublikowano
1 minutę temu, marian7k napisał:

Sam wywołałeś seradelę. Wyka, groch łubin też nie jest tanio.

Tak bo kiedyś sialismy to w pionie głównym i było widać efekt co myślicie będzie najlepszą opcją na tej ziemi urosnie wszystko 

Opublikowano
Dnia 6.08.2022 o 21:18, CzarnyR1 napisał:

Panowie będę siał owies z grochem pod kukurydzę. 

Zastanawiam się czy jest konieczność nawożenia czy wyrośnie bez NPK.na przyoranie?

 

Dnia 6.08.2022 o 21:23, tytanowyJanusz napisał:

no co Ty? nawozy w hvj drogie a Ty chcesz poplon nawozić? jak będzie wody pod dostatkiem to urośnie jak się należy bez żadnego nawozu.

Owies z grochem pod kukurydze już rośnie. Siane rozsiewaczem 8 sierpnia  (7 dni temu) bez nawożenia oczywiście😉

20220815_102745.jpg

Opublikowano (edytowane)

Cześć,
Słuchajcie, przygotowuję właśnie mieszankę na poplon (wiem, trochę późno ale mieszanka będzie pod zboża jare więc mogę ją potrzymać i do listopada). Skład: rzodkiew oleista, gorczyca, facelia, kończyna aleksandryjska. W mieszance zdecydowanie przeważać będzie rzodkiew. Procentowo rozkładać się to będzie następująco:
- rzodkiew oleista - 64%
- gorczyca - 21%
- facelia 11%
- kończyna aleksandryjska - 4%

Jak myślicie, czy 40kg takiej mieszanki na hektar to nie za dużo? Mieszanka będzie siana na dwóch działkach pod ziemniaki (Irys) i dwóch działkach pod owies (Harnaś albo Bingo, jeszcze nie zdecydowałem). 

Edytowane przez włodek
Opublikowano

Witam. Pola zgruberowane drugi raz, czekają na siew poplonu. Rozsiewaczem chcę rozsiać łubin,  a facelie talerzówką amazone z siewnikiem poplonów na rurkach, za talerzami a przed wałem gumowym. Ile kg dać facelii i ile łubinu? Zawsze siałem facelie ok 8-10 kg i wydawało się zbyt gęsto. Mógłbym jeszcze dodać do facelii rzodkiew oleistą, ale nie wiem ile i o ile wtedy obniżyć wysiew facelii. Dzięki za podpowiedzi

Opublikowano
14 godzin temu, włodek napisał:

Cześć,
Słuchajcie, przygotowuję właśnie mieszankę na poplon (wiem, trochę późno ale mieszanka będzie pod zboża jare więc mogę ją potrzymać i do listopada). Skład: rzodkiew oleista, gorczyca, facelia, kończyna aleksandryjska. W mieszance zdecydowanie przeważać będzie rzodkiew. Procentowo rozkładać się to będzie następująco:
- rzodkiew oleista - 64%
- gorczyca - 21%
- facelia 11%
- kończyna aleksandryjska - 4%

Jak myślicie, czy 40kg takiej mieszanki na hektar to nie za dużo? Mieszanka będzie siana na dwóch działkach pod ziemniaki (Irys) i dwóch działkach pod owies (Harnaś albo Bingo, jeszcze nie zdecydowałem). 

Ja w ubiegłym roku dawałem 30 kg. 

Opublikowano
14 godzin temu, włodek napisał:

Cześć,
Słuchajcie, przygotowuję właśnie mieszankę na poplon (wiem, trochę późno ale mieszanka będzie pod zboża jare więc mogę ją potrzymać i do listopada). Skład: rzodkiew oleista, gorczyca, facelia, kończyna aleksandryjska. W mieszance zdecydowanie przeważać będzie rzodkiew. Procentowo rozkładać się to będzie następująco:
- rzodkiew oleista - 64%
- gorczyca - 21%
- facelia 11%
- kończyna aleksandryjska - 4%

Jak myślicie, czy 40kg takiej mieszanki na hektar to nie za dużo? Mieszanka będzie siana na dwóch działkach pod ziemniaki (Irys) i dwóch działkach pod owies (Harnaś albo Bingo, jeszcze nie zdecydowałem). 

Czym będziesz rozsiewał ten poplon? 

Opublikowano

W zeszłym roku siałem rzodkiew pod ziemniaki. Tam robiłem mieszankę gdzie rzodkiew stanowiła 50%. Ani jednego krzaczka w ziemniakach nie mam, nic nie rośnie. Ale niech się jeszcze inni wypowiedzą. 

Opublikowano

Ja z kolei mam teraz inny problem. Słuchajcie, znacie jakieś odmiany łubinu bardzo szybko rosnące? Mam 2h działek po ziemniakach które kopię we wrześniu. Rosła tam będzie pszenica jara i chciałbym tam jeszcze w tym roku zasiać właśnie łubin bo on jest bardzo dobrym źródłem azotu którego pszenica potrzebuje. Tylko boję się że mi już nie urośnie z a kolei nie wykopię szybciej zimniaków bo one częściowo idą do przechowalni. Chyba że podpowiecie co jeszcze można zasiać poza łubinem co jest właśnie dobrym źródłem azotu. 

Opublikowano

Panowie co polecicie na zielony nawóz po kukurydzy na kiszonkę? Gleby 5 i 6 klasa. Nie wiem kiedy będziemy zbierać bo to zależy od opadów, ale przypuszczalnie będzie to gdzieś od drugiej połowy września do października. Było by super gdyby było dużo zielonej masy na przyoranie 

Opublikowano
15 minut temu, Moscov napisał:

Panowie co polecicie na zielony nawóz po kukurydzy na kiszonkę? Gleby 5 i 6 klasa. Nie wiem kiedy będziemy zbierać bo to zależy od opadów, ale przypuszczalnie będzie to gdzieś od drugiej połowy września do października. Było by super gdyby było dużo zielonej masy na przyoranie 

Kiedy masz zamiar to przyorać?

Opublikowano
2 godziny temu, danielhaker napisał:

Kiedy masz zamiar to przyorać?

Myślałem gdzieś o okolicach marca. Mam średnie doświadczenie w tym temacie, to pierwszy raz kiedy chce siać poplony na zielony nawóz, dlatego chciałem zapytać wiele bardziej doświadczonych użytkowników 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam , posiałem żyto na poplon i mam pytanie , na wiosnę czym mam zniszczyć poplon  ?
      Od razu przeorać czy może zjeździć gruberem ? po życie będę sadził tytoń 
      Proszę o podpowiedzi  
    • Gość johny22
      Przez Gość johny22
      Poszukuje siewnika do poplonów najlepiej jak by był to nowy zestaw, preferował bym układ z rurami wysiewającymi w ilości +/- 10szt na 3m robocze. Na co ciekawego zwrócić uwagę, co możecie polecić co się sprawdza dla wysiewu drobnych i grubych nasion?
    • Przez Alexandra
      Sprzedam lubin biały słodki (do siewu lub na pasze)w ilości 1,5do2 ton. Województwo zachodniopomorskie okolice Koszalina nr 605157362
    • Przez fifi155
      Witam, mam prośbę do użytkowników portalu. Orientujecie się może gdzie na terenie woj. lubelskiego,  a najlepiej okolice Kraśnika można sprzedać łubin jak tak to proszę o jakieś info na ten temat.
    • Przez Krystian1608
      Witam serdecznie, mam siewnik Amazone D7 3 m. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji jak ustawić go pod wysianie łubinu żółtego. Łubinu chcę zasiać ok. 180 kg na ha. Proszę o pomoc i z góry bardzo dziękuję  
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v