Polecane posty

wicia433    79

a jaką masz glebę? jeśli piach to jesienią, jak dobra gleba ale lżejsza to też, jak masz zimne gliny to wiosną tydzień przed siewem chyba najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

Z tymi rodzajami gleb to trudny temat. Mamy tzw. piaski gliniaste, tzn. na glinie morenowej odgórne spiaszczonej, średnio 4 a, częściowo 3 b. Takie ziemie mają wszyscy  w okolicy. Kukurydza, rzepak i pszenica, to dominujące uprawy regionu. Dominującą metodą jest pług, chyba jako jeden z nielicznych staram się go nie używać. albo robić to rzadko.  Gleba szaro - czarna,  przesypująca się, nie ma tendencji do zbrylania. Po kukurydzy siana byłaby kukurydza albo soja. Jesienią mogę albo nic nie robić, albo talerzówka lub gruber na 25 cm. Mogę to spulchnianie przerzucić na wiosnę. Nie mam doświadczenia, dlatego chciałbym się czegoś dowiedzieć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3886

jakie macie zestawy do siewu kukurydzy?
Trafił mi się siewnik Maschio Gaspardo 540 SP - 4 rzedowy.

I teraz pytanie czym go ciągać? 
Małym ciągnikiem z ładowaczem? Trochę się boję o jego udźwig. I nie mam w nim jeszcze pełnej nawigacji

Dużym ciągnikiem? Mam nawigację, mam wtedy ładowacz do nawozu na małym, no ale duży ciągnik waży 7.5 tony i jest na oponach 480/580. Czy to nie będzie zbyt gniotło? Nie będzie zostawiał zbyt dużych kolein?

Teraz są posiane poplony, chciałbym je w grudniu przeleciec 3 belkowcem a na wiosnę lekko ruszyć ziemię talerzówką i w to siać kukurydze.

Będzie ok? To mój pierwszy raz z qq


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lassie    127

jaka waga siewnika ,jaka pojemność skrzyni nawozowej , jak w dużym ciągniku nie będą grządki wychodzić w śladach kół to jest dobrze ,ale kolega pożyczał hassię ode mnie i siał aresem także 2 rządki które idą w śladach kół są na początku wegetacji dosyć znacznie opóźnione bo ugniecenie gleby powoduje niedobór powietrza , na profilu maisadoura fb jest to pokazane  na filmiku ,ja sieję 1614 i jest ok bo mam węższe opony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3886

Podepnę to zobaczymy. Tylko start jest gorszy czy przez całą wegetację jest gorsza?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broody    106

Jak posiejesz w mokry kit to cała wegetację będzie gorsza kukurydza. 

Na 100 procent twoja Kubota będzie gniotła dwa rządki. 

U mnie kolega sieje 8tonowym fendtem z obciążnikiem ponad tonę i jeśli nie jest zbyt mokro to kukurydza w tych rządkach za kolami jest normalna. Siewnik 6 rzędowy kuhn. 

Mały ciągnik będzie za mały i za lekki , że tak ujmę 😜 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3886

Czyli siać dużym i sie nie przejmować? byle ziemia była sucha? Jak wcześniej przelecę talerzówką to wał powinien porządnie zagęścić.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152
29 minut temu, yacenty napisał:

Czyli siać dużym i sie nie przejmować? byle ziemia była sucha? Jak wcześniej przelecę talerzówką to wał powinien porządnie zagęścić.

Jeśli sucho to tak, jak nie to na 100% dwa rzędy będą gorsze i dużo głowni w takich jest, przynajmniej u mnie gdzie przejechalem przyczepą z nawozem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3886

Ale m5 ma się nijak do m7 czy do małej 7060


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

U nas usługodawcy sieją valtra chyba 260 km czy więcej, co prawda 6 rzędowym, ale nie widać na uprawach kolein ani nierównych wschodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112

siej normalnie dużym tylko daj redlice nawozowe full w głąb i spulchnią ci ładnie za kołami i nawóz trafi tam gdzie powinien. Dzisiaj pierwsza próba kombajnem, wilgotność od 35 do 45 zależy czy z dołka czy z górki - Małopolska. Z wyglądu wyglądała na suchszą, obstawiałem tak do 35 a nie w góre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3886

w katalogu widze są jako opcja, to pewnie da się kupić gotowe


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lassie    127

gaspardo sp 540 to lekki siewnik ja bym siał mniejszym ciągnikiem ,zależy jaki masz ten mały ciągnik 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3886

Kubota m7060. ona waży 3t już z ładowaczem


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lassie    127

moja hassia vm6 waży sama ok.1 tony plus 750 kg zasypu i poprzedni właściciel siał starszym jd 4 garkowym 6400 który waży 4 t , jacek spróbuj zapiąć do małego i stanąć we 3 trzech chłopa zamiast nawozu ,jak będzie niestabilny to 400 kg obciążnika na przód , same korzyści bo spalisz mniej paliwa lepsza organizacja pracy bo tur przy dużym i rządki nie powinny wychodzić w śladach kół , ile ha planujesz tej kukurydzy na początek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3886

tur przy małym właśnie. 7.5ha u siebie a już chłopaki mówią żeby im siać


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    210

ten gaspardo to talerzowy siewnik czy zwykły stopkowy? za ile Ci się trafia? bo Tobie Jacku zawsze jakaś dobra okazja się trafia

Edytowano przez solek01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3886

zwykła stopka, kupiony za 16tys


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

@yacentyTakim samym siewnikiem przez kilka lat siał mi znajomy casem 80km, z ładowaczem i nie ma najmniejszego problemu ze stabilnością. To lekki siewnik mała Kubota da sobie z nim radę, teraz inny kupił w tym rok taki siewnik tylko z talerzową redlicą i farmer 80km bez problemu z nim lata. W podsiewacz tak naprawdę najwygodniej się sypie z worków 50kg bo tam w zbiornik wchodzi  po 150kg polidapu. 

Edytowano przez Skoczek1994

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj