dstefansky

Members
 • Ilość treści

  129
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

6 Neutral

O dstefansky

 • Ranga
  Zaawansowany

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Okolice Kalisza

Ostatnio na profilu byli

3695 wyświetleń profilu
 1. Szczerze mówiąc zakup gospodarstwa i start od zera to w tych czasach samobójstwo . Pomyśl o produkcji roślinnej , chodzi mi głównie o warzywa. Jeśli gospodarstwo posiada grunty w dobrych klasach to taka produkcja może dać Ci w sprzyjających latach dużo większe pieniądze niż byki . Do tego w martwym dla Ciebie okresie po uzyskaniu grona klientów mógłbyś skupować warzywa i sprzedawać je z marżą , czyli handel W moich regionach takie rozwiązanie jest alternatywą dla małych gospodarstw które przy małej intensywności produkcji skazane były na klęskę , a teraz odradzają się jak feniks z popiołów . Zainteresuj się działami specjalnymi produkcji rolnej , w tych czasach coraz mniej opłacalne , ale obraca się większymi sumami i łatwiej odłożyć coś na spłatę zobowiązań kredytowych .
 2. Otoczenie nie jest takie złe , polecam pobawić się w programach do obróbki zdjęć i trochę je (podkolorować) . Najlepszym rozwiązaniem byłyby zdjęcia z pracy , ze żniw . No ale teraz jest to raczej niemożliwe . Fajną opcją o której często się zapomina jest ogłoszenie w lokalnej gazecie . Sprzedając w przeszłości różne maszyny ze swojego doświadczenia mogę Ci powiedzieć że telefonów z gazety było nawet 3 razy więcej .
 3. Konstrukcja włóki którą podałeś kolego jest bardzo dobra . Prosta Polska konstrukcja , dużo pewnie zależy od materiałów z jakich została zrobiona tzn jakości . Dla przykładu podam swój sprzęt no name który kupiłem 5 lat temu . Dałem za nówkę sztukę 6 m 3300 brutto . Do dziś zero awarii i jakichkolwiek pogięć , a jej przebieg to około 200 ha . Pod swoje uprawy kukurydzy mam zamiary ruszyć w włókowaniem wraz z ociepleniem bo w mojej okolicy od kilku dni deszczowa pogoda i nic nie wskazuje jej zmiany .Tak na marginesie ile według was powinienem skasować za usługę włókowania pola ? Wiem że nie w temacie ale mam klienta i muszę mu podać jakąś sumę .
 4. Witam , dostałem zlecenie usługi włókowania pola . Sprzęt którego będę używał to włóka łąkowa 6 metrowa plus ciągnik john deere 6230 . Nie wiem kompletnie jak to policzyć żeby było dobrze dla mnie i dla rolnika .Myślałem o sztywnej stawce 100 zł za hektar . Teraz wydaje mi się że może być to trochę za dużo . Chce podliczyć kontrahenta w ten sposób że do ceny spalonego paliwa doliczę moją robociznę . Mam do pracy około 15 ha . Ile Sobie doliczyć ? Liczyć od hektara czy godziny ? Liczę na szybką odpowiedź , pozdrawiam
 5. Jeśli chodzi o zabieg włókowania to w mojej opinii jest on bardzo przydatny . Przerywamy parowanie gleby oraz zaoszczędzamy na paliwie i czasie . Ja w moim gospodarstwie zabieg włókowania będę wykonywał za około tydzień - dwa . W zależności od przebiegu pogody . Po czym wysieje sól potasową w dawce 200 kg/ha . I w takim stanie pozostawię pole aż do planowanego terminu siewu kukurydzy czyli w moim przypadku najprawdopodobniej druga połowa kwietnia . Przed siewem wzbogacę glebę o azot w postaci mocznika w ilości od 200 do 300 kg na ha . Ilość wysiewanego azotu zależna będzie od tego czy dane pole było nawożone wcześniej obornikiem czy nie . Po nawożeniu azotem przejadę pole po jednym razie agregatem uprawowym i zacznę siew . Do aplikatora w siewniku dodam polidap w ilości około 150 kg na ha . Ważne jest tutaj ustawienie siewnika . Fosfor najlepiej aplikować jest około 5 cm w bok od nasiona kukurydzy i około 5 cm głębiej . Takie ustawienie gwarantuje nam idealne wykorzystanie nawozu przez rośliny . Mówiąc wcześniej o oszczędności na paliwie miałem na myśli ilość przejazdów agregatem . Jeśli ktoś jesienią orał pole na ostrą skibę nie rzadko jeden przejazd agregatem wiosną może nie wystarczyć aby idealnie wyrównać pole. Zabieg włókowania daje nam jeszcze jeden duży plus . Nawozimy równe pole . granulki nawozu padają w idealnych odstępach od Siebie . Możemy wtedy mówić o równomiernym nawożeniu . Przy rozsiewaniu soli potasowej uważajcie z dawką , w tamtym roku kilka razy zapomniałem wyłączyć rozsiewacz przy nawracaniu i na polu powstały dziury gdzie kukurydza nie chciała rosnąć . W moim przypadku nawożenie wcześniejsze potasem jest lepsze ze względu na czas gdyż robię to w jeszcze martwym dla mnie okresie . Lecz patrząc na plon z ubiegłych lat kiedy nawoziłem pole bezpośrednio przed siewem nie widzę zbyt dużych zmian .
 6. Budynki budowane były w systemie ścian 3 warstwowych . Z czego pierwszą warstwą licząc od wewnątrz jest cegła wienerberger porotherm bodajże 20 lub 25 cm następnie wełna mineralna 10 lub 15 cm i ostatnia wersja zewnętrzna to widoczną na zdjęciach cegła klinkierowa . Budynki nie są w całości obłożone tą cegła . Obłożone są tylko ściany będące na widoku od drogi . Ściany budynków od tylu . Są także zrobione w systemie 3 warstwowym lecz tutaj klinkier zastępuje porotherm ale tym razem 10 cm . I na to tynk . Więcej konkretów z rękawa wam nie podam bo nie mam pamięci do liczb i cyfr
×
×
 • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj