czarnyyyy

Konopie

Polecane posty

czarnyyyy    4

Chcialem spytac,czy ktos z was uprawial konopie na slome. Bo mam taka mozliwosc i podobno jest dobra kasa. Ten facet ktory byl i namawial mnie do siewu to mowil,ze przy dobrej ziemi i odpowiednich warunkach to z hektara na czysto zostanie ok 4-5 tys zl. Czy ktos tez to uprawia?? Jak tak to jakie spostrzezenia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toniekmf255    6

z tą konopią to jest podejrzane :P


Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

a konopii do podwijania gwintów ror z tego nie robią>? no chyba ktos musi chodować konopie na tekie cele ;D


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Spoko na moje to nic nie jest podejrzane,bo jak chcesz zawrzec umowe to musisz to zglosic w urzedzie gminy,wiec chyba jest to legalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanter150    2

Pierwszy raz o czymś takim słysze. Myślałem że konopie służą do palenia.


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kon23    0

W mojej okolicy co 2 rolnik sieje konopie na jakieś płyty do mebli.Mój wuja w zeszłym roku zasiał 20ha.Mówił że na czysto zarobił 4tyś zł z ha . :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam0122    25

Czy możecie napisać jakie firmy kontraktują tą konopie. I jak ktoś wie to niech napisze ile trzeba zainwestować w to?

Bo po waszych opiniach wnioskuje że interes wart jest świeczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radar    0
W mojej okolicy co 2 rolnik sieje konopie na jakieś płyty do mebli.Mój wuja w zeszłym roku zasiał 20ha.Mówił że na czysto zarobił 4tyś zł z ha . ;)

 

No to bardzo opłacalny interes zrobił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekso    0

Ja czesto kupuje konopie na targu

Bardzo dobry dodatek do zanet wedkarskich

na kg to wychodzi ok 4 - 5 zł za kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rastafarmer    0

Konopie? :) ale takie na biomasę czy do palenia...? :) jak do palenia to mogę Wam dać linka, dostaniecie nasionka za free :) tzn. za przesyłkę trzeba dać 6zł :) Jak na razie zbierają nasionka a później będą wysyłać.

http://otwartapestka.info/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

A mozecie napisać czym to zbieracie czy potrzebne sa jakies specjalne maszyny do tego, jakies namiary na firmy ktore to skupuja? Kiedy to siejecie i jakie sa nakłady? Potrzebuje dobra ziemie?


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

Skupuje to firma len-kom w stęszewie(koło poznania). Są one wyrywane specjalnymi maszynami, a siecze sie je często pokosówkami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

po co je wyrywać? To kosze pokosowka i co dalej? ta firma przyjezdza po odbior?


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo91    7

ja czytałem o konopiach w jakieś gazecie rolniczej ze kosisz sieczkarnią i zostawiasz na pokosach przez chyba 3 tyg. i potem się prasuje prasą zwijającą. Ale na tą uprawą trzaba złożyć wniosek do gminy o pozwolenie na uprawę i jest ważne tylko przez rok ;)


jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

Dobra po kolei. Len zbiera sie w dwojaki sposób. Jak na nasiona to siecze sie kombajnem, Jak na nasiona i masę to siecze sie je specjalnymi maszynami które oddzielaja ziarno a mase zostawiają na polu. Po przeschnięciu i skruszeniu obraca się je.. A następnie beluje... To zależy jak się dogadasz z firmą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

podajcie jakies namiary na ta firme:)

jakie wymagania glebowe musze spelnic dla dobrego "plonu" konopii??

uprawial juz to ktos??

czy nie ma wiekszego problemu z uzyskaniem pieniedzy??i jak z transportem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szynszyl    0

Nie beluje się, tyklo zbiera w snopy ,co,s takigo jak kiedys pszenice . Chodzi o to żeby sloma byla prosta, nie pognieciona ,którą się potem międli . Tak kiedyś się robiło 20 lat temu,a teraz to ho....ra wie.Opłacalnosc tego badziwia była by przy 6 zl kg .System uprawy podobny do lnu,który był kidyś oplacalną rośliną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Wiem coś na ten temat bo 15 km odemnie jest firma STEICO w Czarnkowie co kontraktuje słome konopi .Jest to firma produkująca płyty wiurowe i konopia jest dodatkiem do produkcji . O ile się nie myle to 3 albo 4 lata temu zaczęli kontraktacje j to prawda jak ktos tam napisał o zysku około 4 tyś z ha, ale to było tylko w pierwszym roku na zachęte żeby ludzie siali . Od tego czasu cena spadła o połowe i jeszcze z zeszłego roku konopia w stogach skulana stoi bo zakład jest zawalony towarem . W zeszłym roku mieli zakontraktowane ponad 2000 ha Mają do zbioru 3 specjalne sieczkarnie co tną około 30 cm od ziemi i kładą to na ściernisku i to schnie puźniej jadą dużymi zwijarkami [ mają 4] i rolnikowi zostaje tylko pozwozić w stogi i czekać

aż wezmą . Koszt sieczkarni i prasy odliczają od towaru . Na ten rok słyszałem planują Kontraktację 260 zł za tonę . Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Cześć, widzę że temat dość stary, jednak nadal aktualny!

Kolego powyżej: konopie możesz uprawiać określając wcześniej cel, dla którego to robisz. Niestety, masz wybór wyłącznie pomiędzy hodowlą na materiał siewny oraz na włókno. W Polsce nie istnieje możliwość uprawy konopi dla celów energetycznych. Masz rację w kwestii biomasy, czy jej kaloryczności - niestety, nie w tym kraju.

 

W zeszłym tygodniu jedna z partii złożyła wniosek o zmianę ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, by uprawa tej rośliny była możliwa również dla celów energetycznych. Pozostało nam czekać na decyzję i... trzymać kciuki.

 

Znając życie swoje zdanie przedstawią firmy z branży paliwowej czy węglowej i... szlag trafi projekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez polac
      Witam! No więc na wiosnę najprawdopodobniej będziemy siali Facelie i mam kilka pytań związanych z uprawą tej rośliny a konkretnie jak uprawić pole pod ta roślinę,jakie nawozy stosować i jakie są choroby i szkodniki tej rośliny.???
      Pozdrawiam.
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez MichaKpiski
      czy ktoś siał miododajne ostropest+facelia poznaniem 2 ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj