Zaloguj się, aby obserwować  
Euromasz

kupno ciągnika przy wysokim euro

Polecane posty

Euromasz    0

Witam. zastanawiam sie nad kupnem ciągnika, ktory jest przeliczany w euro. Chciałbym sie dowiedzieć czy jeżeli kurs euro wynosi 4.50 to kredyt na niego warto wziąść w euro czy w złotówkach ? Jezeli w euro to prosze o podanie mi jakie mogą być nieprzewidziane problemy z tym. Chciałbym sie ejszcze dowiedzieć co to jest zabezpieczenie kredytu oraz sped ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david697    0

Wzięcie kredytu w innej walucie niż się zarabia jest bardzo ryzykowne możesz dużo zyskać albo dużo stracić. Euro w najbliższym czasie raczej dużo nie stanieje ale może też się stać tak jak z frankiem i wtedy będzie cię głowa boleć przy spłacie. Kupiłem pół roku temu samochód z Niemiec za 10 tyś euro wg dzisiejszego kursu zyskałem 5 tysięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziedzio92    42

Witaj kolego . Kredyt w euro moze byc ryzykowny a w zlotowkach niezabardzo tylko jeszcze zalezy od tego w jakim czasie chcesz miec rozlozony i ile % bedzie mial . Jesli bedziesz sie zastanawial nad dwoma kredytami ktore beda mialy miedzy soba roznice w czasie i oprocentowanie to warto wyliczyc ktory bedzie lepszy . Dobrze by bylo jak bys podal jaki kredyt chcesz i na ile rat , oprocentowanie itp. ja bym mógł wyliczyc to , akurat w szkole to przerabiam . Jaki ciagnik chcesz kupic ktory uzalezniony od kursu ?


tgEgF.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A nie lepiej skredytowć traktor przez dealera. Jak byłem w tym roku na Agro Show to McCormicka chcieli mi policzyć po 4zł za euro. U John Deera też była taka możliwośc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bob    820

Kredyt walutowy jest opłacalny jeżeli kurs danej waluty jest wysoki i są przesłanki, pozwalające mieć nadzieję, że w przyszłości kurs może się obniżyć. Oczywiście ryzyko w przypadku takiego kredytu to: dalszy wzrost kursu oraz duży spread czyli różnica między kursem kupna a kursem sprzedaży danej waluty. Zabezpieczenie kredytu to najczęściej" przewłaszczenie, zastaw rejestrowy, cesja z polisy ubezpieczeniowej(którą trzeba co roku odnawiać - Auto Casco) oraz hipoteka. Kredyty WALUTOWE są zazwyczaj niżej oprocentowane niż złotówkowe, a w sytuacji ZNACZNEGO obniżenia kursu opłacalne jest ich przewalutowanie.

Taki kredyt jednak może być bardzo ryzykowny, a decyzja o zaciągnięciu kredytu w jakiejkolwiek walucie powinna być poprzedzona naprawdę gruntowną analizą zapisów umowy i własnych możliwości finansowych!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nie poleciłbym Euro ponieważ tak jak wspominali koledzy spread jest wysoki ...

 

Natomiast w CHF jest troszkę lepiej, np. spread u nas to 7gr w CHF ...

Edytowano przez SiemensFinancialService

Siemens Finance
Region: ogólnie to cała Polska :) (głównie Polska Północno-Wschodnia i Centralna)
Finansowanie Fabryczne URSUS, FARMTRAC
Finansowanie Fabryczne Schaffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kgbck    6

Kolego kupuj traktor w firmach co maja opcje walutowe deutz ma teraz euro po 4 zlote czyli jezeli placisz 100tysi euro to ciagnik kosztuje 400tysiecy wiedz bierzesz kredyt w zlotowkach niewiem ktore jescze firmy tak maja sadze ze class jescze a mf ktory niema opcji walutowej przy cenie 100tys euro kosztuje teraz 450tysiakow ale jak by euro spadlo na 3,50 to wtedy deutz koszuje nadal 400 a MF 350tysiakow

Edytowano przez kgbck

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez raf08ca
      witam, od 20 lat uprawiam działkę. Działa należy do Miasta czy moge przez zasiedzenie przejąć działkę na własność? wcześniej tą działkę obrabiał przez 50 lat ojciec.
    • Przez kingway
      Witam , gdzie kupujecie oleje i smary ? Bo przyznam szczerze , że w lokalnym sklepie trochę drogo się teraz zrobiło  Czy oleje firmy Jasol i Orlen są w miarę dobre ? Chodzi mi o takie podstawowe oleje Turdus . Suerpol , Hipol , Lux z tych firm do poczciwych Ursusów  
    • Przez Bozow
      Nie mogę znaleźć odpowiedzi. Może ktoś z Was miał do czynienia z taką sytuacją. Jesteśmy małżeństwem ze wspólnotą majątkowa. Część ziemi jest wspólną a część indywidualną (spadek po rodzicach). Czy jeden z małżonków może być na VAT a drugi ryczałt? Arimr dopuszcza nadanie osobnego numeru producenta małżonkom pod warunkiem udowodnienia prowadzenia samodzielnego gospodarstwa (takie info są na stronie rządowej https://www.gov.pl/web/arimr/ewidencja-producentow-rolnych---najczesciej-zadawane-pytania#:~:text=W przypadku małżonków oraz podmiotów,rolne stanowiące zorganizowaną całość gospodarczą. Piorin także nadaje osobny numer producenta. W bazie GUS też mamy osobne gospodarstwa rolne. W US nie można się niczego dowiedzieć bo nikt nic nie wie i przerzucają od jednego do drugiego urzędnika jak gorący ziemniak. Ktoś zna lub ma taką sytuację?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj