Rolnex

LEMKEN VariOpal 8 CZY variOpal 6?

Polecane posty

BARABUS    6

mam Lemkena VariOpal 8x 5 korpusów, ryje rewelacyjnie, jedyny minus to ceny ażurowych odkładni, jedna listawa oryginalna to taniej jak 250zl nie kupisz (zależy jeszcze która) , zamiennik 1/4 ceny.... ale i wytrzyma 1/4 tego co oryginał :rolleyes:

 

w tym roku kupiłem na wyprzedaży u Korbanka nowe oryginalne lemiesze Lemkena + nieoryginalne dłuta (Granita chyba).... po zaoraniu 50ha dłut już prawie nie ma, a z lemieszy dopiero farba zeszła i się lekko zaświeciły :lol:

 

generalnie polecam pług lemkena, tylko nie wiem czy pełne odkładnie taniej w użytkowaniu nie wyjdą, wszystko zalezy jakie masz gleby

 

co do utartych korpusów... to wina jest tylko jednego... nie wymienione na czas elementy płużne B)

Edytowano przez BARABUS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

Ja MF 74 km orałem z pługiem 5x45 B200 i też sobie radził.

 

LOL.

A potem się obudziłeś bo to był tylko sen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

1224 popsuł się na polu i go ściągłem a chciałem mieć zaorane to dlaczego nie miałem spróbować Fakt wolno ale zaorał.

Kolega takim pługiem zwykłą 385 orał parę lat.Tutaj to się zdziwiłem ale raz sam z nim siadłem jak orał no i szło mu.

A orałeś kiedyś pługiem pół zawieszanym, B 200 ?

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiju221    17

Teściu z szwagrem ten pług robili 2 miesiące non stop i jest zrobiony IDEALNIE!! Jakby pojechał na wystawę to nikt by nie powiedział że co kolwiek było przy nim robione Nawet byś nie zgadł że był malowany.W ramę jest włożony kwadraciak który jest idealnie zrobiony To co trzeba powiedzieć o teściu to jak coś zrobi to jak z fabryki.To co a robię w dzień to oni w tydzień albo dłużej. Mają fantazję i się nie spieszą.Co do "geometrii" to ma na pewno bo widziałem jak go mierzyli.Fabryczne nie są tak zrobione jak ten.

Co do napawania korpusów to jest pytanie dlaczego one były tak wyrobione.przede wszystkim nad płozami a płozy były.

W tym roku sprzedał Rekorda z 87 roku którego miał 7 lat i też go kupił nie zbyt ciekawego . Gość dał mu 48 tyś bez żadnego targowania.

Co do ustawienia to masz pewnie rację bo już im to mówiłem, i podejrzewam że to jest dlatego że niekiedy zmieniają szerokość orki siłownikiem centrującym.

A to że był pęknięty to ma g..no do tego.Bo nawet rysy po naprawię na nim nie znajdziesz.

Pług bardzo ładnie orze ale dlaczego po nim muszę więcej uprawiać a bez przedpłużków to ściernia na wierzchu jest i pole jak po gruberze wygląda.

Mój KV jest powyrabiany bo to jest Vario, jak się popatrzy od góry na dłuta to nie są idealnie, mają różnicę i to nawet nie małą ale też super orze.Nawet się nie spodziewałem że tak będzie orał.

Moja opinia to taka że, Lemkel super orze,pole idealnie wygląda po nim, ale nie tak lekko jak KV i więcej trzeba po nim uprawiać.

 

 

Panie Tomku nie kompromituj się pan z takimi teoriami... Popieram @marekgizio, ten pług już dawno nie powinien pracować i nie ważne kto go poprawiał. Więc również proszę nie opieraj swoich opinii na tych 2 "pługach", bo pana opinia nie jest rzeczowa i miesza ludziom w głowach. Osobiście sami posiadamy Kvernelanda i myśląc pana tokiem rozumowania to jest to najlepszy pług bo nie trzeba po nim w ogóle uprawiać hehe. A tak naprawdę i ten pług ma pewne niedociągnięcia choć nieznaczące bardzo. Mimo to nie sądzę że KV to najlepsza firma, ale pewnie jest w czołówce.

 

P.S Naszym pługiem na oryginalnych lemieszach przepracowaliśmy jakieś 300 hektarów, co jest słabym wynikiem.


Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Nie twierdzę że KV jest najlepszym pługiem. Bo to nie jest możliwe. Ale poczytajcie sobie początek postów, do 7, w temacie i ja po prostu odpowiadam co w tych pługach zauważyłem. Bo dyskusja wyszła na temat dlaczego Lemken lepszy od KV i odwrotnie. To są moje spostrzeżenia na temat tych marek. Bo orałem nimi i coś mogę o nich powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbigk    1

Najpierw to przeczytaj jeszcze raz to co napisałem i zrozum to. Chyba że orzesz bez przed płużków i ścinaczy.

A próbowałeś orać z KV że tak twierdzisz?

A co do porównań to jest jedna półka.

Ja MF 74 km orałem z pługiem 5x45 B200 i też sobie radził.Zaorałem z 3 ha na próbę czy pójdzie.

Co do wyrobionych korpusów nad płozami. Byłem wczoraj u sąsiada który ma Lemkena opal 140. I ma nad płozami płaskowniki wspawane, pług 3 lata w Polsce przywieziony z Niemiec. Dlaczego?

 

Ja orze z przedpłużkami i nie ma możliwości żeby ściernisko wyglądało. Orałem nie tylko Kvernelandami ale i Unią oba pługi 3letnie zagonowe i z zabezpieczeniem resorowym . Nie opieram moich doświadczeń na pługach które kupione są na szrocie i tam pewnie były na tej samej półce :)

Pługi Kvernelend maja uznanie b.dobrych w Polsce, natomiast w zachodniej Europie są to średniej klasy. A zadałeś sobie pytanie ile Lemkeny przeorały ha w Niemczech zanim trafiły do Polski. Każda cześć się z używa a tym bardziej gdy nie były wymieniane w czas odkładnie.

Najpierw myśl a później pisz, bo fantazjujesz i wprowadzasz w błąd ludzi którzy czekają na szczere opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsysiek    4

Dla mnie w ogóle jest dziwne te wasze porównywanie Lemkena z Kvernelandem. Posiadamy maszyny obydwu firm i jak dotąd każda z nich się sprawuje równie dobrze (od KV - siewnik, rozsiewacz, agregat uprawowy Kombinator II, pług EG100 F5)(od lemkena - opryskiwacz, gruber, Kompaktor). Te dwie firmy to jak Mercedes i Audi. A Unia to Fiat :P W przyszłości będziemy dalej kupować u tych dwóch firm.

 

Nie wiem czego od tych firm chcecie - każda z nich wyznaje inną filozofię w orce. Lemken ma ceny pługów zwykle wyższe o 10-20% (choć nie zawsze). Wzięliśmy KV tylko dlatego, że wał doprawiający u Lemkena jest zaczepiany na głowicy z przodu ciągnika (podczas transportu) i łapany na każdym uwrociu. U KV nie ma tej zabawy, bo wał jest przymocowany do ruchomej ramy do pługa (w EG i ED hydraulicznie regulowana w 3 płaszczyznach). Przez to ciągnik do Lemkena musi mieć przedni TUZ, aby móc przewieźć głowicę po pracy - nie może brać dodatkowego obciążenia. i W KV dostępne są też większe głowice w przypadku, gdy pracujesz z większym ciągnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowano przez gonzobonzobong

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj