Polecane posty

Pieter1224    0

Witam kolegów. Ziemie mam IVa klasy zlewne. W tamtym roku miałem posianego pioneera PR39H32 i kosiłem go wilgotnego 36% wilgotności. W tym roku chciałbym trochę poeksperymentować. Kolega namawia mnie na KWS odmiana RONALDINIO albo KWS 5133 ECO. Co wy byście polecili na te ziemie oczywiście z odmian ziarnowych woj. lubelskie. Z góry dziękuj za porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

H32 i eco są na gleby słabe one dobrze sobie radzą jak jest sucho. Nie mówię że sią nie udadzą na glebach mocniejszych ale na takie są inne odmiany. W katalogu pioneera masz taką podziałkę przy każdej odmianie na jaka glebę. Poszukaj na swoją.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamus25    0

UBUNTU u nas niestety Bosman na słabej glebie nie popisał się xP ale na dobrej glebie doszedł nawet do czterech metrów;)

 

zasiej sobie subito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Ten KWS ECO to według przedstawiciela im lżejsza ziemia tym lepiej plonuje (oczywiście nawożenie standardowe pod qq). Na poletku bardzo ładnie wyglądała, zreszta jak wszystkie inne odmiany :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

Grześ. A co myślisz o odmianach KWS.

Nic bo jeszcze ich nie siałem w swojej przygodzie z rolnictwem.

Czeskie z osevy celux i ceklad po 340zł jednostka


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Jeżeli nie sypniesz minimum 600kg wap-magu na hektar nawet nie ma sensu go stosowac w tym roku gdzie dalem 300kg chorowała, gdzie ponad 500 była zaczepista różnica wapmag to nie miliony ;) a duuuużo daje dla QQ jeżeli masz kwas na polu

.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaPro    1

witam! ja rok temu zasiałem redute i subito , róznica spora, subito wyzsza około 0,5 metra,ziemia klasa 5.W tym roku planuje subito i cos jeszcze i chcem sprawdzić: zasiac kawałek pola na około 80 tys. nasion,zastanawiam się co bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek0921    58

Waitam a co sądzicie o kukurydzy LG odmiana gracja miałem ja juz 2 lata i nawet plon był bardzo ładny albo o Subitto bo sąsiad mial w zeszłym roku i była bardzo wysoka ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sacrable    42

Na ppr już to czytałem gdzie jeszcze to wkleiłeś? Pozostał ci farmer ale tam cię szybko wywalą bo bajzlu u nich nie ma, albo af.

Co próbujesz udowodnić?

 

Na agrofoto w innym temacie również: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/369-jaka-kukurydza-na-kiszonke/page__st__220

To może tylko oznaczać, że cytat: "mam taka opinie i nie będe zmieniał swojego zdania na każdym forum".

Ale żeby ctrl+c i ctrl+v wszędzie gdzie się da?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

witam! ja rok temu zasiałem redute i subito , róznica spora, subito wyzsza około 0,5 metra,ziemia klasa 5.W tym roku planuje subito i cos jeszcze i chcem sprawdzić: zasiac kawałek pola na około 80 tys. nasion,zastanawiam się co bedzie.

Ja wyznaję zasadę im gleba słabsza tym mniej wysiewam do 80tyś. Natomiast na mocniejszych nawet do 100tyś. Powód: zdolność dostarczenia wody dla roślin. Chociaż w zeszłym juz roku posiałem na piach koło 110tyś ze względu na grasujące na potęgę dziki sądzą że coś wybiorą. Za szczęście czy nie szczęście nie wybrały a rok był przekropny i było nieźle. Na ten rok posieję mniej po 80 tyś. Wszystko zależy czy siewnik na tyle zejdzie?


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Nie wiem czy ten sposób na dzika jest dobry, jak zapuści ryja w rzadek to nie wiem czy z jedno ziarenko zostawi, chyba ze na duzy kamień natrafi <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Waitam a co sądzicie o kukurydzy LG odmiana gracja miałem ja juz 2 lata i nawet plon był bardzo ładny albo o Subitto bo sąsiad mial w zeszłym roku i była bardzo wysoka ??

[/quo

Subito nakosisz dużo ale jakość leży bo ta odmiana bardziej nadaje sie na biomasę niż kiszonkę ja wolę posiać odmianę która da mi kiszonkę o wysokich parametrach niz dużo a byle czego. Nie ma co patrzeć na sąsiada z reszta każdy ma inne potrzeby i inaczej rozumuje. Dla mnie liczy się jakość nie ilość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaPro    1

No to jaka byscie polecali odmiane, która jest jakosciowo dobra?Subitto faktycznie wielka jak drzewo kukurydza ale z ziarnem było słabo,ale to moze temu że gęsto posiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gospodarz92    0

Witam, ja z własnego doświadczenia mogę polecic odmiany DEKALB z Monsanto.... W ubiegłym roku miałem odmiany DKC 2870, DKC 3399 i Hexxer z RAGT-u na piaseczki, są to odmiany nadające się zarówno na kiszonkę jak i na ziarno, bo przecież o to tu chodzi, żeby samej zielonki nie na kosic ale zrobic pasze o dobrej strukturze... Niestety DKC 2870 w tym roku została wycofana z obrotu ;) , ale była to super odmiana.... B)

W tym sezonie sieje 20 ha kukurydzy, pierwotnie przeznaczonej na kiszonkę, ale jak taki dobry rok się powtórzy jak ubiegły to 1/4 zostanie zebrana na ziarno.... W tym sezonie sieje DKC 3399, DKC 3398,DKC 3409,Hexxer, oraz LG 3216.... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Kolego wyjasnij mi skoro kupujesz nasiona z Monsanto jak to później jest jedni mówią że później firma kaze sobie placic za material siewny w tym wypadku zakup ich nasion z przeznaczeniem na siew QQ na kiszonke??? Może Ty mi sensowniej odpowiesz bo mam chec juz 2 drugi rok kupic conieco od nich.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

proszę o opinie na temat odmian, przedstawiciel z KWS mi zachwala Eleganza, Podium, Ambrosini, Salgado, Koherenz;

ogólnie stwierdził że odmiany KWSu to nr 1, mam na oku jeszcze inne odmiany jak Hexxer, Albito, MAS 13L, proszę o opinie

Edytowano przez karol19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

przyjedzie do Ciebie przedstawiciel z Pionera, LG i tez bedzie mówił że ich odmiany to nr jeden.

 

Podium to lipna odmiana, wrazliwa na niedobory, Ambrosini fajna na piaski, Eleganza taka sobie, zdecydowanie na lepsze stanowiska, czasami potrafi zaskoczyc

Salgado i Koherenz nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Tak samo jak nam ze Smolnic Glejta zachwalał brak rewelacji względem i masy i ilości kolb, Pioneer przebił i Glejta i Redute, które miałem razem posiane.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

Panowie w tym roku postanowiłem trochę poeksperymentować i zamówiłem następujące odmiany na stanowiska od IVa do VI klasy, gleba w dobrej kulturze: KWS Podium, KB1903, Ambrosini, Ravello, Maxwell, Hexxer, KWS 5133 Eco, Pioneer PR38N86 oraz Koherens

Co sądzicie o tych odmianach?

Edytowano przez karol19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

większość około 300 zł za jednostkę, z Pioniera 540 zł jednostka ale 80 tys. ziaren

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

Panowie proszę ponownie o Wasze doświadczenia związane z wyżej wymienionymi odmianami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj