MichalR

Jak u was plonuje kukurydza na ziarno?

Polecane posty

tomi1349    8

Skąd bierzesz ten pomiot? Że takie nieskie ceny są, 4zl/tona?

i obornik w zamian za słomę w jakim stosunku bierzesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell18    13

no jak to skąd? z kurnika :D a tak na poważnie to ceny pomiotu znacznie różnią się na poszczególnych fermach. Na jednej jest własnie 40zł za tone i przyczepy/rozrzutniki są ważone a na innych jest znacznie taniej. Ile dokładnie ton jest na tytanie to Ci nie powiem. Ale znajomy zabrał 12ton mokrego pomiotu na drewnianą 8-tonową warfarmę.

Co do wymiany obornik za słomę to nie ma jakiś sztywnych ustaleń. Facet sprasował sobie 190 bel a ja jak na razie przywiozłem 30 tytanów no i w marcu będę woził na qq


Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi1349    8

Chodzilo mi z jakiej miejscowości. Bo na kujawach w fermie to 22zl żądają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell18    13

Mazowieckie gmina Bieżuń ale wątpię żeby coś Ci to mówiło ;)

Ale jeżeli masz możliwość stosowania to polecam tylko trzeba uważać przy zbożach. Ale qq to można śmiało nawozić


Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robzombie    16

Jak ze stosowaniem w tym roku środków przedwschodowych? Co będziecie wpisywali w kajet?

Ja Lumax przedwschodowo zapiszę w kajecie jako zabieg nalistny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

srednia to 9,5 tony z ha klasa 4,5,6 wilgotnośc 37% dzierżawa pierwszy rok uważam że bardzo dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dstefansky    6

Co to ten kajet ? Jakas obowiazkowa lista zabiegow?

 

 

 

Koledze chyba chodzi o ten spis zabiegów który musimy robić w razie kontroli .

 

Dobrze macie z tym obornikiem . U mnie w południowej Wielkopolsce jest mało hodowców . Obornik rezerwują przede wszystkim ci co sadzą warzywka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Ja raczej nie szybciej jak 20 kwietnia. Mam odmiane fao 240 wiec sredniowczesna tak ze zdazy dojzec nawet jak w maju zasieje. Ale jak pogoda bedzie ok to po 20 kwietnia ruszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Kukurydze to w tym roku tak jak w każdym innym, 20-25 kwietnia najwcześniej. Wcześniej nie ma co, chyba że ktoś jest odważny lub głupi i nie boi się wywalić tyle kasy a potem dziwić się czemu zmarzła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onyks    2

ja mysle ze okreslanie terminu siewu qq w tym roku nie ma kompletnie sensu trzeba poczekac az gleba bedzie miala na glebokosci siewu ok 8 stopni i tzreba siac moze to byc 20 marca a rownie dobrze 3 maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robzombie    16

Ja tak jak onyks będę patrzył na temp. gleby. Siałem już nie raz na początku kwietnia nigdy nie wymarzła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Ja patrzę na kwitnienie mniszka i mirabelki. Rośliny lepiej wiedzą kiedy kwitnąć. W zależności od roku od 20 do 25 kwietnia w moim rejonie. Może w tym roku zacznę 15?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robzombie    16

20 marca mam uruchomienie siewnika więc pewno z hektar posiejemy, temp. w moim rejonie gleba złapie pewno już 15.03. Jeśli pogoda się nie zmieni od początku kwietnia sieję. Zresztą jeśli ktoś nie wierzy praktykom , to są opracowania dr. Sulewskiej na temat terminu siewu, poczytajcie. Oczywiście na północy kraju termin będzie późniejszy niż na Dolnym Śląsku. Jeśli zaś chodzi o mniszka to zwykle jak zaczyna kwitnąć to kukurydzę już mam posianą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onyks    2

Ja tak jak onyks będę patrzył na temp. gleby. Siałem już nie raz na początku kwietnia nigdy nie wymarzła.

masz racje rob qq nie wymarznie bo jak sie nie myle to do 4 liscia stozek wzrostu jest w ziemi schowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dstefansky    6

I co wam to da że wcześniej zasiejecie ? U mnie w regionie ceny skupu w okresie żniw kukurydzianych praktycznie się nie zmieniają . Ja będę usługowo siał kukurydze i zamierzam od nowego tygodnia zacząć się reklamować , i nie wiem czy nie za wcześnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Wczesniej dojrzeje, wiecej wody odda bo moze nie zetnie jej pierwszy jesienny mroz tak jak w tym roku bylo. Moim zdaniem im wczesniej sie zasieje tym lepiej, oczywiscie w granicach rozsadku. Optymalnie okolo 20 kwietnia wlkp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziom343    0

W tamtym roku było z 8-9 t słabo woda robiła swoje i pola przewapnowane troche były .A tak to jest 9-14.Grunt to odpowiednie nawożenie i odmiana kukurydzy i pole.Ludzie u nas co dali więcej azotu to kukurydze mieli ładną.Klasa ziemi to V

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majjor    0
Napisano (edytowany)
robzombie a jakie nawożenie? Dajesz polepszacz z bio-gazowni? Edytowano przez milanreal1
czcionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robzombie    16

 

robzombie a jakie naworznie? Dajesz polepszacz z bio-gazowni?

Ja na razie tylko nawozy mineralne i obornik, ale sąsiedzi owszem. Puki co obserwuję efekty i na razie nie mam zdania. Może spróbuję na części areału w przyszłym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majjor    0

Ja widzę na polach gdzie posiane jest zborze to tam gdzie polepszacz to różnica kolosalna.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Kukurydza 3-4 liscie i ladnie bierze she do rosniecia.

 

Przed siewem podalem

Mocznik 230kg/ha

Sol potasowa 200kg/ha

W podsiewcz

Polidap 150/ha + kizeryt 100kg/ha

 

Aktualnie przymiezam sie do wysiewu 70kg/ha mocznika poglownie i to bedzie koniec.

 

Nastepnie od 6 liscia 3 odzywki kolejno fosror cynk bor i niech rosnie. Mam nadzieje ze 10t/ha odda, ziemia III i IV klasa. Po skoszeniu dam znac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez adasku10
      Panowie kiedy u Was zaczyna się przedsiewne nawożenie stanowiska pod kukurydzę na ziarno ? Jeden rolnik mówi 2 tygodnie wcześniej daj sól i resztę, wymieszaj agregatem.
      Jakie Wy macie doświadczenia w tej kwestii ? Czy nie ma tu zasady im wcześniej tym lepiej ? 
    • Przez Danleis
      Witam. Siał ktoś kukurydzę tipico na ziarno? Jakieś opinie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj