Polecane posty

Bolsick    5

słodki słabej jakosci  bo z zielem niepryskany postrzelał taka pogoda byla na żniwa. żyta mam  sporo i mieszanki pszenica jęczmien, myslalem czy kredy nie dokupic a owies posprzedawac słomę wszystką sprzedałem z tego roku  siana tez trocheale sporo mam  więc nie jest tak żle tylko niewiem jakie dawki żeby to w miare rosło nie licze na jakieś mega przyrosty

Edytowano przez Bolsick

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek1942    6

A jakby panowie sprzedać zboże i zastąpić śrutą sojowa więcej białka ;DD do tego kuku i siano jak myślisz Ozzborn hymm taka przykładowa dawka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn
2 godziny temu, adamek1942 napisał:

A jakby panowie sprzedać zboże i zastąpić śrutą sojowa więcej białka ;DD do tego kuku i siano jak myślisz Ozzborn hymm taka przykładowa dawka

sprawdza sie ale to nadal za drogo, po ostatnim rzucie zostało mi przy tym systemie tylko 500zł z byka ...

teraz sobie przetestuje byki od małego tylko i wyłacznie na samych objetosciowych tzn, kiszonka z qq plus jakies siano czy sianokiszonka nic poza tym a zboże na handel

w życiu nie wpakuje 2 tony zboża w byka jeżeli moge od reki za to zboze miec 1500-1600 zł, za tyle kasy to można ładnego cielaka kupic

Edytowano przez ozzborn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

i nie weżniesz za niego dobrej ceny bo nie osiągniesz dobrej wagi i klasy ;)

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

wage osiagne kwestia genów a klasa ? lepiej sprzedac w O bez zboża niż w R ze zbożem bo to róznica paru groszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

no kiedyś twierdziłeś że tylko na hf -ach jest zarobek .. :D oczywiście miałeś doświadczenie bodaj z jednym ;)

no widzę robisz postępy fiu fiu ...kto wie może geniuszem testerem zostaniesz skoro testujesz dopiero to co inni już zapomnieli ;) 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

teraz twierdze ze najlepsze to hfxbb 🤣 widzisz nie puszczam sie hf-a 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2507
A do tego O klasa nie da tyle mięsa co R więc i tu jest spora różnica bo O klasa da około 50-53% mięsa a R da około 55-58% mięsa więc na np 700kg byka troszkę się uzbiera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

własnie trzymam rozliczenie z ubojni w reku i jakbym był fanem twoich głupot to bym uwierzył ale nie jestem i tak :

R 14zł a O 13.8 ceny z pazdziernika tego roku takze zluzuj portki

dla 20 groszy sensu brak

Edytowano przez ozzborn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

wiecej jak 40 gr to raczej nigdy nie ma miedzy klasami aby u ciebie 80gr 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek1942    6

Zle napisałem, chodziło mi właśnie o koncentrat w sensie że część zboża sprzedaje i za tą kasę ze zboża kupuję śrutę  sojową + witaminki + własna treściwa i koncentracik jest, ale ale  jeszcze ważne jedno pytanie gniecione czy zmielone zboże ;D 

mówisz ze się sprawdza soja a jakie ciężkie bydło sprzedawałeś ??

Edytowano przez adamek1942

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łorawiok   
Gość łorawiok

O matko . Jeszcze podgrzewa poidła . Ozzborn , widzisz to i nie grzmisz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2507
5 godzin temu, łorawiok napisał:

 

O matko . Jeszcze podgrzewa poidła . Ozzborn , widzisz to i nie grzmisz .

 

Widziałeś jaki mam budynek na opasy? Czy nie widziałeś nigdy takiego poidla? Bo nie rozumiem.

 

JFC. Powiem tak są bardzo wytrzymałe byki nie wypuszczają wody z nich no i najważniejsze woda ani razu nie zamarzla. Ja mam je zrobione że kiedy chce to mogę załączyć grzanie lub wyłączyć więc gdy nadają duże mrozy to są załączone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Mam takie poidło,ale bez grzałki. Byki są luzem i chciałem tylko wymienić na tą z grzałką. Gdzie można takie poidła kupić 

Bo są poidła obudowane,ale bardzo drogie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Nabyłem paleciak z wagą, która ma zbity wyświetlacz. Powiedzcie, czy wyświetlacz (PLOTECH E169497) który znalazłem w Chinach będzie pasował do mojego? 



      Ewentualnie gdzie mogę taki znaleźć?
       
    • Przez Amigos27
      Witam myślę o budowie obory na rusztach dla 50 byków . I zastanawiam sie jak duzy powinien być zbiornik na gnojowice zeby zbyt czesto nie wywozic.  I jak dużą macie obore zeby spokojnie pomieścić 50 sztuk? 
    • Przez matijas67
      Od ilu kg mogę dawac byczkom kiszonke z traw lub kukurydze ? 100?150?
    • Przez rafnas190
      Witam,
      Zwracam się z pytaniem do użytkowników forum czy w Waszym gospodarstwach jest zapotrzebowanie na takie urządzenie jak waga do ładowacza lub ładowarki aby można było ważyć materiały przewożone ładowaczem/ładowarką, np. pasza dla zwierząt itp. dokładność ważenia +/- 25kg proszę o opinie w tym temacie. Oczywiście cena w okolicach 5-6 tyś zł.  
    • Przez boooolek
      Witam mam pytanie ile kosztuje zbudowanie obory do byków około 100 sztuk 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj