pawel89

Dlaczego Rolnicy nie protestują???

Polecane posty

polek1919    5

No i doczekałem tego czasu gdy odezwą się rolnicy z przyszłością i opłacalnością. Takich nam potrzeba i bez problemu dogonimy starą UE, a nie użalających się nad sobą małych rolników opowiadających jak to ich rząd łupi na każdym kroku (do nikogo nie piję).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel89    3

"Jedną z podstawowych bolączek polskiego rolnictwa jest zbyt mała powierzchnia gospodarstw. Według ubiegłorocznego spisu rolnego wynosi ona średnio 9,5 ha, według danych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – 10,23 ha. Tak czy inaczej mało. Za mało." i tu jest problem... za dużo jest małych gospodarstw nie rentownych o których nikt nic nie mówi... Skoro tak dobrze jest na wsi to dlaczego młodzież ucieka do miasta???? dlaczego z miast nikt nie przeprowadza się na wieś i nie bierze się za chodowle????? w naszym kraju jest dużo ziemi która leży odłogiem( pozostałości po PGRach) nikt z miasta się nie rwie :blink:(oprócz ROLNIKÓW z wiejskiej


gmhnbmbnm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bob    820

Chyba z twojej wsi młodzi uciekają bo u mnie jest ok. Robią, rozwijają się, inwestują, pracuję też w mieście na drugi etat co poniektórzy ale co najważniejsze nie narzekają że się nie opłaci i nie użalają się nad sobą że Warszawa ich rżnie w d*pę bo chcą składkę zdrowotną podnieść. Ktoś tu napisał że kiedyś z 10ha się można było utrzymać, tak, ale zapomniał dodać że warzyw albo szklarni a nie typowego gospodarstewka ze świńkami krówkami jak od Solskiego w Koglu-moglu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

ja zostaje na wsi, bo gdzie mi kto tyle w miescie zaplaci :lol: :lol: .

 

a tak na serio rzad powinien wspomoc i nakloic malorolnych do przebranzowienia sie i rozwijania sfery uslug, tak aby mogli zapewnic sobie i swoim bliskim godne zycie i jeszcze wspomoc panstwo poprzez odprowadzanie podatkow.

natomiast u nas razem z pomoca eurokolchozu dotuje sie gospodarstwa niskotowarowe, w jakim celu?

a no w takim, ze to jest na reke starej 15'stce, a my sie cieszymy jak maply z dynamitu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317

@Bob - zdziwiłbyś sie - w 89 roku 10-15ha + te parę krówek, świnek, kur, ileś arów ziemniaka wczesnego, skup jabłek + usługowo trochę porobić po działkach emerytów, rencistów i ludzie żyli tak że od pierwszego do pierwszego starczało. Tylko że to się skończyło dawno temu.

 

 

 

"Jedną z podstawowych bolączek polskiego rolnictwa jest zbyt mała powierzchnia gospodarstw. Według ubiegłorocznego spisu rolnego wynosi ona średnio 9,5 ha, według danych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – 10,23 ha. ...

No u mnie w województwie jest ponad 20ha a i tak uważam że z samych zbóż na 20ha ciężko jest się rozwijać - wiem bo uprawia się trochę więcej ziemi i na inwestycje starcza ale np aby dostać kredyt na budowę chaty to już nie.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

pawel89 - gdzie ta ziemia odłogiem leży bo dawno odłogu nie widziałem - pojade sobie chociaż popatrzec jak toto wygląda

 

to nie ziemi jest za mało tylko gospodarstw za dużo - prosta logika im wiecej ludzi do podziału tym mniejsze kawałki - polski nie rozciągniemy więc jedyną opcją na powiekszanie gospodarstw jest zmniejszenie ich liczby i tyle i możecie nawet do papieża pisac i tak jest to nieuniknione

 

druga sprawa - tak się rozpisujesz na temat skrajnej nędzy i uciemiężenia rolników a zapominasz o tym że pare kilometrów zapewne od twojego domu jest jakies wieksze gospodarstwo rolne (były PGR) w którym pracują byli PGRowcy i wykonują codziennie te same prace co ty w swoim gospodarstwie - w żniwa zapierd...ą tak samo jak Ty - i napewno otrzymują za to mniej niż ty jestes w stanie zarobić na gospodarce - więc odpowiedz mi na kilka pytań

 

- dlaczego tacy ludzie mogą zapierniczać do 67 lat a rolnik wykonujacy te sama prace już nie ??

- dlaczego tacy ludzie mają mieć pobierane składki zdrowotne na zasadach ogólnych - a rolnik wykonujący te samą pracę już nie ??

 

inna kwestia to opłacalność i wysokie ceny środków do produkcji - drozeje wszystko nie tylko rolnikom

 

a kwitując całą wypowiedź napiszę krótko acz treściwie

 

KOMUNA SIĘ SKOŃCZYŁA


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

@mech jedz na mazury czy zach-pom to zobaczysz jeszcze sporo ugorow.

 

w gospodarstwie troche inaczej przechodzi sie na emeryture :) jednak mysle, ze nie jest to wiekszy problem placic/robic do 67 roku zycia. ludzie zyja dluzej, ale co najwazniejsze decyduja sie na dzieci w wieku 30 lat, a nie 20 jak to bylo jeszcze parenascie lat temu :/

wiec albo sie ma wolne w wieku 60-ciu albo 20-stu lat :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

brzozak2 - wiem że tam są jeszcze spore kawałki do wzięcia - chodziło mi raczej o to że wizja kolegi pawła89 jest taka ze na kazdego rolnika starczy jeszcze ze 100 ha conajmniej - i ogólnie mam już dość tematów o martyrologii polskiego rolnictwa - wszystkim nam dokręcają śrubę więc dlaczego jedni mają mić lżej ;):P


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

paradoskalnie w rolnictwie ten wiek emerytalny ma w ogole male znaczenie, bo przeciez juz w wieku 50 lat potomkowie zaczynaja przejmowac obowiazki, te 700 zl emerytury 5 lat wczesniej tez jakiejs wielkiej roznicy nie robi. wiec w sumie dla rolnika moze to byc najmniej odczuwalne, tyle, ze trzeba bedzie troche wiecej na rodzicow porobic, ale oni robili na nas przez cale nasze zycie, wiec jest okazja do rewanzu B) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

@mech jedz na mazury czy zach-pom to zobaczysz jeszcze sporo ugorow.

 

w gospodarstwie troche inaczej przechodzi sie na emeryture :) jednak mysle, ze nie jest to wiekszy problem placic/robic do 67 roku zycia. ludzie zyja dluzej, ale co najwazniejsze decyduja sie na dzieci w wieku 30 lat, a nie 20 jak to bylo jeszcze parenascie lat temu :/

wiec albo sie ma wolne w wieku 60-ciu albo 20-stu lat :) .

jesteś młody i nawet nie myślisz o takim wieku jak 67lat.powtarzasz tylko to co słychać w mediach że ludzie żyją dłużej to pewnie i według ciebie chcą tez dłużej pracować. jeszcze niedawno premier krzyczał w sejmie że starzy blokują młodym miejsca pracy i ci drudzy muszą wyjeżdżać za granice. od tamtego czasu chyba nie wiele się zmieniło a już starzy muszą dłużej pracować? dobre. pokaż mi pracodawce który będzie trzymał 67-letnich pracowników.maksymalnie pięćdziesiąt kilka lat i do widzenia. . belgia stanęła jak zaproponowali podniesienie wieku emerytalnego do 62 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

chca? nie, musza. najlepiej niech wszyscy zaczna protestowac, to na bank cos pomoze :) .

 

cala europa zyje ponad stan (nie mowie o nas, lotwie itp.), nienormalnym jest zeby w UK dostawac 50 zl na godzine pracy na reke za klipsowanie ubran.

szympans za miesiac by sie tego nauczyl i robil caly dzien za 3 banany po zlotowce, wiec gdzie tu sens ekonomiczny?

niestety my rowniez za to bedziemy obrywali po uszach.

 

z reszta sami jestesmy kowalimi swojego losu i nie nalezy sie ogladac na panstwo tylko ruszyc banka i cos wymyslic, a jak nie ma sie do tego banki to zakasac rekawy i cieszyc sie z wolnego po pracy :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

a mnie wk***ia jedna rzecz, czy wy ludzie nie widzicie, że gdzie by nie spojrzał to struktura agralna jest różna i nie ma takiego kraju na świecie gdzie są tylko duże gospodarstwa.... ja mam 12 ha + 3,5 ha łak i ziemi nie oddam bo mam z niej doobre życie z dużą ilością wolnego czasu a mogłbym wszystko sprzedać od reki bo ziemia u mnie za hektar droga od 40 -90 tys za ha i po raz kolejny to powtórze nie pieprzcie głupot, że mały sobie nie poradzi bo jest setki małych gospodarstw co sobie radzą i się nawet rozwijają i ja też z chęcią zakupie pare ha od tych zniechęconych i nie rentownych .... ;) skoro ta ziemia ma byc tak oddawana przez innych małych w duzych ilościach i niskich cenach ... tylko gdzie takich szukać ?

Edytowano przez 1piotr1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3048

kazdy sobie rzepke skrobie i sam "biede" klepie-wiec o jakis masowych protestach-na razie-mozemy zapomniec,zreszta przy takich cenach prawie wszystkich produktow rolnych[oprocz warzyw i ziemniakow] ktos nie zarobil jest frajerem, co sie stanie gdy ceny powroca do pozomu sprzed 2 lat a koszty zostana na dzisiejszym poziomie?? wtedy bedzie dopiero powod do protestow.

 

mechanizator u nas w malopolsce to odlogow nie brakuje-choc ostatnio ubywa ich w duzym tempie,az sie boje o cene i zbyt zboza w przyszlym roku.

 

brzozak my nie zyjemy ponad stan???-widziales licznik balcerowicza, niedawno w radiu szlyszalem liste panstw na swiecie ktore nie maja dlugow, jest ich mnostwo-cale 3[trzy] na 202 wszystkich,nazwy byly takie egzotyczne ze nie zapamietalem.

 

u nas glownie gospodarza babcie i dziadkowie po 60, gdzies do 75-80 lat mozna spokojnie uprawiac pare ha,najstarsza babka ma 83 zwierzat juz nie ma ale, zboze , jarzyny i ziemniaki nadal uprawia. a nastepcow brak i watpie zeby na przedmiesciach krakowa sie znalezli, po co sie brudzic i smrodzic jak wszedzie jest robota. mlodych rolnikow w gminie 12 tys to na palcach jednej reki by policzyl.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

[quote name='MECHANIZATOR' timestamp='1325865501' post='84696

druga sprawa - tak się rozpisujesz na temat skrajnej nędzy i uciemiężenia rolników a zapominasz o tym że pare kilometrów zapewne od twojego domu jest jakies wieksze gospodarstwo rolne (były PGR) w którym pracują byli PGRowcy i wykonują codziennie te same prace co ty w swoim gospodarstwie - w żniwa zapierd...ą tak samo jak Ty - i napewno otrzymują za to mniej niż ty jestes w stanie zarobić na gospodarce - więc odpowiedz mi na kilka pytań

 

- dlaczego tacy ludzie mogą zapierniczać do 67 lat a rolnik wykonujacy te sama prace już nie ??

- dlaczego tacy ludzie mają mieć pobierane składki zdrowotne na zasadach ogólnych - a rolnik wykonujący te samą pracę już nie ??

 

Kolego @MECHANIZATOR, obrońco pokrzywdzonych w mieście, jak ci źle na robocie to wracaj na wieś.

Zapominasz, że ten co pracuje w pgrze ma w tym roku prawie 150 dni wolnego, ja na produkcji roślinnej nawet tego nie mam, nie mówiąc o hodowcach. Pozdrawiam tych co dziś mają wolne, i nie muszą doić krowy, karmić świni, wstawać rano bo i tak sklepy zamknięte.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

a kto im kaze hodowac te ogony? cos za cos, jakby mieli zyc tylko z produkcji roslinnej to by mniej kasy mieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Bardzo śmieszne-spróbuj na moich terenach wyżyć z produkcji roślinnej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

@jaro, trzeba zaorywać sąsiadów, ale u ciebie co sąsiad to i krowa, a to już jest problem dla producenta roślinnego.

@brzozak, jakby zasiać wszystkie łąki i pola pod kuku zbożem (bez hodowli w Polsce) to byś płakał po roku już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

@jaro, kiedy ja w zadnym smiesznym kontekście nie pisalem.

 

no i? dalej nie widze zwiazku, wtenczas ten kto by zostal z kabanami po roku bylby milionerem i widzisz tak sie kreci :rolleyes: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

Ja jako rolnik kryzysu nie widzę. Powiem nawet odwrotnie, jak jest Kryzys to rolnikowi lepiej się wiedzie.

 

Ceny zbóż wysokie

Ceny trzody wysokie

Nawozy i paliwo to teraz bolączka ale da się życ.

Dopłaty po takim kursie Euro jak przeliczali cud malina

Mleko też chyba ma dobra cene tak samo jak mieso wołowe?

 

Czego więcej chcieć?

 

Chyba najbardziej racjonalny post z całego tematu. wink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

a ja powiem jedno każdy z was ma troche racji:P a rządowi o to co sie dzieje chodziło.... skłócić nas wszystkich, ja powiem tak poczekamy do połowy 2 kadencji rządu i wtedy sie wyjaśni czy bedzie masakra;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@brzozak-chodziło mi o to że my nie hodujemy krów dla przyjemności tylko dlatego że musimy-przy naszych ziemiach (praktycznie 5 i 6 klasa ) żeby przeżyć z produkcji roślinnej to powinniśmy tylko maryśkę :D uprawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

a kto im kaze hodowac te ogony? cos za cos, jakby mieli zyc tylko z produkcji roslinnej to by mniej kasy mieli.

no i coraz więcej radykalnych propozycji tego typu. "a kto im karze" "mogą sprzedać i przenieść się do miasta" "mogą wyjechać za granicę i lepiej żyć". ludzie nie ośmieszajcie się takimi komentami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

@jaro czyli zeby miec wiecej kasy, tak?

 

a co ja napisalem?

 

@wojtas co w tym osmieszajacego? nie bardzo rozumiem. znam ludzi, ktorzy nie chcieli robic na gospodarstwie, wiec poszli do miasta i maja sie dobrze. ojciec sprzedal gospodarstwo i tez ma sie dobrze. jakby moj ojciec widzial, ze nie chce mi sie robic, to na bank by mi nie odpisal tych 22 ha :) .

mam malutkie gospodarstwo, ale bardzo lubie w nim pracowac i mysle, ze osiagne zadowalajace dochody, mysle tez o rozwoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Nie "więcej" tylko "wystarczająco"-@brzozak czy ja czy kol.wojtas mamy rodziny które to musimy utrzymać więc siłą rzeczy nasze poglądy będą się różnić od Twoich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

tez bede mial rodzine. czy myslisz, ze jakbym poszedl pracowac jako inz i dostal 2 k na lape to byloby mi latwiej utrzymac rodzine?

 

z reszta to tylko pieniadze, ani od tego sie nie jest szczesliwszym, ani sie nie ma wiecej zdrowia, sily, ani nie jest sie lepszym czlowiekiem.

liczy sie to jakimi jestesmy ludzmi, a nie jak mieszkamy, jak sie ubieramy, ile fakultetow skonczymy.

 

mojej matce moglbys worek pieniedzy na leb wysypac, a i tak by powiedziala, ze cos jest nie tak. taka sie juz urodzila i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj