tomek

Doświadczenia z chlewnią na rusztach.

Polecane posty

karolci13    27

Nie mam pojęcia jak to się sprawdzi na dłuższą metę ale znajomy dawał słupy prądowe jako podciagi ja jeśli się zdecyduję na ruszta to też tak zrobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiedźminek    1

Witam
Odnośnie tych "L" to polecam niedawno przerabiałem chlewnie na ruszty i pod rusztami zrobiłem murek na środku i po bokach dwa podciągi na tych elkach po 3.3m i jak dla mnie to bardzo prosty i wygodny sposób zrobiliśmy to we własnym zakresie a jeśli idzie o ich wytrzymałość to wątpię żeby coś im się miało stać bo nawet jak będą zalane gnojowicą to tak krótki czas że nie zdarzą przesiąknąć i zbrojeniu nic nie grozi. Takie moje skromne zdanie.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RasPutin   
Gość RasPutin

Witam, w tym roku zaczynam budowę chlewni na rusztach. Jakiej firmy polecanie ruszta? Zastanawiam się pomiędzy Łowiczem a Lokenbergem a może coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiedźminek    1

Doradzam łowicz bo jak rozmawiałem z przedstawicielem z jakiejś firmy i mi powiedział że ruszty z jednej firmy raz są lepsze a raz gorsze bo to zależy ile mają zamówień więc nie ma co Niemcą kasy pchać

Edytowano przez Wiedźminek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RasPutin   
Gość RasPutin

Łowicz i Lokenberg jest podobnej cenie z tym, że z Łowicza transport wyniesie mnie tanio. Inne np? Niech się wypowiedzą użytkownicy, chcę wiedzieć jak to wygląda po kilku latach. Wolę wydać 10 tys więcej niż wkurzać się za 2 lata że pęka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaclew77    1

mam ruszta z firmy gdzieś koło Kwidzyna są już 3 lata jest ok widziałem że teraz dość mocno wchodzą na rynek, cenę jeszcze mają fajną, jakość widzę że jest dobra . Ale widzę na aukcjach że takich firm jest kilka tak że każdy znajdzie rozwiązanie dla siebie i swojego portfela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Mam pytanie czyktoś już stosował mozliwość wykorzstania słupów energetycznych jako belki na których położone są ruszta. Mam możliwość tanio kupić i byłby spore oszczędności na materiale. Słup ok 10 m 4 druty 16.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaclew77    1

no może i masz racje ale po co być mądrzejszym od jakiegoś inżyniera z drugiej strony to przecież  twoje świnki będą po tym biegać ?????? Zawsze uważam że dobrze wyregulowany karmik , poidło ,  segregowanie świnek to są oszczędności i realny zarobek a nie belka dająca złudną oszczędność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RasPutin   
Gość RasPutin

Jaki przekrój tego słupa? ja u siebie będę robił belki z żelbetu 25x25 cm z betonu b 25 a słup nie jest taki potężny. Ruszt swoje waży do tego świnie. Ja bym nie ryzykował. Wychodzę z założenia, że robić albo dobrze albo wcale :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Czy ktoś stosował płyty Thermano Agro w chlewni i jak się one spisuja. Jak mozna to podajcie ile latj uż macie je założone.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

panowie. ile wytwarza gnojowicy jeden tucznik od ok 30kg do 130 kg przez okres tuczu - 100 dni? bede mial kojec o wym 3.2x8 metrów gdzies na okolo 30 sztuk. jaki głeboki kopac kanał ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

przepisowo to tyle 130 kg sztuk tam nie wejdzie. W praktyce też będzie ciężko.

Do takiej wagi to z 700 litrów na sztukę musisz liczyć jak będzie dobrze zbiornik podrusztowy izolowany. Metr na styk powinien wystarczyć na rzut. I zależy jakie poidła. Bo jak smoczki to latem 1000l na sztukę może być mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekmalina    5

Panowie, czy można składować ruszta na nierównym terenie przez około miesiąc? Nic im się nie stanie?

Nie mam wolnego wybetonowanego placu, żeby je składować, a układać je będziemy gdzieś za miesiąc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

możesz kłaść gdzie chcesz ale w razie czego firma nie uzna ci reklamacji.

a normalnie nic im nie będzie. Tylko nie kładź bezpośrednio na ziemi, tylko na kantówkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekmalina    5

Są na kantówkach, tylko niektóre kantówki wbiły się trochę w ziemię i ruszta dotykają podłoża.. Chyba nic nie powinno się stać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nasters    0

Chowałem 50 loch i aktualnie przechodzę na bydło Mięsne .Jak chowałem trzodę to miałem przerobione dwie chlewnie.W Jednej chlewni zrobione były duże kojce i maciory chodziły tam luzem po odstawieniu od prosiąt 3 tygodnie przed wyproszeniem Lochy przenosiłem na drugą chlewnie gdzie były kojce pojedyncze (Pojedynki).Zeby maciory przyzwyczaiły się do bakteri z drugiej chlewni dzięki czemu prosięta nigdy nie miały biegunki a jak przeganiałem od razu na porodówkę niestety zawsze był kłopot z biegunką u prosiąt.Pare dni przed oproszenie maciory zostały przenoszone na porodówkę która była w tej samej chlewni.

Nawet na kratach musisz robić dezynfekcje i dbać o czystość i dobrą wentylacje (Mikroklimat)

 

A tak przy okazji mam na sprzedanie wyposażenie całej chlewni Do Trzody

Wszystko firmy Big Dutchman (Bardzo Solidna Niemiecka Firma)

Do sprzedania:

*Całe wyposażenie Porodówki(Ruszta,Kojce Porodowe,Wygrodzenia)

*Wyposażenie Warchlakarni(Tubomaty,Ruszta,Wygrodzenia)

*Pojedynki dla Macior

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Gąsiorek777
      Witam,
      Orientuje się ktoś może jaki może być koszt +/- wylania fundamentów "basenu" pod chlewnię na rusztach, może ktoś ostatnio budował chociaż zdaję sobie sprawę że teraz cięzki czas na takie inwestycje. 
      Wymiary 40mx20m głębokość 0,8m/1m
    • Przez Kubos43
      Planuje modernizacje budynku, 4 pomieszczenia o łącznym wymiarze 16x8 metra podzielone po równo co daje 4x8 chce zaadaptować do chodowli świń. 
      Początkowo planowałem zrobić to w systemie głębokiej ściółki jednak teraz bardziej schylam się ku rusztom betonowym, murki i posadzki i tak muszę wykonać a mam możliwość pójścia w górę bo do stropu ponad 3 metry. 

      chciałbym zrobić  wanny pod każdym pomieszczeniem osobno i tak żeby wystarczyło na cały tucz od 20 kilogramów. 
       
      czy wystarczą wanny z posadzką i ściankami murowanymi z bloczka?
      Jak to wszystko uszczelnić żeby gnojowica nie rozprzestrzeniała się poza wannę? 
      czy 1 metr głębokości wystarczy? 
    • Przez Rolnikk19
      Część. Mam pytanie czy ma ktoś okna typowo inwentarskie (zdj)?Chodzi mi głównie opinię o ich jakości i wytrzymałości(pękanie,powinien koloru). Pozdrawiam



    • Przez luki02165
      Witam 
      Orientuje się ktos jaki jest koszt postawienia chlewni na 50 sztuk loch wraz z tuczarnia Wszystko w jednym budynku i pełnym wyposażeniem?
      Pozdrawiam 
    • Przez Macias2901
      Witam mam pytanie czy ktoś wie ile jaki jest koszt budowy chlewni na 100loch w cyklu otwartym 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj