Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Dobra cena na ten RSM skoro to nie cała cysterna.

Kuzyn jak zamawiał samochód pod koniec sierpnia to też był po 880zł/t

a z reguły wtedy jest najtańszy, no i cały skład.

Opublikowano

ta Lubofoska powinna max 750zł kosztować w stosunku do składu i przyswajalności jaką posiada. Z polskich gotowych wieloskładników nie ma jak nawóz z Polic

 

Nie jestem ekspertem i nie chce pisać herezji, ale z tego co pamietam to doradca mówił mi ze w lubofosce jest inny fosfor,,,,  jest go mniej i drożej wychodzi ale bedzie go wiecej dostepne na wiosne, nie uwsteczni sie tak czy cos, a miedzy innymi ten z polifoski jesienia dobrze działa i szybko ale na wiosne ma juz słabe działanie na rośliny i jest niedostępny wiec lipa z niego ze tam jest w tej ziemi.. I że niby za te same kase da sie mniej czystego dajac lubofoske ale końcowo z niej rosliny zjedza tego fosforu wiecej i beda miały na cała wegetacje.

To odnośnie zastosowania na jesieni pod siew, taką dorade otrzymałem iż tak bedzie lepiej choc przeliczajac składniki niby wychodzi gorzej.

Doświadczeń porównawczych nie robiłem a tak jak pisałem ekspertem nie jestem więc jak sa to teorie z kosmosu to co złego to nie ja. Choć mówił mi to gość z dużą wiedzą, gdzie robią też porównania wiec u nas zasiałem lubofoske pod pszenice i zobacze co urośnie :D

Opublikowano

saletra amonowa BB 1130

mocznik BB 1350

saletrzak Canwil BB 980

saletrosan 26 N+13 S BB 1080

sól potasowa worek 50 kg 1580

polidap worek 50kg  2200

NPK 5-20-30 BB 1650

cenny brutto z transportem do gospodarstwa

 

Opublikowano

Macro Speed Optima PK (Ca, S, Zn, Mn)  BB - 1620

Yara Bella Extran BB      1200

Saletrzak z borem worek   1120

Ceny brutto  na podwórku.

Opublikowano

saletra amonowa BB 1130

mocznik BB 1350

saletrzak Canwil BB 980

saletrosan 26 N+13 S BB 1080

sól potasowa worek 50 kg 1580

polidap worek 50kg  2200

NPK 5-20-30 BB 1650

cenny brutto z transportem do gospodarstwa

Bardzo dobra cena na saletrę. Jaki producent? 34?

Opublikowano

Nie jestem ekspertem i nie chce pisać herezji, ale z tego co pamietam to doradca mówił mi ze w lubofosce jest inny fosfor,,,,  jest go mniej i drożej wychodzi ale bedzie go wiecej dostepne na wiosne, nie uwsteczni sie tak czy cos, a miedzy innymi ten z polifoski jesienia dobrze działa i szybko ale na wiosne ma juz słabe działanie na rośliny i jest niedostępny wiec lipa z niego ze tam jest w tej ziemi.. I że niby za te same kase da sie mniej czystego dajac lubofoske ale końcowo z niej rosliny zjedza tego fosforu wiecej i beda miały na cała wegetacje.

To odnośnie zastosowania na jesieni pod siew, taką dorade otrzymałem iż tak bedzie lepiej choc przeliczajac składniki niby wychodzi gorzej.

Doświadczeń porównawczych nie robiłem a tak jak pisałem ekspertem nie jestem więc jak sa to teorie z kosmosu to co złego to nie ja. Choć mówił mi to gość z dużą wiedzą, gdzie robią też porównania wiec u nas zasiałem lubofoske pod pszenice i zobacze co urośnie :D

Tak fosfor z lubofoski będzie dostępny za kilka lat.. Trzymaj pH w granicach 6,0 a przyswajalność fosforu z polifosek zawsze będzie bdb.

Choć tak szczerze mówiąc dziś polifoski to też już nie są te co kiedyś i bardziej warto kupować yarę.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v