Polecane posty

kyllee    14

ja p8100 nie moglem nigdzie zamowic na nia chyba duze zapotrzebowanie tez jest ogolnie bylem zadowolony z tego jak urosła jak plonowala i jak chetynie ja jedza krowy niestety analiz jeszcze nie mam ale jak beda to wrzuce z calej pryzmy z miesznaki tych 3 odmian lg i pionnera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Cena jest raczej standardowa. Jeżeli siejesz na ziarno, to ambrosini podobnie jak ricardinio to bardzo dobra odmiana, także na słabsze stanowiska, szybko dojrzewa. Polskich na ziarno bym nie brał, chyba że na kiszonkę, sam kupiłem już ułana (FAO 270), tyle że to dużo późniejsza odmiana od ambrosini (FAO 210-220). Na kiszonkę nada się też właśnie ricardinio (FAO 230), ma bardzo dobry stay green (długo trzyma zieleń - lepsze pobranie paszy i więcej energii oraz białka w suchej masie), tyle że on wymaga trochę lepszych stanowisk od ambrosini.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja jak byłem na prezentacji oferty Centrali Nasiennej ze Środy Śląskiej to przedstawiciel mówił, że ziarno zaprawione mesurolem, które nie zostało wysiane w roku zaprawiania może mieć o wiele mniejszą siłę kiełkowania i może nie powschodzić. Nie wiem ile w tym prawdy, ale ja bym zrobił próbę siły kiełkowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

ricardinio ma większe wymagania niż abrosini? to ze względu na FAO? mam jeszcze eurostara 240 i multitopa 240 oraz stanowiska od IVb do IIIa i troszeczkę II klasy (mady) jaki proponujecie rozkład (od najbardziej wymagającej do najmniej wymagającej) tych odmian na takich stanowiskach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Tak tą odmianę opisuje KWS, FAO nie ma tu znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

I tak dokładnie jest. U nas gdzie ziemie to głównie 4-5 klasa miejscami gdzie niegdzie 3, to ricardinio jedynie na 3 klasę się nada minimum. Po prostu na słabszych stanowiskach lepiej się sprawdza ambrosini :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

to juz obalam ten mit Ja w ubieglym roku sialem starego Sumarisa z 2011 r zaprawionego mesurolem i tez tak mowili zrobilem kielkowanie i wyszlo slabo wiec zasiałem na polu na max wysiew i wyszla wszystka co do jednej takze to jest bajka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

A jak ta kukurydza Sumaris Ci urosła? Bo ja w tym roku zamowiłem troszke....


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Zaryzykuję.Zamówiłem Ambrosini.Jeszcze dobór nawozów i zobaczę co z tego będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

no byla na bardzo dobrej glebie zasiana ale no wyrosła pieknie naprawde jezeli nikt wokolicy nie bedzie mial Subito to twoja bedzie napewno najwieksza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristaps    9

i nikt nie będzie miał qq Archimedes to będzie najwyższa


,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    174

no wlasnie nic nie doplacałem tyle ile sama kukurydza miala kosztowac jednak niemcy to niemcy :)

znajomy też dostał jakieś nasiona zaprawione tym mesurolem,oczywiście gratis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETORAK89    0

koledzy siał ktoś z was oodmine LG-30.240 proponują mi te odmiane ale nie wiem nic o niej może mieliście już ją licze na pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOMI697    0

A ja zamówiłem odmiane LUIGI SC miał może ktoś z nią do czynienia i mógłby napisać o niej kilka słów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuber    4

luigi CS kolego tomi697 , też zamówiłem na ten rok ale poza opiniami i wynikami dostępnymi w internecie nic więcej nie wiem. Można wiedzieć po ile ją płaciłeś i kiedy zamawiałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOMI697    0

jeszcze nie płaciłem, zamawiał znajomy ja się do niego podłączyłem żeby wyszło taniej nie pamiętam dokładnie ale nie więcej niż 300 zł a zamawiał na początku stycznia w chemirolu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
absolwent21    1

Miałem w tamtym roku odmianę Luigi i jestem bardzo zadowolony, w tym roku też ją zasieje. Dobry plon i niska wilgotność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
absolwent21    1

Fao 250. W tamtym roku była zasiana u mnie na dobrej ziemi (III, IV klasa) bo burakach ale w tym planuje zasiać na słabszym stanowisku i myślę że też da radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

siałem ją w tamtym roku i bardzo ładnie wypadła. Jest duża i ma ładne kolby i dużo liści a do tego na polu z mozaiką była bardzo wyrównana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrus19    8

Jaką kukurydzę polecacie na rejon Suwałk, siew nie wcześniej niż 3 do 10 maja, ? Miałem san, jawor, LG 32.52 ( najlepsza z wcześniej wymienionych ) ale koszt zaprawionej na dziki to 600 zł/ha.

 

Był u mnie diler co od niego już kilka lat kupuje i zostawił cennik- nic nie podrożały nasiona względem ost. roku.

Edytowano przez piotrus19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj