pawel89

Dlaczego Rolnicy nie protestują???

Polecane posty

StasiekS    73
@danield zgodze się z tobą bo idzie tylko do tego, żeby skłocić wszystkich między sobą. A co do ludzi w mieście nie bój się nie są tacy ułomni i dobrze o tym wiedzą, że za jeden ciągnik moga kupić dobre mieszkanie a ponadto myślą, że dopłaty są przeznaczone na różne "pierdoły" (przepraszam za wyrażenie)

Pozdrawiam

Moja wypowiedź odnosiła się do tego pogrubionego fragmentu. Czy kupno samochodu, telewizora czy futra dla żony za dopłaty jest "pierdołą" czy inwestycją w gospodarstwo? Bo w mediach rolnicy lamentują, że dopłaty i tak pochłania produkcja rolna, że z tego nic nie mają i ledwo wychodzą na plus a na forum widzę podciąganie kupna samochodu lub futra do tej produkcji rolnej. Więc już się nie dziwię skąd tak mała opłacalność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzeju207    12

@west- dobrze gada polać mu :) ogólnie nie jestem rolnikiem ale synem rolnika i powiem, że ogólnie w szkole której się ucze (dzięki Bogu, że kończe w tym roku) ludzie tu podkreśle nawet mieszkający na wsi są brani jakoo wieśniacy. Ale do rzeczy @StasiekS powiedz mi jedną rzecz czy ty dostając dopłaty całkowicie oddajesz je na produkty potrzebne do produkcji rolnej? Mówiąc prościej wg mnie każdemu należy się odrobina luksusu szczególnie człowiekowi pracującemu na wsi bo człowiek pracujący jak mój ojciec 24/7 może ba nawet musi mieć coś czego się dorobił i nie mówie tu tylko o sprzęcie rolniczym, ziemi itp. W Polsce rolnik był odkąd pamiętam uciskany. A co do dopłat to powinny też być wypłacane ludziom naprawde pracującym na wsi a nie takim którzy zaorają i zasieją zboże mało staranie, skoszą to zwykła kosiarką rotacyjną do trawy a dopłaty zainkasują bo oni przecież pracują na wsi i "uważają sie " za rolników.

 

Dodam jeszcze to co powtarza ciągle mój ojciec i ja to popieram w 100% bo każdy z nas wolałby normalną cene za wyprodukowane produkty rolne, i żeby za to go było stać kupić nawozy i inne środki do produkcji rolnej niż dostać dopłaty kupić i prawie nic (biorąc pod uwagę obecne ceny paliwa i nawozy).

Edytowano przez andrzeju207

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Stasiek. Jak będę chciał to całe swoje pieniądze przeznaczę na dziwki. Co ci do tego?

Całe wieki chłop był poniewierany.... Czasy się zmieniają. Teraz możesz przyjechać, chętnie dam Ci pracę. Chyba, że będziesz zrzędził, że niegodny jesteś takiej pracy..... bo przecież Tobie też należą się jakieś dopłaty a nie jakiemuś chłopowi.

Edytowano przez maniek33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

W mediach powiadasz ?-to zrób odpowiednik "Agrobiznesu" tyle że pokazujący nie rolników a właśnie zwykłych mieszkańców miasta-zobaczymy czy aby nie będą lamentować i utyskiwać że ledwie wychodzą na plus...

Druga sprawa że redaktorzy chyba specjalnie wyszukują takich niezadowolonych-aż czasami obrzydzenie mnie bierze jak widzę że stoi parę nowych ciagników,jakieś hale a ten stoi i lamentuje-żenada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Stasiek. Jak będę chciał to całe swoje pieniądze przeznaczę na dziwki. Co ci do tego?

Nic, nawet mogę Ci polecić fajne burdele ale czy wstydzisz się tego, że za dopłaty idziesz na dziwki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Ha. Ja się niczego nie wstydzę. Wręcz przeciwnie - i bez podtekstów proszę. Kup sobie parę ha i przestań pie.....lić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

@StasiekS jak tak bardzo cię boli ten samochód kupiony za dopłaty, to ja ci to wytłumaczę z drugiej strony. Dajmy na to mam po żniwach jakiś tam kapitał, biorę od siebie "pożyczkę" na nawozy, paliwo na przyszły sezon i resztę mi potrzebną, jak dostałem dopłaty to ją sobie samemu spłaciłem, czyli wrócił do mnie kapitał który pożyczyłem, i za niego, a nie za dopłaty kupiłem sobie samochód. Pasuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Panowie, czym tak się nie denerwujecie? Sam dopłaty przeznaczam na dziwki i wódę ale nie ukrywam się z tym i nie lamentuję, że bez nich upadnie moje gospodarstwo. Co najwyżej będę musiał ograniczyć odwiedziny pewnych miejsc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Gospodarstwo? Stasiu, tutaj jest masa użytkowników zarejestrowanych nie od wczoraj, którzy mimowolnie są świadkami Twojej "twórczości" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Glon    0

danield28-nie możemy czekać do 2014 roku!Teraz jest ustalane w Brukseli i jak nie będziemy walczyć to znowu dostaniemy ochłapy .

 

Ktoś napisał że jak można strajkować nowymi traktorami-żałosne! To jest nasza maszyna która pracuje w naszych gospodarstwach rolnych tak samo jak nowe ciężarówki,nowe samochody,itp.To co rolnik ma koniem uprawiać role żeby co niektórzy by mogli mieć wyższość nad rolnikami!?Po to człowiek pracuje żeby się rozwijać, ułatwiać sobie prace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Kolego @Glon wszystko pięknie tylko mijasz się z prawdą nikt nikomu nie zabrania mieć nowego ciągnika tylko powiedz mi jak kogoś nie stać po po h*j kupuje Fendt'a lub John Deere...? Co mówią miastowi: " taki sprzęt ma a narzeka na brak pieniędzy" co mówią rolnicy: " Co z tego że mam jak to jest na kredyt" to ja się pytam po co się zadłużać aby się popisać przed sąsiadem...? Kupienie tańszego ciągnika nie jest problem na rynku jest New Holland i Case IH... Teraz jeszcze pewnie powiecie że New Holland czy Case IH jest gorszym jakościowo ciągnikiem ale albo mnie stać albo nie...

 

@StasiekS To już rolnik nie ma prawa kupić sobie auta? To ma w gumowcach na rowerze zapierniczać. Normalnie jak słyszę takie argumenty to szlag trafia. Jak kiedyś w programie w TV słyszałem że za dopłaty rolnicy kupują swoim żonom zmywarki czy futra, a co żony rolnika to są gorsze od żon prawników czy lekarzy. Za to że dostają dopłaty to mają za karę w worku jutowym chodzić i naczynia myć w rzece, a wychodek ma być za stodołą bo w domu to tylko miastowi mogą mieć.

Kupują za dopłaty na przełomie roku bo dopłaty to taki czysty zysk, zresztą w tym okresie jest wiele wyprzedaży i okazji cenowych więc się dobrze składa. Ja też za sprzedane w żniwa i na jesieni zboża kupuje najpierw nawozy i paliwo bo zawsze taniej resztę rezerwy trzymam na przednówe czyli przygotowanie do żniw sprzętu i zakup paliwa., a dopłaty to inwestycje i przyjemności.

 

Nikt nikomu nie zabrania sobie kupowania samochodu tylko czy te dofinansowanie ma służyć kupnie samochodu...? Po drugie wskaż mi dofinansowanie na założenie działalności wysokości 75 tys. z czego 30 % mogę wydać na "dziwki i wódkę"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
twix123    0

Witam... dziwią mnie ostatnie wypowiedzi polityków na temat Polskiego Rolnictwa i Rolników... Rolników traktuję się jak zło konieczne i na dodatek obciąża się coraz większymi opłatami...

dziwią mnie:

- ceny maszyn rolniczym ( ceny są windowane ze względu na dofinansowania)...

- ceny nawozów...

- ceny paliw...

- ceny pasz i substratów...

- coraz wyższe opłaty (prąd, gaz)..

- coraz mniejsza opłacalność produkcji ze względu tylko duży obrót gotówki ohmy.gif

- zwiększenie wieku emerytalnego (w rolnictwie jest to raczej nie realne)kobiet i mężczyzn do 65 – 67 ...

- składka zdrowotna za każdego domownika ( 1 zł od ha x ilość osócool.gif miesięcznie...

- wymieniłem tylko kilka opłat.. kilka z wielu...

 

Strażacy i Służba więzienna zaczynają protestować... jestem pełen podziwu dla Rolnictwa i jestem ciekaw co jeszcze będzie się działo i ile jeszcze Rolnik wytrzyma...

Z tą składką to już przesadziłes na maksa. Wszyscy płacą to dlaczego rolnicy mieli by nie płacić. A tak a propo to mój ojciec jest tez na krusie i ma zarejstrowane około 100 uli i płaci zdrowotnego 135 zł CO MIESIĄC TYLKO ZA SIEBIE.. i NIEMA ZADNEJ ULGI. dOPŁATY TAK SAMO TY DOSTAJESZ DO HEKTARA A MY DO ULA NIC. ZWROT ZA PALIWO TAK SAMO WY DOSTAJECIE MY NIC. TEN NA KRUSIE I TEN NA KRUSIE.I GDZIE TU SPRAWIEDLIWOŚC????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

danield28 człowieku czytaj ze zrozumieniem ja napisałem o dopłatach bezpośrednich nie o innych programach!

 

a nawet jakby z dofinansowania rolnik sobie kupił auto na gospodarstwo bo musi dojechać na pole , do banku, do ARiMR to jedzie tam służbowo nie na prywatną wycieczkę to czym ma dojechać PKS-em? A koszty reprezentacyjne i promocyjne gospodarstwa nie mogą zawierać wynajęcia ,,pań do promocji" i małego przyjęcia dla kontrahentów?

 

Na jakiej planecie Ty żyjesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzeju207    12

Ale panowie nie kłóćmy się bo to do niczego nas nie doprowadzi. Trudno, żeby rolnik pracujący 24/7 chodził do pracy w worku przy mrozie taki jak mamy dziś (umnie na podlasiu -18 stopni), brudny, zaniedbany itp, itd. mamy XXI wiek przecież w Polsce rolnik nie jest niewolnikiem i trudno, żeby przeznaczał wszystko w środki do produkcji. Gdzie tu logika.

@twix123 zgodzę się z tobą bo wg mnie też wolałbym zapłacić i mieć normalną emeryturę i iść do lekarza bez kolejek itp. Wy pszczelarze też wykonujecie ciężką pracę i powinniście też mieć jakąś pomoc, ale tak jak napisałem to w któryms swoim poście to wszystko jest tylko po to, aby skłócić ludzi ze sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12
Napisano (edytowany)

Fajny jarmark tutaj jest :rolleyes:

 

aż czasami obrzydzenie mnie bierze jak widzę że stoi parę nowych ciagników,jakieś hale a ten stoi i lamentuje-żenada.

Cóż z tego, że nowe ciągniki i hale. Ja mam w zasadzie cały sprzęt nowy, chcę stawiać nową hale...moje ? Nie banku :) A to, że mieszkam już jako trzecie pokolenie w domu po dziadku, gdzie w zasadzie oprócz wymiany okien nic nie było robione, tego nikt nie widzi. 55 letnia elegtryka, dach i centralne i nie ma widoków na remon, bo najpierw inwestycjie w gospodarkę.

 

Wy tu gadu gadu a nikt nie widzi, że to rolnictwo niesamowicie popycha gospodarkę właśnie przez zakupy, których cena ma się nijak do rzeczywistych kosztów wytworzenia. My mamy fajniy ciągnik, a cała rzesza ludzi przez to kupę kasy w kieszeni i wio na Bahamy. Wszystkie najnowsze, najnowocześniejsze, najlepsze fabryki na świecie i w Polsce to przede wszystkim fabryki produkujące coś dla rolnictwa. Skąd ta kasa na wdrażanie super nowoczesnych technologii?

Anwil Włocławek kilka lat temu miał 200% zysku za rok ...tak zysku. NIK zrobił kontrolę antymonopolową i ....co ....nic.

 

Co do kupna auta za dopłaty, to sie nie wypowiadam, bo to śmieszne. Ja dopłaty inwestuję w gospodarstwo a auto kupuję z "zysku"..... którego nie ma bez dopłat :)

 

Tak w ogóle to ja jestem za zniesieniem dopłat....ale na całym świecie!!! Bo tak to nie ma sensu i czcza ta gadka o dopłatach, czy jakichkolwiek dotacjach do produkcji. W PRL też dopłacali do zboża, bo tak robi cały świat. Rolnictwo jest tak deficytowe, że po zabraniu dopłat wszyscy rzucają grabki i idą zamiatać ulice. Tylko co wszyscy na obiad bedą jedli?! Ja tam sobie jakąś kurkę zabiję i ziemniaka ukopię.

W sumie dało by rade znieść dotacje do produkcji rolnej, ale podejżewam, że żarcie x2 aby to wszystko nie padło. Wiec co za różnica ....patrząc od strony konsumenta tak chyba nawet jest kożystniej.

 

A nawiązując do tematu. Rolnicy nie strajkują bo im to już zbrzydło. Kilkanaście lat temu protest za protestem i co wielkie G to dawało dla ogół!

Edytowano przez darolee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natalia123    0

Nawet dzisiaj rano w jednej ze stacji radiowych poruszyli temat ,,dlaczego rolnicy nie starjkują" ale musiałam szybko zmienić stację bo się zdenerwowałam na prowadzących;)


Dobrych ludzi spotkasz tylko wśród szczęśliwych, bądź jednym z nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natalia123    0

Ponieważ nazwali rolników grupą ,,wiecznych ściemniaczy" w sensie,że nic nie robimy a ciągle wymagamy i narzekamy,


Dobrych ludzi spotkasz tylko wśród szczęśliwych, bądź jednym z nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
Napisano (edytowany)

@darolee-"Fajny jarmark tutaj jest :rolleyes:

 

 

snapback.pngjaro, o 31 styczeń 2012 - 18:25, powiedział:

 

aż czasami obrzydzenie mnie bierze jak widzę że stoi parę nowych ciagników,jakieś hale a ten stoi i lamentuje-żenada.

 

Cóż z tego, że nowe ciągniki i hale. Ja mam w zasadzie cały sprzęt nowy, chcę stawiać nową hale...moje ? Nie banku :) A to, że mieszkam już jako trzecie pokolenie w domu po dziadku, gdzie w zasadzie oprócz wymiany okien nic nie było robione, tego nikt nie widzi. 55 letnia elegtryka, dach i centralne i nie ma widoków na remon, bo najpierw inwestycjie w gospodarkę."

Dalej podtrzymuję moje zdanie-nie cierpię tych którzy mając całkiem niezłe gospodarstwo potrafią jedynie narzekać na pokaz-jak jakiś mieszczuch zobaczy taką scenkę rodzajową jak ta o jakiej wyżej wspomniałem to co ma myśleć ?No i myśli a potem wszędzie sie słyszy że rolnicy dobrze mają a tylko narzekają.

Spasuj trochę z tymi inwestycjami zrób coś w domu i tyle-też jakoś przeżyjesz.

Edytowano przez jaro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

"wiecznych ściemniaczy"? Niezłe. Myślę, że bańka i tak pęknie, pomimo usilnych starań by tak się nie stało... . Ludzie są coraz bardziej świadomi. Nie tylko u nas ale na całym świecie - i to głównie za sprawą internetu. Dlatego i nad internetem teraz próbuje się pracować......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12
Napisano (edytowany)

Spasuj trochę z tymi inwestycjami zrób coś w domu i tyle-też jakoś przeżyjesz.

 

Tak tak ...jesli coś chcę zainwestować, to kredyt preferencyjny - nie ma opcji abym wziął komercyjny a :

- ktedyty KZ do końca 2012

-kredyty typu MR NT do 2014

choć słuchy mnie doszły, że rząd chce nawet sie wcześniej z nich się wycofać. To jak mam zbastować. Za gotówkę nie zrobię niczego bo tyle jej nie mam.

 

A inwestuję, żeby mieć przynajmniej komort pracy i przyjemnie w niej spędzać czas. Żeby nie było tak fajnie do końca posiadam jeszcze i oczywiście używam takie ustrojstwo jakT-150K. Zapraszam na kilkugodzinną przejaszdzkę (dam pokierować :) ) jak na zewnątrz jest +25 stop.C. Ruska bania przy tym pikuś ...pan pikuś

Edytowano przez darolee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzeju207    12

No tak wieczni ściemniacze... więc tych wielkich "prawdomówiących bojowników o równość wszystkich wartsw społecznych" zapraszam na wieś niech się wszyscy przekonają jak to jest. @natalia123 w jakim radiu było to omawiane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Ponieważ nazwali rolników grupą ,,wiecznych ściemniaczy" w sensie,że nic nie robimy a ciągle wymagamy i narzekamy,

Co to za stacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Podsumowując:

Życie na wsi:

-to ciężka praca 24h/7dni

-marne pieniądze a nawet głodowe stawki

-zero przywilejów

-brak szacunku ze strony innych zawodów

Życie w mieście:

-praca 8h/5dni

-stała pensja

-normalna emerytura i służba zdrowia

-możliwość brania urlopów i wolnego kiedy się chce

-dość bogaty socjal

 

I teraz pytanie do osób narzekających. Jeśli zagwarantowałbym Wam pracę za 1500 zł/netto miesięcznie na umowę o pracę to sprzedalibyście gospodarstwa albo oddali w dzierżawę ale bez żadnego czynszu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natalia123    0

A to taka mała lokalna stacja radiowa była;)


Dobrych ludzi spotkasz tylko wśród szczęśliwych, bądź jednym z nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj