bizonbs

Do czego mogę wykorzystać pompę hydrauliczną?

Polecane posty

bizonbs    4

Witam. Do czego mógłbym wykorzystać pompę hydrauliczną od c 330? Pompa jest po regeneracji i myślę, że warto by z niej coś zrobić? Macie jakiś pomysł? Coś bardzo praktycznego w rolnictwie. Hoduję zwierzęta, a także prowadzę produkcję roślinną więc pomysłów myślę, że troszkę się znajdzie.


Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

Pierwsza myśl-dystrybutor do paliwa. druga to naolejacz w mieszalniku do pasz


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonbs    4

A gdyby ją wykorzystać do wspomagania kierownicy? To chyba będzie najlepsze rozwiązanie.


Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

silnik 2,2 kw powinien wystarczyć, do wlotu podpinasz zbiornik olejem, na wyjsciu przewod cisnieniowy zakończony jakąś dyszą, zwężką umieszczoną np zaraz nad slimakiem w mieszalniku, albo wewnątrz niego; srednice dobierzesz na zasadzie prób i błędów, bo tu ci nie pomogę bo nie wiem, dobrze jesli wstawisz po drodze zawór ciśnieniowy, wtedy bedziesz mógł nim kontrolować ilosc natryskiwanego oleju i jednoczesnie zabezpieczysz pompe, a właściwie silnik przed przeciążeniem. nominalne cisnienie na tej pompie to 17MPa czyli 170m słupa wody-do pracy powinna ci wystaczyc połowa, moze wiecej, zalezy jaką dysze założysz, choć jesli uwzglednimy ze masz mieszalnik o pojemności tony i czas mieszania 15 minut podczas którego chcesz wtrysnąć jakies 5l oleju-chyba nawet książka przewiduje 3-5%, to wydajnośc takiej dyszy musiałaby wynieść nieco ponad litr na minute.


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

ciekawa sprawa musze pomyslec nad tym w zime bo teraz leje prosto do mieszalnika. Ja oleju dodaje w zależnosci od grupy nawet 20 l do tony. Tylko nie wiem jaką dysze wstawic bo te od opryskiwacza chyba za małe. predzej od myjki cisnieniowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

od myjki tez może być problem, choć sam pomysł nie jest głupi-tamnasz od razu opcje usawiania kąta rozpylania przez docisk blaszek i dobrą wytrzymałość, ewentualnie możesz pokombinować z jakimś mini wiertełkiem i kawałkiem powiedzmu zaslepionej rurki;] i jakość rozprowadzenia nawet bez uzyskanego efektu rozpylania będzie nieporównywalna.

 

btw-już mamy zimę wiec nie zwlekaj, bo chęci opadną;p


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

mam jeszcze kilka innych spraw do zrobienia wiec pomysł troche musi poczekac. Ja myslałem nad dyszą od takiej dużej myjki metalowa nie od małego badziewia. moja ma wydajność 600l ma godzine wiec moze byc nawet za duza. Tylko jak najlepiej umiescic tą dysze w zbiorniku tak żeby nie lała po scianach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj