Polecane posty

Damianb89    79
to postaw na wszystko po trochu troche świń troche opasów krów mlecznych siej wszystko co się da w coś utrafisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25629

Ja oczekiwałem aż któryś skład zakupi rsm i będę mógł zrobić zapasy na wiosnę. Czas mijał ceny rosły a towaru brak.

Wymiękłem i kupiłem 10t saletry po 1070, sól  po 1420, dziś zakupiłem mgso4 po 31 zł/25 kg i mikrokomplex po 93zł/25kg.

Wiosną dokupię jeszcze z 5t azotu.

Wydaje mi się że taniej nie będzie.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

ja chcialbym miec jakies widoki na tansze nawozy ale mysle i nic nie widze. gaz do gory, ropa tez, suszowe daja, zaliczki wczesniej, gdzie tu widok na spadki cen nawozow? handlarze to nie gamonie i dobrze wiedza kiedy chlop jest przy kasie a kiedy jej brakuje. Swoja okolice znam na tyle, że czasami agrolok lezacy 350km dalej daje mi lepsza cene niz firmy w promieniu 50km

@Agrest

gdyby to byly ceny na moim regionie to powiedzialbym ze sa bardzo dobre, no jedynie sol mam 30 tanszą ale to podejrzewam ze dostawa troszke stara


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25629

Tu dostawa świeżynka. Tydzień wcześniej było 70zł na tonie taniej.

Mocznik w sierpniu kupiłem po 1150. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

ja wyczyscilem najmniejszy sklad z azotu, przy nastepnej dostawie spokojnie cena do gory 80-100 zł tak sadze. mocznik najtnszy mam po 1340 w worku 25kg


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
4 godziny temu, Ulman napisał:

 Wiosna 2018 była wyjątkiem

😘

Właśnie że nie tylko. W 2017 wiosna było taniej kilka zł przynajmniej u mnie w okolicy. Ten rok jest wyjątkowo dziwny i nie chce gdybać ale na razie czekam. Zawsze do tej pory Korzystniej wychodziło mi spłacić jakiś kredyt i zyskać na odsetkach lub jakieś jałówki które na nawozy.

Edytowano przez kr9292

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EdziuRolnik    1
7 godzin temu, jarecki napisał:

siarczan magnezu granulowany pochodzi z kopalni na terenie PL  czy jest importowany jako półprodukt   ?

siarczan magnezu to import jakiś? niemcy ? kizeryt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EdziuRolnik    1
13 minut temu, Bartek933 napisał:

Kieseryt to import

ale kieseryt to siarczan magnezu przecież chyba nie?  ps na OLX można znaleźć i piszą ,że import za 895 netto Gdańsk

Edytowano przez EdziuRolnik
znaleziona cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

To kopalina zawierająca magnez i siarke do stosowania posypowego


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25629

Ja zawsze kupowałem siarczan magnezu z siarkopolu. W tym roku zakupiłem kizeryt

Edytowano przez Agrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EdziuRolnik    1
14 minut temu, Bartek933 napisał:

Bardzo, jest też polski produkt trochę tańszy

ten polski Siarkopol, troche tańszy ale i skład trochę gorszy i granula nie wiadomo jaka.

Siarczan magnezu Siarkopol granulowany zawiera: 21% magnezu (MgO) całkowitego (16% rozpuszczalnego w wodzie), 36% siarki (SO3) rozpuszczalnej w wodzie.

Kizeryt  niemiecki - MgO- 25; SO3 - 50; 

siarczan magnezu import z OLX - 21MgO 42So3  całość rozpuszczalna w wodzie

 

Edytowano przez EdziuRolnik
porównanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Zależy ile tańszy, jak kiedyś sobie liczyłem to chyba z 250zł musiało by być różnicy w cenie


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209
15 godzin temu, Damianb89 napisał:

a z jakiej racji do góry nikt tego niebędzie do wiosny potrzebował chyba że naprawbe ogarneli temat i juz się wycwanili wiedząc że rolnicy wtedy najchętniej kupują

No tak nie do końca, w mojej okolicy znajomi jesienią nie kupują azotowych czasami ktoś wyskoczy i zimą kupi, dlaczego nie wnikam to nie moja sprawa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianb89    79
u mnie to zależy tak połowa kupuje jesienią połowa wiosną ja kupowałem wiosną to mi wyszło poniżej 1200 zł ci co kupują jesienią mówią że jest taniej i chyba trzeba tak zrobić tylko że w tym roku troche krucho z forsą przez tą susze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248
Dnia 17.10.2018 o 21:42, Agrest napisał:

Ja zawsze kupowałem siarczan magnezu z siarkopolu. W tym roku zakupiłem kizeryt

saletre wziąłeś 32%?

ja w tym roku robiłem próbę i poszedł wczesną wiosną na glebie piaszczystej kizeryt od K+S Kali i szału nie było Wam powiem, trudno stwierdzić co pomógł i co miałem w glebie, po żniwach zrobiłem badania i magnez sredni na tym polu był, stosuję co jakis czas wapno- dolomit z pobliskiej kopalni z magnezem jak wiadomo ale mówię dam 100kg kizerytu zobaczę bo zawsze pszenica marniejsza na litym piachu na górce, ale rewelacji nie było, jakiegoś pieknego koloru roślin również, na workach pisało że konfekcjonerem jest agrolok

Dnia 17.10.2018 o 21:38, Bartek933 napisał:

Bardzo, jest też polski produkt trochę tańszy

i własnie w tym roku kupię chyba siarkopol na próbę, bo za kizeryt od Kali dałem w lutym aż 1430zł bra inni pisali że kupują po ok. 1000zł to jak to jest z tym kizerytem, teraz też czytałem pare stron wcześniej ktoś kupił za ponad 900zł, za tyle bym się skusił, 

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25629

Ja już kupiłem kizeryt po 1225zł

Saletrę kupiłem puławską 34N

Jak dolomit dajesz to kizeryt raczej zbędny. A nawet możesz szkodzić bo zwiększasz magnez a blokujesz potas.

Lepiej daj kornkali 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25629

Magnez i siarka są raczej mobilnymi pierwiastkami i wiele z nich na kolejny rok nie zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, Agrest napisał:

Ja już kupiłem kizeryt po 1225zł

Saletrę kupiłem puławską 34N

Jak dolomit dajesz to kizeryt raczej zbędny. A nawet możesz szkodzić bo zwiększasz magnez a blokujesz potas.

Lepiej daj kornkali 

Tyle że tam mało tego magnezu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj