Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
LUKASZ1455XL

zrębki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam mam 30 hektarów młodego lasu 6-7 letni i muszę go przeciąć i chcę kupić rębak i nie wiem czy mi będzie i się opłacało czy lepiej te gałęzie zostawić. Albo gdzieś to indziej sprzedać czy to się opłaca. Pozdrawiam

grala13    7

ja polecam zrobić rębak samemu,sam zrobiłem i jestem zadowolony,lub kup na allegro 30 ha to wg mnie dużo wiec troche tego bedzie szkoda zostawiać,chyba że sprzedać za normalne pieniadze,a kupic sobie za to węgla.

Wiadomość z agroFakt.pl

Dobry rębak na ślimaku to koszt ok 7 tys.Kolega ma EkoTech i jest bardzo zadowolony. Zrębki to praktycznie darmowe palenie, liczy się koszt ON do ciągnika. Przeliczając te 7 tys wydane na rębak to mamy ok 40 m sześciennych drzewa.Mając tyle gałęzi z lasu nie wahał bym się i kupił bym rębak i zrobił z tych odpadów użytek, zrębki zawsze można sprzedać i dodatkowo nim zarabiać.

grala13    7

nie mam pojęcia kto to może kupić,i ile to jest warte,ale myśle,że jak masz kocioł w którym mozesz to spalić to kup ten rębak,a masz tani opał na kila lat,nie wiem czy paliłeś kiedyś zrebkami ale musisz się liczyć z tym,że kaloryczność jest niska,nie mając kotła z podajnikiem,trzeba ciągle dokładać.Rębaki zobacz sobie na allegro,jakie bedzie miał to drewno same gałęzie czy grubsze o średnicy 10,20cm??

grala13    7

najlepiej tarczowy,jeśli posiadzasz ciągnik to na wom,a jeśli nie to spalinowy,obecnie chyba na benzyne taniej niż diesla.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Pawel6840
      planuję w najbliższym czasie dobudować kawałek obory. Była by ona dobudówką do ściany obory którą obecnie mam i przejście z korytarza paszowego na nową oborę prosto na korytarz. Dwie obory dzieliła by ściana. Obora miała by wymiary takie jaka ma ściana obecnej czyli 19 metrów długa i 5 metrów wysoka. Dach musiał by być jedno spadowy więc w drugim miejscu obora musiała by być trochę niższa ale taka aby chociaż C-330 się zmieściła do środka ponieważ będzie z drugiej strony przejazd aby wypychać obornik na płytę stanowiska tylko po jednej stronie. Szerokość by wynosiła około 6 metrów. Ile kosztowały by same materiały.
      Zdjęcie obory jest na mojej galerii, to ten budynek z lewej z białej cegły
      pozdr
    • Przez Balzak
      mam zamiar kupić dojarkę przewodowo używaną tylko nie wiem na którą sie zdecydować, pomóżcie. czekam na wasze sugestie i opinie.
    • Przez farmer_89
      Witam, mam pytanie jaki bylby orientacyjny koszt zamontowania 9 poideł w oborze razem z całym materialem i robocizna, może ktoś montowal ostatnio?
    • Przez hodowcamlody
      Spotkał się ktoś z wygrodzeniami do właśnie obory uwięziowej nie pozwalającej przechodzić krowie na korytarz paszowy podczas wganiania z pastwisk do obory? Planuję budowę nowej obory i nie wiem jak rozwiązać tą istotną kwestię, krowy na pastwiskach przebywają od maja do pażdziernika, tereny podgórskie to powierzchni do wypasu nie brakuje. Z góry bardzo dziękuję, niby google jest ale nie mogę nic znaleźć.
    • Przez Xeon
      Witam,
      Przerabiam wolny budynek na oborę (uwięziówka) - zostało już w sumie wylanie posadzki. U mnie będzie to na płytkiej ściółce (obornik wypychany 2 razy dziennie).
      Zastanawiam się w doborze mieszanki betonowej (z betoniarni oczywiście).
      Czy mógłby mi ktoś podesłać skan, albo chociaż info jaką mieliście podaną mieszankę w projekcie budowy?
      W betoniarni nie chcą raczej się w tych tematach wypowiadać, aby ktoś nie miał do nich pretensji w razie problemów z posadzką.
      Dzięki