Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

PhosAgro Ultra 8 po 1220 netto z płatnością na 15 październik z Ampol-Merol. Panowie posiadający rozsiewacza Amazone i stosujący ten nawóz- na ustawieniach od jakiego nawozu go rozsiewacie bo takowego nie ma w aplikacji mobilnej od Amazonki...

Opublikowano

Oferta na polifoskę 6 po 1335 netto i polifoska 5 po 1285 netto przy całym aucie. Szukać taniej czy dobra oferta? Jutro mam jeszcze dostać ofertę z Agroloku na nawóz ultra i na nawozy z lubonia. Ten co mi chce sprzedać polifoski na wzmiankę o nawozach ultra mówi że Złe jakościowo a polifoska to polifoska. Z koliei Ci z Agroloku mówią, że Ultra lepsze jakościowo  od polifosek i dlatego je sprzedają a polifoska to szajs. Jak wasze opinie? 

Swoją drogą czemu Agrolok nie sprzedaje nawozów z grupy Azoty ktoś kiedyś napisał na tym forum.... chyba prawdę...

Opublikowano (edytowane)

co to znaczy szajs?

cóż za bzdurna wypowiedź.

Daj jakies konkrety.

 

Ta polifoska po 1300, o ktorej pisałem jakis tydzien temu dojechała.

Prosto z fabryki z Polic.

 

Co do nawozu ultra 8. W zeszłym roku miałem, Składu nie sprawdzałem laboratoryjnie wiec nie powiem co i jak w tym względzie, ale nawóz jak nawóz- rozsiałem i chyba zadziałał, bo nie było widac na roslinach objawów świadczących o niedoborach (choc nei wiem czy by było widac tak od razu po jednym roku sypania trefnego NPK). Granula jednorodna, nieco drobniejsza i bielsza od polifoski.

 

edit

KOlego @Alio, jak chcesz nawóz z lubonia, to bierz tylko lubofoski.

Lubofosy skreśl na starcie bo one mają (podobnie jak amofoski, nawozy z siarkopolu Tarnobrzeg) fosfor  w formie mało przysfajalnej przez rośline (nierozpuszczalny w wodzie tylko w kwasach)

Edytowane przez nunu85
Opublikowano

Oferta na polifoskę 6 po 1335 netto i polifoska 5 po 1285 netto przy całym aucie. Szukać taniej czy dobra oferta? Jutro mam jeszcze dostać ofertę z Agroloku na nawóz ultra i na nawozy z lubonia. Ten co mi chce sprzedać polifoski na wzmiankę o nawozach ultra mówi że Złe jakościowo a polifoska to polifoska. Z koliei Ci z Agroloku mówią, że Ultra lepsze jakościowo  od polifosek i dlatego je sprzedają a polifoska to szajs. Jak wasze opinie? 

Swoją drogą czemu Agrolok nie sprzedaje nawozów z grupy Azoty ktoś kiedyś napisał na tym forum.... chyba prawdę...

 

Naciągacze z agroloku nie mogą sprzedawać nawozów z grupy azoty (było o tym pisane kilka razy wcześniej) i dlatego wciskają bajeczki, że polifoska to szajs.

Opublikowano

Dzięki za odzew. Z lubonia brałem nawozy kilka sezonów. Ostatnio jadę na polifosce jako głownym, choć brak w nich siarki i musi iść dodatkowo kizeryt, zwłaszcza w rzepaku.

Ta oferta 1335 za 6-tkę dotyczy transportu do lubelskiego więc może stąd ta róznica 35 zł na tonie? Poczekam jeszcze na tą ofertę z Agroloku a jak będzie gorsza to wezmę chyba samochód 5-tki. Z badań gleby sprzed 2 lat mam wysoką i bardzo wysoką zawartość P więc nie będe pchał się w 6-tkę. 

Opublikowano

Oferta na polifoskę 6 po 1335 netto i polifoska 5 po 1285 netto przy całym aucie. Szukać taniej czy dobra oferta? Jutro mam jeszcze dostać ofertę z Agroloku na nawóz ultra i na nawozy z lubonia. Ten co mi chce sprzedać polifoski na wzmiankę o nawozach ultra mówi że Złe jakościowo a polifoska to polifoska. Z koliei Ci z Agroloku mówią, że Ultra lepsze jakościowo  od polifosek i dlatego je sprzedają a polifoska to szajs. Jak wasze opinie? 

Swoją drogą czemu Agrolok nie sprzedaje nawozów z grupy Azoty ktoś kiedyś napisał na tym forum.... chyba prawdę...

Bez przesady, i polifoska i ultra są bdb nawozami. Z pewnością znacznie lepszymi od nawozów zgniatanych (luboń). Phosagro mają tańszy gaz i czystsze złoża fosforytów, z tym wygrywają z Grupą Azoty.

Opublikowano

Tydzień temu kupiłem saletre wschodnia po 970 brutto nie dość że tańsza to i jakość dużo lepsza granulacja zero pyłu na wiosnę miałem z Polic to masakra z resztą jak zwykle cały ciągnik pokryty skorupa a tu nic zero pyłu

Gość PolskiRolnikt
Opublikowano

Ja bodajże po 1070 brutto z polic a jakieś namiary na tą wschodnią ?

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v