jarekvip99

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Piotrek1975    1396

@Kamil trochę daleko ta ziemia , olej napędowy drogi chodz 15 ha to już kawałek ziemi. Możesz wziąć zobaczysz jak wyjdziesz na tym. Ja kiedyś zbierałem żony ziemie oddaloną 14 km to zrezygnowałem bo daleko a ziemia jest tam 3b. Wziołem koło mnie ta sama klasa i tylko 1 km. Tak że jak ci bardzo jest potrzebna to wez jak blisko nie ma ale jak możesz się obejść to nie bierz trochę daleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

My mamy 4 ha , około 15 km od domu, i jakoś nie ma z tym problemu,ciagnik 40 km/h to nawet nie pół godziny i się jest:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Bartek może ty nie masz a ktoś może mieć . To wszystko zależy od wielu czynników, np jaki ma ciągnik jaki sprzęt i kasa też jest ważna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

kamil daj sobie spokój. Niech właściciel sam sobie robi i trzepie kapuche. 20km i V klasa dla mnie to bezsens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sokoll    0

za 7,5 tys./ha to se mozesz ogrodek kupic!!!

Edytowano przez sokoll

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szumi    346

Hallo koledzy mam prawie 4 ha ziemi ornej do zprzedania woj.opolskie gmina cisek

4.ha za 30000 albo za 5 lat cena bedzieWysch

5 lat 10ha

Hallo kolego, możesz to przetłumaczyć ze swego na polski, bo nic nie rozumiem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

sokoll

Przeczytaj sobie 5 razy to co napisałeś i wynika z tego że za 4 ha chcesz 30tyś,możesz napisać chociaż jaka klasa bonitacyjna ziemi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Za taką kasę to ją sobie sam uprawiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sokoll    0

Za taką kasę to ją sobie sam uprawiaj.

masz racie ,za darmo to tylko smierc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

sokoll

Może i koniami byśmy robili ;) dzisiaj większość robi jeleniami ^^ ,a ty musialeś uciekać za chlebem bo tak gospodarzyleś że na niego nie miałeś. U Niemca gnój wywalasz ,ale w święta szpan bo Audi pod kościół podjedziesz :D .Dziwie się tobie to po co sprzedajesz ziemi skoro możesz żyć jak Pan nic nie robiąc ,brać dopłaty i oglądać seriale cały dzień tak ,jak wszyscy chlopi :lol: -żyć nie umierać o i do paliwa dopłacą ,sprzęt z pomocą UE itp."Szczerze żal mi Ciebie i ludzi twojego marnego pokroju"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam panowie jak by ktos mi w mojej okolicy zaproponował za 30 tys za ha to bym odrazu zadatkował umie 40 45 za ha i targi odbywaja sie potajemie


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Swiety czas przyszed ,chcielibyscie zeby unia wam placila do konca zycia

jak by nie EU to do dzisiaj koniami byscie robili jak byscie je mieli?

Dziwne ale jakoś rolnictwo w polsce rozwijało się dość dobrze jeszcze przed naszą akcesją do UE. Programy pomocowe po naszym wstąpieniu tylko ten rozwój przyspieszyły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid381010    1

ja ci proponuje ugadać się z właścicielem i 50 % dotacji twoje :D to wtedy możesz jechać do pola :D bo tak to bez dotacji to szkoda sb głowę zawracać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

dawno tego tematu nie odwiedzałem, przeczytałem kilka ostatnich stron i jestem pełen podziwu. Takim pisaniem i doradzaniem że czynsz za niski to kręcicie sobie pętle na szyi, a przy okazji tym, którzy jeszcze myślą i robią racjonalnie. Ja pracując na gospodarstwie też chcę od czasu do czasu jechać na wakacje, zmienić samochód, czy zrobić coś koło domu i obejścia a nie robić na kogoś, kto śmieje się z mojej pracy w szczere oczy.Mieć setki hektarów, po to by mieć więcej od sąsiada, a żyć w skrajnym ubóstwie to mija się z celem. Rozumiem oddać jeszcze połowę dopłaty podstawowej i podatek, ale płacić czynsz w wysokości 3ton pszenicy to dla mnie chore. Jeśli już tak Wam się opłaca i takie macie dochody to zostawcie to dla siebie, a nie podjudzajcie dodatkowo pozostałych, bo za parę lat okaże się, że wyhodowaliśmy na własnej piersi pokolenie drobnych cwaniaczków, którzy co roku będą chcieli więcej za nic!! Szanujmy się trochę.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil93    1

w moich stronach po 100,150 za ha,nieraz też i dopłaty na siebie składać trzeba..i podatek chcą,a klasa5.mało ziemi drobne gospodarstwa ,parcie duże na ziemię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Ja wszystkie dzierżawy zbieram nic nie płacąc jedynie za najlepsze kawałki w dobrych miejscach daję na podatek a dotację właściciele ziemi. Gdy bym miał dawać jeszcze dzierżawę to chyba bym z pasował. :wacko: U mnie nie ma aż takiego parcia na glebę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

jan2130

 

No to interes życia dać 40-45 tyś za /ha.Jak jest dobry rok to zarobisz max 2-3 tyś na produkcji roślinnej .My ostatnio kupiliśmy po 23 tyś i tak wydaję się że za dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17
kamil900830 no niestety unas jest takich 3 co podbili tak cene ziemi ze dla normalnego gospodarstwa jest juz nie do kupienia wariaty jezdza podbijaja niewiem kiedy im to sie znudzi my zchecia bysmy kupili z 10 ha ale jak narazie sa marne szanse na powiekszenie gospodarstwa chodujemy swinie wie przy dzisiejszych cenach zboza kazdy ha na wage złota A co do ceny ziemi po ubiegło rocznych zniwach miałem okazje wziasc 5 ha w dzerzawe zaproponowałem gosciowi 1300 zł od hektara i podatek ja zapłac dobra ziemia ale zapuszczona no niby sie zgodził pojechałem do niego zeby zrobic umowe a on ale musisz jeszcze dozucic dopłaty to ci wydzerzawie i zrezygnowałem ale znalazł jelenia co wziol w dzerzawe

Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Witam panowie jak by ktos mi w mojej okolicy zaproponował za 30 tys za ha to bym odrazu zadatkował umie 40 45 za ha i targi odbywaja sie potajemie

 

to policz sobie kiedy zwroci Ci sie te placenie 40-45 tys, brak logicznego myslenia u takich ktorzy tyle placa


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

No do końca z tym brakiem logicznego myślenia, to raczej ni zgodzę się.

Myślicie że ziemia z tanieje, czy zdrożeje?

Tutaj raczej wchodzi lokata kapitału.

Ja z 10 lat temu kupowałem po 5-6 tyś, a teraz ponad 30. A i po 47 dają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

to znaczy uważasz że cena ziemi będzie wyłącznie szła do góry? A co jak skonczą się w którymś momencie dopłaty? Przedsiębiorcy rolni siedzą po uszy w kredytach. W jednym roku coś pójdzie nie tak (spadek ceny mleka, tuczników, nieurodzaj) i komornik.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj