Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
Opublikowano

No dokładnie tak jest. Nasiona małe takie jak gorczyca, rzepak czy facelia nie lubią głębokiego siewu, ale łubin czy bobik można siać na 5cm więc podorywka nie robi dla nich żadnego problemu. Ja będę siał gorczycę i trochę się obawiam zasiać przed uprawą pożniwna...

 

 

NIe ma czego się bac:) ja gorczyce siałem przed uprawą kultywatorem, głębokość uprawy ~3-5cm i efekt super, równiutka, ładna gorczyca co dziwne bo po sulfonylomoczniku :D w tym roku tak samo zrobiłem z rzepakiem ~15kg/ha ciekawe jak wyjdzie...no ale narazie susza więc nie wschodzi. Ile chcesz zasiać lub już zasiałeś gorczycy? Polecam 20-25kg ładnie gęsto będzie. Niektórzy sieją 10kg/ha ale jak na moje oko za rzadko na poplon. Broń Boże nie dopuścić do zakwitnięcia- pisałem już w którymś temacie o skutkach.

Opublikowano (edytowane)

Wiesz co? po gorczycy po zimie nic nie zostaje. Wiosną gruber i można siać :) Ja jednak sieję teraz po żniwach łubin z gorczycą a na jesien przyoruję

Edytowane przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta
Opublikowano

 

 

Wiesz co? po gorczycy po zimie nic nie zostaje. Wiosną gruber i można siać :) Ja jednak sieję teraz po żniwach łubin z gorczycą a na jesien przyoruję

 

Nie chodzi o to czy zostaje czy nie. Masz koniec listopada - gorczyca w pas. Zaczyna wiać i śnieg zatrzymuje się na gorczycy. Wczesną wiosną pola wyschnięte a u Ciebie staw. Sąsiad tak zrobił parę lat temu.

Opublikowano (edytowane)

rozsiewal ktos gryke na poplon?

ile wysiac na ha?

 

witaj.

 

Ja posiałem jakieś 1,5 tygodnia temu. Ściernisko po życie potraktowałem gruberem, rozsiałem rozsiewaczem do nawozów grykę, na końcu zabronowałem. Mniej więcej wysiałem jej ok 100kg/ha.

Edytowane przez Niki20
Opublikowano

Rzepak siany na poplon w ostatnich dniach sierpnia pod ziemniaki miałby sens ?

Tylko czy orać to na zimę czy wiosną ?

Obornik pod rzepak powinienem zastosować ?

 

 

W tamtym roku siałem po 25 sierpnia. Urósł elegancki. Możesz zrobić tak: obornik na ściernisko, orka, siew rzepaku, potem późną jesienią znowu orka. Ja sadzę na wiosennej orce i jest ok.

Opublikowano

Właśnie chciałem się do Cb odezwać bo pamiętam ,że siejesz rzepak na poplon :D , tylko PW masz pełne ;/

Lepsza była by wiosenna orka czy jednak jesienna ? Chodzi mi o korzyści dla gleby :)

W jakiej obsadzie na m2 siejesz ten rzepak ? 50 roslin ?

Opublikowano

Weź zasiej poplon jak od 14.07 deszcz nie padał. Ja kupiłem peluszkę i facelje z centrali może dodam jeszcze owsa trochę, Mam znajomego co ma peluszkę z tegorocznych zbiorów na sprzedarz ile takiej trzeba zasiać na poplon pod ziemniaki i do kiedy można siać żeby było co kosić albo zaorać

Opublikowano

Witam

Panowie mam posiane trochę poplonu(gorczycę) który mam podany do dopłat..( nie mam pakietu rolnośrodowiskowego) Kiedy można taki poplon zaorać? Jest jakiś określony termin? Posiałem go 07.01 i gorczyca już praktycznie przekwitła...(było za sucho żeby wcześniej zaorać) ale teraz tak się zastanawiam nad tym terminem żeby czasem nie umoczyć....

Opublikowano

Deszczu ne było u nas od ponad miesiąca, a może i dłużej(nie liczac dwóch dni przelotnych opadów), ziemia jest sucha jak popiół. Noce są chłodne i jest rosa ale w dzień wszystko odparowuje.

Opublikowano

ogólnie super sprawa jeśli nie ma się czasu na przejazd rozsiewaczem, jeśli ten czas się ma to szkoda pieniędzy, ale ich wadą jest mała pojemność zbiornika, rozsiewaczem nawozów można spokojnie wysiać wszystko (od łubinu po facelie), natomiast rozsiewacz na maszynie uprawowej nadaje się zasadniczo tylko do gorczycy/rzepaku, facelii jeszcze nie siałem

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam , posiałem żyto na poplon i mam pytanie , na wiosnę czym mam zniszczyć poplon  ?
      Od razu przeorać czy może zjeździć gruberem ? po życie będę sadził tytoń 
      Proszę o podpowiedzi  
    • Gość johny22
      Przez Gość johny22
      Poszukuje siewnika do poplonów najlepiej jak by był to nowy zestaw, preferował bym układ z rurami wysiewającymi w ilości +/- 10szt na 3m robocze. Na co ciekawego zwrócić uwagę, co możecie polecić co się sprawdza dla wysiewu drobnych i grubych nasion?
    • Przez Alexandra
      Sprzedam lubin biały słodki (do siewu lub na pasze)w ilości 1,5do2 ton. Województwo zachodniopomorskie okolice Koszalina nr 605157362
    • Przez fifi155
      Witam, mam prośbę do użytkowników portalu. Orientujecie się może gdzie na terenie woj. lubelskiego,  a najlepiej okolice Kraśnika można sprzedać łubin jak tak to proszę o jakieś info na ten temat.
    • Przez Krystian1608
      Witam serdecznie, mam siewnik Amazone D7 3 m. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji jak ustawić go pod wysianie łubinu żółtego. Łubinu chcę zasiać ok. 180 kg na ha. Proszę o pomoc i z góry bardzo dziękuję  
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v