Polecane posty

Diwad890    10

jak sie nazywa roslina ktora sieje sie na poplon,jest ona z grupy strączkowych,i wypuszcza 2 listki tylko, widzialem to u sasiada i widac różnice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toomi30    10

mam ok. 200 kg gorczycy jak ktos potrzebuje po 2 zł za kg oczyszczona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukowiag    1

Witam pogoda umiemożliwiła mi zasianie owsa, chce zasiać na poplon rzepik zmieszany z gorczycą.
Czym wysiać to? Nigdy nie siałem poplonu a tymbardziej że mało kg na ha sie go sieje. Czym go wysiać? Kosem czy siewnikiem? Mysle ze siewnikiem lepiej, i czy wszystkie kielichy mają być "włączone"? I jak gęsto skoro to takie małe ziarko, przykładowo owies ustawiam na "3"

post-192814-0-15516700-1495091330_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19713

poplony sieję zazwyczaj rozsiewaczem a jeśli chcesz siać siewnikiem  zrób próbę i po kłopocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18

Jeśli we wniosku o dopłaty zadeklarowałem ze po żniwach zasieje poplon i zaznaczyłem ze np gorczyce a chciałbym jednak facelie to czy musze to gdzieś zgłaszać żeby w razie kontroli nie było problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906

koledzy skasowałem pszężyto i myśle zasiać mieszankę-tj owies jęczmień na przyoranie bo akurat taką posiadam dobry pomysł czy coś innego?jak by coś to siać siewnikiem czy rozsiewaczem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARKPANTER    18

jako polon na zazielenienie podałem facelię i seradelę, czy po 10 kg na ha będzie dobrze, czy inne proporcje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryczek96    5

Panowie, czy peluszkę obgryza zwierzyna leśna tak jak łubin słodki? mam dylemat, bo chcę posiać na poplon, a mam pole obok lasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

Witam zapraszam do dyskusji na temat poplonu.. a zatem co radzicie, co sądzicie?

Od jakiegoś czasu sieje poplonu dla siebie na masę zielona i aby wzbogacić glebę w składniki pokarmowe przed następną rośliną plonotworcza. Sialem do tej pory gorczyce (20 kg /ha) po czym mulczowałem i przyorywalem. W tym roku chciałbym spróbować następujące warianty:

a) gorczyca 20kg/ha plus 50kg saletry/mocznika aby przyspieszyć rozkład pocietej słomy.
b) gorczyca i rzodkiew oleista w mieszance po 10kg./ Bez nawozu
c) rzodkiew oleista 25kg/ha plus te 50kg saletra/mocznik.

Co sądzicie, robiliście już coś w podobnie? Poplonu robione dla siebie na na dopłaty, pod owies, łubin, pszenicę ozima, pszenżyto. Zapraszam doświadczonych do wyrażania swoich opinii. Pozdro


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemekuliski    126

jeżeli planujesz iść na dopłaty rolnosrodowiskowe i trzymać ten poplon do 1 marca tak jak ustawowo jest to odradzam
więcej strat niż pożytku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

Poplon dla SIEBIE na doplaty to jedna wielka lipa


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

a sial ktoś łubin na poplon? do tej pory sialem tylko gorczyce bądź rzepak ale z racji tego że sieje sporo rzepaku w plonie głównym nie będę sial juz gorczycy i rzepaku ze względu na przenoszace się choroby dlatego zastanawiam się nad lubinem tylko nie wiem czy w ciągu dwóch miesięcy cokolwiek urośnie tej zielonej masy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemekuliski    126

łubinu trzeba dużo nasion
może facelia?
a mulczerem robić to nie szybciej wyjdzie talerzowka ?bo zależy jaki mulczerem w sumie
albo gorczyca z facelia lub z wyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

mulczer rozdrobni, i lepiej sie rozlozy. W tamtym romu mialem gorczyce na poplon i miala ponad 1 m. Niby wyka ozima, facelia sa dobre. Chce na pewno sprobowac rzodkiew.
Łubin tez dobry ale najlepiej jak zniwa w lipcu sa i od razu posiac go i deszcz zeby przyszedl lub ziemia mokra i cieplo jest.


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9916

Pare lat temu zaraz w dzień koszenia Lubinu prosto z kombajnu sypaliśmy do rozsiewacza i na pole na podorywkę bylo siane :) pamiętam ze kosiliśmy końcówkę juz w deszczu :D lubin jesienią jeszcze zakwitl i na wiosnę byly posadzone ziemniaki, urosly takie ze każdy sie dziwil skąd tyle ich :P fakt ze te 250-300 kg trzeba wysiać na hektar zeby cos z tego bylo. W tym roku chce spróbować gotowych mieszanek poplonowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiko    110

Rozsiewaliscie lubin rozsiewaczem do nawozów na sciernisko, następnie talerzowka lub gruber? Zastanawiam się czy nie za gleboko przykryje, robił ktoś Tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja pod kultywator z wałkiem . Wzeszedł idealnie . Myślę że gdyby było sucho , to tak pięknie by nie było . A - i wcześniej poszedł glifosat .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

U mnie agregat podorywkowy lub brona talerzowa rozsiane rozsiewaczem i przybronowane. Nie idzie za gleboko po czym np. gorczyca szybko wyskakuje... siewnika poplonow nie mam


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikon71    6

Ja również łubin rozsiewaczem po gruberze i bronowanie 200 kg/hektar i przyorany ale czasem jest bardzo sucho po łubinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek3110    239

polecam łubin,efekt w ziemniakach i zbożu jarym mocno widoczny (gdzie był a gdzie nie), robię tak ze, oram ściernisko pługiem podorywkowym (równe pole,nie widać skin) potem rozsiewaczem łubin ok 200kg/ha i zabronowane w połowie listopada jest las;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

na jaka wysokość urośnie ten łubin do końca października? 200 kg wystarczy na ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9916

Zależy jaka odmiana :) szukaj szerokolistnego daje więcej masy. Lubin lubi gleboko byc w ziemi także nic mu nie będzie jak będzie zatalerzowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

do pazdziernika tak sposiejesz go tak do 5 sierpnia i bedzie mial warunki to w kolano bedzie


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez qazi
      Witam wszystkich. Jakie będą najlepsze rośliny na poplon przeznaczony na paszę dla bydła, głównie na kiszonki.
    • Przez garu
      Mam problem jaki zasiać poplon po jęczmieniu myślałem o gorczycy, łubinie, facelii czy seradeli ale z drugiej strony chciałem zasiać na wiosnę groszek i tu mój dylemat jęczmień zejdzie z pola pod koniec czerwca czyli poplon już pod koniec września będzie zdatny do przyorania a gdzie tam jeszcze do zimy pytanie do was co ewentualnie innego zasiać na poplon żeby doszło później. Proszę o szybkie opinie.
      Powiem jeszcze że w po przednim roku zasiałem tatarkę i zostawiłem ją na ziarno i to był błąd ponieważ lepiej było ją zaorać jako zielony nawóz i chyba tatarka to kiepski poplon co o tym myślicie.
    • Przez celtis
      Witam, chciałbym posiać na poplon coś co wprowadzi do gleby azot i polepszy stanowisko (uprawiam zboża w monokulturze), co najlepiej zasiać na poplon pod ozime żeby zdążyło urosnąć w 70-75 dni i wprowadzić azot do gleby, oraz co polecacie pod zboża jare?
    • Przez lazarski34
      Witam mam pytanie co najlepiej  było by posiać jako poplon dla krów do wypasu rzeby chętnie wyjadały
    • Przez Beryl
      Witam,
      mam pytanie odnośnie mojego łubinu. Otóż 20 maja zasiałem na ugorach łubin słodki biały. Wszystko było super ponieważ łubin miał dobre wschody, jest wysoki na ok.60-70 cm, jest czysty, ma po 6-9 strączków na łodydze, jest gęsty chodź był siany w dawce 115 kg/ha (widocznie bardzo dobra jakość ziarna).
      Ale mam z nim teraz problem... strączki "podzieliły się na trzy grupy": pierwsza grupa to strączki prawie dojrzałe, druga to te jeszcze zielone, zaś trzecia to te jeszcze nie do końca wykształcone.
      W związku z tym moje pytanie: czym to może być spowodowane ?
      Susza (od miesiąca nie było prawdziwego deszczu) ?
      Może to  wina tego, że zasiany był na nieużytkach ?
      Proszę o podpowiedzi  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj