Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
dawciu

Ile ojeju wchodzi do filtra powietrza w zetorze 5211

Polecane posty

dawciu    0

Witam kolegów!!! Niedawno kupiłem zetora 5211 i wymieniałem w nim olej i filtry. Chciałem wyczyścić filtr powierza i wymienić w nim olej. Wylałem olej, wyczyściłem miskę filtra, chciałem nalać nowego, ale nie było żadnego wytłoczenia, dokąd ma sięgać stan oleju. Nalałem ok. 1 litra. Wydaje mi się, że stan jest ok (niby przed wymianą stan sięgał dotąd), lecz prosiłbym kogoś o sprawdzenie ile oleju wchodzi. Proszę bardzo!!!

AREK5211    0

Na tej misce powinno być przetłoczenie jeśli nie to wlej ok 1,25 l powinno być OK. Nie zapomnij o innych płynach i filtrach- bo jest tego trochę.

dawciu    0

właśnie przed chwilką, jeszcze raz zdjąłem miskę filtra i okazało się, że jest małe przetłoczenie, dolałem oleju na stan i mogę powiedzieć, że wchodzi ok 1.25 l. Tak więc kolego AREK5211 wielkie dzięki za pomoc!!!

Wiadomość z agroFakt.pl

kazikow    8

U mnie w zetorze 7211 jest suchy filtr powietrza coś takiego http://allegro.pl/filtr-powietrza-zewnetrzny-zetor-7320-7340-case-i2756074154.html i mam pytanie chcę go przedmuchac sprężonym powietrzem to od wewnątrz na zewnątrz czy powinem zewnątrz do środka skierować strumien sprężonego powietrza. No i jeszcze drugie pytanie u mnie jest tylko ten filtr zewnętrzny a czy powinien byc też taki tylko wewnętrzny bo jest u mnie tylko ten co podałem na allegro.

mtracz    72

Filtr przedmuch*je się w kierunku przeciwnym do zasysanego przez niego powietrza do silnika, żeby wydmuchać syf a nie wcisnąć go głębiej.

Czyli jak syf jest z zewnątrz to dmuchasz od wewnątrz na zewnątrz.

fezoi    59

U mnie w zetorze 7211 jest suchy filtr powietrza coś takiego http://allegro.pl/fi...2756074154.html i mam pytanie chcę go przedmuchac sprężonym powietrzem to od wewnątrz na zewnątrz czy powinem zewnątrz do środka skierować strumien sprężonego powietrza. No i jeszcze drugie pytanie u mnie jest tylko ten filtr zewnętrzny a czy powinien byc też taki tylko wewnętrzny bo jest u mnie tylko ten co podałem na allegro.

Zetora co prawda nie posiadam , ale mam dwa sprzęty z filtrami suchymi i są tam wkłady wewnętrzne tzw. bezpieczniki .Żeby uniknąć przykrej sytuacji związanej z awarią silnika warto dobrać i zamontować ten wewnętrzny . Kolega w Pronarze 1221 miał jakąś nieszczelność w filtrze suchym i musiał robić remont silnika przy 700mth .

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez tre_k
      Panowie muszę wymienić zbiornik paliwa, jest cały pordzewiały wszystko zbiera się w odstojniku który muszę ciągle czyścić, oraz zapycha dopływ paliwa przez co ciągnik gaśnie. Płukanie nie pomogło dlatego muszę wymienić cały zbiornik. Ale z tym jest problem ponieważ tak jak na zdjęciach z kolumny kierowniczej wychodzi jakiś ,,drut". Wybrałem już bak ZBIORNIK ale nie wiem czy zmieści mi się. Mechanik tez nie wie do czego to służy, wymieniał ktoś zbiornik ? czy ten będzie pasował? poniżej zdjęcia ciągnika https://drive.google.com/drive/folders/1lti13Bv1uOhxOTCk0rpC_QLgk31Qsvh2?usp=sharing
    • Przez Dewro
      Jestem w trakcie wymiany uszczelek pod głowicami i mam mały problem. Czy zaznaczone na zdjęciu blaszki po bokach uszczelki mają przylegać do bloku czy do głowicy? Są tylko po jednej stronie uszczelki.

• Przez krzeski
      Witam
      Wstyd sie przyznac ale rozebralem silnik w zetorku 7711 i nie pamietam jak byly zamontowane tloki i korbowody. kolejnosc znam ale nie pamietam w ktora strone maja byc oznaczenia (numery) na korbowodach od strony rozrusznika czy od strony pompy wtyskowej. tak samo mam problem z tlokami z ktorej strony ma byc literka grupy selekcyjnej.
    • Przez tre_k
      Panowie cieknie mi z jak na zdjęciach poniżej,
      ZDJĘCIE
      Gdzie mogę dostać zestaw naprawczy do tego? czy trzeba wymienić całą pompkę zasilającą? czy można ją uszczelnić? podpowiedzcie coś.
    • Przez Daaniel766
      Witam. Chciałem dziś odpalić zetora 7011. Odpalił praktycznie bez problemu po wlaniu gorącej wody. Pochodził 2 minuty i zgasł, ale tak jakby się zadławił. Odpaliłem ponownie i sytuacja się powtórzyła zadławił się po chwili i było czuć spalenizne, taka jak ze sprzęgła. Spróbowałem jeszcze raz i znów to samo, więc dalem już spokój. Silnik się przyciera? Ktoś pomoże? Z góry dziękuję

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.