Przemek840

Kupno Sieczkarni na Zarobek

Polecane posty

milanreal1    319

A może jest dobra, po paru fotografiach wiele powiedzieć się nie da bo może wnętrze jest dobre.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek840    0

Panowie no zobaczymy przeciez nie mowie ze kupie akurat ta,bede szukac jakby co,no faktycznie godzi troche ma. zorzyk2 jak pojedziesz i zobaczysz to napisz jak sie ona przedstawia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

Prawie 6000 godzin to wiesz ile to jest masy przewalone. 6000 godzin to jest dużo na traktor a co dopiero na sieczkarnie.

Mi to tam tito co kupisz, twój wybór. Ja przedstawiłem swoje zdanie w tym temacie.

Życzę udanych zakupów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matyziak    6

Witam odświeżę trochę temat odnośnie biznesu jakim są usługi. Mianowicie świadczymy usługi dla leśnictwa, i chcieli byśmy poszerzyć działalność o koszenie kukurydzy. Traktory swoje mamy, przyczepy nie są drogie( byłby wykorzystywane tez do przewozu zrębek), tylko( a raczej aż) zostaje zakup sieczkarni. . W mojej okolicy jest sporo kukurydzy i myślę ze pierwszego roku te 100 ha by mi się udało położyć. Mam pytanie czy Jaguar 695 za ok. 75 tys jest wystarczającą maszyna na wejście w ten interes, czy szukać czegoś większego i nowszego za większą kasę. np Case 7400 za około 110 tys. A co sądzicie o starszych maszynach z tej stajni, czyli mengele np 5300 bądź 6400? Jak jest z dostępem do części?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FOX2    16

Z dostępem do części będzie najłatwiej w przypadku Claasa. Co do jakości i niezawodności marki Claas, ogólnie nie można złego słowa o niej powiedzieć.

Nie wiem czy sieczkarnia za 100000zł jest cokolwiek warta. Rolnicy już powoli się nauczyli zwracać uwagę na jakość ściętej kiszonki. Mijają powoli czasy, gdzie ważne aby ściąć tanio, teraz trzeba ściąć dobrze i szybko. U mnie przerabiałem różnych usługodawców, co chwila jakaś awaria i przestój, o jakości ściętej kiszonki już nie będę wspominał. Z doświadczenia wiem, że aby robić dobrze i szybko to minimum 450000zł netto trzeba liczyć na sieczkarnię.

Także moje zdanie jest takie, że za 100000zł to dobrej maszyny, spełniające wymagania dzisiejszych klientów, nie kupisz.

Pozdrawiam.

Edytowano przez FOX2

"It is hard to fail, but it is worse never to have tried to succeed" - Theodore Roosevelt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matyziak    6

To ze liczy się jakość to akurat wiem, i wydaje mi się ze nie wiek ma tutaj największe znaczenie, a zużycie części odpowiedzialnych za rozdrobienie materiału i zgniecieni ziarna, czyli noże stanica i gniotownik. Chyba się nie mylę? Nie wiem z jakiego regionu polski jesteś ale ja w swoim w życiu nie widziałem sieczkarni która zbliżyła by się do tej wartości. Najdroższe co widziałem to Claas jaguar 860 za około 250tys zł.

 

Zastanawiamy się nad Casem ponieważ za 110 + Vat można kupić zadbaną sieczkarnie z 99r a za tą kasę da się kupić Claasa z 91r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszcz8    40

 

Moja oferta jest nadal aktualna , więc jakby ktoś chciał to proszę pisać .


Sprzedam wycinak Fella SU 145 , sieczkarnie Mengele Mammut 5800 , przyczepkę jedno osiową , , obsypnik do ziemniaków 5 .
CZĘŚCI FIAT 125p 1,5 ME !!! Niektóre części pasują do Poloneza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matyziak    6

Mógłbyś mi powiedzieć coś więcej o tych maszynach? O awaryjności i dostępie i cenie części?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DeutzM610    0

Witam. Otóż sam miałem kiedyś sieczkarnie Claas'a 690sl z RU450 z 90r no i muszę ci powiedzieć ze niebyła taka zła ale ze miała 3600mth to było sporo awarii a wiec przestoi i przez to odeszło mi kilku z najlepszych klientów a wiec w zeszłym roku kopiłem Claas'a 830 i od razu wielka różnica nic się nie polo w niej tyko ru 3 razy sie rozleciał a w tym kopiłem kempera 345 i mam nadzieje ze skoszę z 300 ha. Ja jestem z Podlasia i kuku jest do koszenia ale i sprzętów tez.


Robimy tym co mamy ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcino84    4

Niezły podpis deutz m610 robimy tym co mamy :) Jak sie czyta ten temat to żal, a wokół widać jak jezdzą małymi i wiekszymi jaguarami,ze paliwo drożej e ze sie psuje ze pada kurde ludzie paliwo to koszt stały przenoszony na klientów myślicie ze jak bedzie po 10zł za litr to cena usługi bedzie po 400 czy 500zł jak teraz? wątpię w to szczerze. Kiedys ludzie tak pisali o kombajnach do żboza a teraz to i na 20ha maja ludzie swoje to sie ie opłaci do kuku? Moze nie na zarobek ale do siebie na 5 czy 10ha i przy okazji troche dorobić na części i koszty koszenia swojej kuku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj