Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
Opublikowano

Jeżeli chcesz siać np łubin na poplon to polecam rozsiać rozsiewaczem po ściernisku a później na to gruber/talerzówka i ewentualnie bronowanie :) Jeżeli np chcesz posiać gorczycę to proponuję zrobić podorywkę, (później ewentualnie zabronować) i rozsiać ją rozsiewaczem :)

 

Ja rzadko sieję siewnikiem poplon bo mi go po prostu szkoda niszczyć...

Opublikowano

Jeżeli chcesz siać np łubin na poplon to polecam rozsiać rozsiewaczem po ściernisku a później na to gruber/talerzówka i ewentualnie bronowanie :) Jeżeli np chcesz posiać gorczycę to proponuję zrobić podorywkę, (później ewentualnie zabronować) i rozsiać ją rozsiewaczem :)

 

Ja rzadko sieję siewnikiem poplon bo mi go po prostu szkoda niszczyć...

 

A co polecasz w przypadku Faceli?

Opublikowano

Witam,czy ktoś wie na czym mają polegać zmiany w poplonach bo w sierpniu min .rol.wydało nowa ustawę ,chodzi o ochronę wód i gleb 2 i 3 wariant ,jest możliwość nieotrzymania płatności za 2013 rok a nawet zwrot za ostatnie 3 lata-ODR tez dobrze nie wie o co chodzi.Jest o tym na PIAGRO.pl po wbicu hasła zmiany w poplonach piszą by zgłosić się do swojego doradcy finansowego do końca września .

Opublikowano

benio masz rację coś w tym prawdy jest bo miałem wezwanie do agencji i podpowiedział mi pracownik żeby na dwóch działkach zmienić z facelii na grykę bo jeżeli nie zmienię to będzie kara i zwrot poprzednio pobranych dopłat,bardzo się zdziwiłem (dlaczego) pokazał mi zarządzenie wewnętrzne min.rol. ale było obszerne i nie studiowałem na miejscu lecz zmieniłem jak polecił.

Opublikowano (edytowane)

Moim zdaniem lepiej ztalerzować bo ją "potniesz" i szybciej w materię organiczną ją mikroorganizmy przerobią aniżeli byś taką całą przyorał.

Edytowane przez Niki20
Opublikowano

Zależy jakiej jest wielkości, czy pług ją dobrze przykryje ale zazwyczaj sama orka wystarczy. Jak jest to orka zimowa to jak czasem coś będzie wystawać to i tak do wiosny "zniknie"

Opublikowano

Myśmy miesiąc temu posiali gorczyce, słabo wschodziła bo było sucho ale troche podrosła po ostatnich deszczach, niestety chyciły się jej jakieś gąsienice takie czarne i co teraz robić? zaorać póki nie zeżarły jeszcze wszystkiego?

 

Co najlepej siać po pszenicy i gorczycy jako poplon? myslimy o życie albo przenzycie ozimym..

Opublikowano

To czarne to gnatarz rzepakowiec, pryskać polonu chyba nie warto, lepiej przyorać

 

pszenżyto jako polon??? Jako polon najlepiej siać rośliny z takiej grupy której nie uprawia się w plonie głównym. W przypadku uprawy zbóż, a większość uprawia zboża, sianie żyta czy owsa nie jest najlepszym rozwiązaniem. Na pewno są lepsze. Chociażby gryka czy facelia które nie są spokrewnione z żadną z roślin uprawnych a tym samym nie przenoszą chorób i szkodników

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam , posiałem żyto na poplon i mam pytanie , na wiosnę czym mam zniszczyć poplon  ?
      Od razu przeorać czy może zjeździć gruberem ? po życie będę sadził tytoń 
      Proszę o podpowiedzi  
    • Gość johny22
      Przez Gość johny22
      Poszukuje siewnika do poplonów najlepiej jak by był to nowy zestaw, preferował bym układ z rurami wysiewającymi w ilości +/- 10szt na 3m robocze. Na co ciekawego zwrócić uwagę, co możecie polecić co się sprawdza dla wysiewu drobnych i grubych nasion?
    • Przez Alexandra
      Sprzedam lubin biały słodki (do siewu lub na pasze)w ilości 1,5do2 ton. Województwo zachodniopomorskie okolice Koszalina nr 605157362
    • Przez fifi155
      Witam, mam prośbę do użytkowników portalu. Orientujecie się może gdzie na terenie woj. lubelskiego,  a najlepiej okolice Kraśnika można sprzedać łubin jak tak to proszę o jakieś info na ten temat.
    • Przez Krystian1608
      Witam serdecznie, mam siewnik Amazone D7 3 m. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji jak ustawić go pod wysianie łubinu żółtego. Łubinu chcę zasiać ok. 180 kg na ha. Proszę o pomoc i z góry bardzo dziękuję  
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v