Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
Opublikowano

Dobra cena na ten RSM skoro to nie cała cysterna.

Kuzyn jak zamawiał samochód pod koniec sierpnia to też był po 880zł/t

a z reguły wtedy jest najtańszy, no i cały skład.

Opublikowano

ta Lubofoska powinna max 750zł kosztować w stosunku do składu i przyswajalności jaką posiada. Z polskich gotowych wieloskładników nie ma jak nawóz z Polic

 

Nie jestem ekspertem i nie chce pisać herezji, ale z tego co pamietam to doradca mówił mi ze w lubofosce jest inny fosfor,,,,  jest go mniej i drożej wychodzi ale bedzie go wiecej dostepne na wiosne, nie uwsteczni sie tak czy cos, a miedzy innymi ten z polifoski jesienia dobrze działa i szybko ale na wiosne ma juz słabe działanie na rośliny i jest niedostępny wiec lipa z niego ze tam jest w tej ziemi.. I że niby za te same kase da sie mniej czystego dajac lubofoske ale końcowo z niej rosliny zjedza tego fosforu wiecej i beda miały na cała wegetacje.

To odnośnie zastosowania na jesieni pod siew, taką dorade otrzymałem iż tak bedzie lepiej choc przeliczajac składniki niby wychodzi gorzej.

Doświadczeń porównawczych nie robiłem a tak jak pisałem ekspertem nie jestem więc jak sa to teorie z kosmosu to co złego to nie ja. Choć mówił mi to gość z dużą wiedzą, gdzie robią też porównania wiec u nas zasiałem lubofoske pod pszenice i zobacze co urośnie :D

Opublikowano

saletra amonowa BB 1130

mocznik BB 1350

saletrzak Canwil BB 980

saletrosan 26 N+13 S BB 1080

sól potasowa worek 50 kg 1580

polidap worek 50kg  2200

NPK 5-20-30 BB 1650

cenny brutto z transportem do gospodarstwa

 

Opublikowano

Macro Speed Optima PK (Ca, S, Zn, Mn)  BB - 1620

Yara Bella Extran BB      1200

Saletrzak z borem worek   1120

Ceny brutto  na podwórku.

Opublikowano

saletra amonowa BB 1130

mocznik BB 1350

saletrzak Canwil BB 980

saletrosan 26 N+13 S BB 1080

sól potasowa worek 50 kg 1580

polidap worek 50kg  2200

NPK 5-20-30 BB 1650

cenny brutto z transportem do gospodarstwa

Bardzo dobra cena na saletrę. Jaki producent? 34?

Opublikowano

Nie jestem ekspertem i nie chce pisać herezji, ale z tego co pamietam to doradca mówił mi ze w lubofosce jest inny fosfor,,,,  jest go mniej i drożej wychodzi ale bedzie go wiecej dostepne na wiosne, nie uwsteczni sie tak czy cos, a miedzy innymi ten z polifoski jesienia dobrze działa i szybko ale na wiosne ma juz słabe działanie na rośliny i jest niedostępny wiec lipa z niego ze tam jest w tej ziemi.. I że niby za te same kase da sie mniej czystego dajac lubofoske ale końcowo z niej rosliny zjedza tego fosforu wiecej i beda miały na cała wegetacje.

To odnośnie zastosowania na jesieni pod siew, taką dorade otrzymałem iż tak bedzie lepiej choc przeliczajac składniki niby wychodzi gorzej.

Doświadczeń porównawczych nie robiłem a tak jak pisałem ekspertem nie jestem więc jak sa to teorie z kosmosu to co złego to nie ja. Choć mówił mi to gość z dużą wiedzą, gdzie robią też porównania wiec u nas zasiałem lubofoske pod pszenice i zobacze co urośnie :D

Tak fosfor z lubofoski będzie dostępny za kilka lat.. Trzymaj pH w granicach 6,0 a przyswajalność fosforu z polifosek zawsze będzie bdb.

Choć tak szczerze mówiąc dziś polifoski to też już nie są te co kiedyś i bardziej warto kupować yarę.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v