petes

Wszystko o silosach BIN

Polecane posty

LonelySoul    141

Witam , planuje postawienie 2 płaskodennych silosów , mam już 2 i w obu mam ten sam problem , zawsze na dole troche zboża się psuje i rdzewieje podłoga , gdzieś wyczytałem że problemem jest podchodząca woda. U mnie silosy stoją nieco wyżej i woda może podchodzić jedynie gdy nacina deszcz lub gdy topi się śnieg. Czy ktoś rozwiązał ten problem ? albo ma ktos pomysł jak sobie z tym poradzić ?

 

Połączony

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

Przecież podłoga jest 20cm nad ziemią ? W dodatku w płycie powinien być dren odprowadzający wodę, a następnie płyta powinna być około 20 cm nad powierzchnią gruntu, więc w jaki sposób może ci się tam zbierać woda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamciow    125

Nie ogarniam...powódż... :blink:


Wiem że popełniam błędy ale dopiero się uczę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adizetor    37

U mnie to samo bylo, nigdy podtopow nie bylo, a na samym spodzie wartstwa 1-2cm splesnialego zboza.

W tym roku caly spod oblozylem folia, jeden silos juz opustoszylem i zero plesni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiu11    2

Witam forumowiczów,otóż beton ma to do siebie że naciąga wodę ,i jest wilgotny.Aby ziarno było suche trzeba wykonać izolację.Położyć folję ,lub papae na gorąco,można wywinąć na scianę na gróbośc posadzki i wylać posadzkę .Panowie,chcę was się zapytać czy produkcja silosów o poj. 30 ton ,przy obecnej gospodarce ma sens, czy to lejowy ,czy płaskodenny.Zastanawiam się nad uruchomieniem produkcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LonelySoul    141

powódz to mało powiedziane , silos 70 ton pływa po oceanach wody .. napisałem że woda podchodzi gdy nacina deszcz bądź topi się śnieg, wtedy właśnie na betonie zbiera się nie duża warstwa wody , ale wystarczająca by narobić problemu .

stasiu11 czy sprawdzałeś metode z folią ? co do opłacalności policz jaki będziesz miał zysk na 1 silosie i sam oceń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czy to znaczy, że nie masz wykonanej nadlewki?

post-42053-0-74479800-1365960560_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Niestety i jam mam ten problem z pleśniejącym zbożem na dnie silosa co do nadlewki monterzy którzy montowali mi silosy powiedzieli że zrezygnowano z nadlewek bo blacha pod nią rdzewiała ale chyba będzie trzeba blachę na około zabezpieczyć jakimś lepikiem i wylać tą nadlewkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeden z sąsiadów uszczelnił silos zwykłą pianką montażową i pomalował lepikiem. Efekt zamierzony osiągnął .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

a jak wyglada u mwas szczelnosc silosow? bo w moich 2 100t zacieka woda przez sroby ktore trzymaja dach i zalozylem pod nie takie uszczelki gumowe tylko ze po kilku sezonach znowu to samo bo blacha sie mocno nagrzewa i guma parcieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

U mnie nic się nie dzieje. Ja beton po 5 latach odbiłem i już były pordzewiałe. A były lepikowane na gorąco przed opaską betonową. Opianowałem i tak stoją z 5 lat. Na części założyłem papę termo zgrzewalną, i to jest fajne, ale n jakoś nie mogę dalej zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nester    0

co robić z pszenżytem . więc dzisiaj mierzę temperaturę a tam 38 stopni dodam tylko ze to jest "20" . włączyłem więc wentylator i po 2h było na termometrze po kolei od dołu 27stopni,29...,32....,35.... Więc iść dalej w tym kierunku i wentylować ? wysypywac ? suszyć? co poradzicie? Nie mam jeszcze żadnego doświadczenia bo silosy mam od tamtego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Tylko wentylator z tydzień minimum. Najlepiej w nocy, bo to najlepsza pora do zbicia temperatury. Ale ja przez cały dzień dmucham przez tydzień od razu po żniwach i po tygodnie z powrotem tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W silosach to raczej nie, ale z silosów owszem, tylko co da Tobie moja odpowiedź, że mam oryginalną dmuchawę do załadunku i nią przewietrzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwojakowski    6

W silosach to raczej nie, ale z silosów owszem, tylko co da Tobie moja odpowiedź, że mam oryginalną dmuchawę do załadunku i nią przewietrzam.

Dziekuje za tą odpowiedż ja też mam do załadunku o mocy 3kw silnik ale w silosie na 2.5 metra wysokośći nie czuć żadnego ruchu powietrza pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

Próbował ktoś suszyć w silosie firmy BIN kukurydzę? Z tego co wiem od doradców firmy jest taka teoretyczna możliwość ale jak to wygląda w praktyce? Jeśli ktoś próbował bądź słyszał o takim sposobie to prosiłbym o podzielenie się tą wiedzą.  :)  Znam gościa który wysuszył rzepak w ten sposób przy użyciu sondy wielopunktowej, wentylatora, nagrzewnicy i sterownika ale przy QQ wilgotność znacznie większa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Mieszka ktoś nie daleko Aleksandrowa Kujaskiego gdzie produkują Biny.

Może ktoś bedzie teraz montował Bina.

Potrzebuję opaskę, pierścień, co montuje się między blachy, taki kątownik wygięty, i te cholery nie chcę mi przysłać.

On ma długość 270 cm szeroki 10 cm, wygięcie 40 cm. Mówię żeby go na pól przecieli i przysłali, to nie chcą gadać.Za ostry nie poręczny itp. Bo po niego sami rolnicy sobie przyjeżdżają..

Ale ja mieszkam 400 km od nich i za coś co jest warte 100 zł nie opłaca mi się jechać.

Potrzebuję z 5 sztuk a jest on po 19 zł/szt. Chcę z niego zrobić opierzenie między zbiornik a wiatę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Panowie a orientujecie się czy mozna kupić osobno samą perforowaną podłogę? Mam starego bina, jeszcze z tych pierwszych i powoli z braku izolacji zaczyna gnić podłoga a miejscami już są konkretne dziury. Planuje przed sezonem zdjąć ją całą i zaizolowac beton bo co roku mam zatęchniętego trochę i zastanawiam się czy uda mi się starą podłoge skręcić czy wstawić nową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

a jak zrobić dno lejowe do płaskiego silosu? może być nawet wewnętrzny. Dzwoniłem do BINa o to a oni że się nie da przerobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek1337    2

Panowie a orientujecie się czy mozna kupić osobno samą perforowaną podłogę? Mam starego bina, jeszcze z tych pierwszych i powoli z braku izolacji zaczyna gnić podłoga a miejscami już są konkretne dziury. Planuje przed sezonem zdjąć ją całą i zaizolowac beton bo co roku mam zatęchniętego trochę i zastanawiam się czy uda mi się starą podłoge skręcić czy wstawić nową.

 

 

 

Mam silosy AGOS,z Miedzyrzecza i w nich jest inne,ciekawe rozwiazanie,ktore mozesz wyprobowac w swoim silosie. Zdemontuj podloge,i cala obklej (lub lepiej zlec to jakiemus dekarzowi) papa termozgrzewalna na cieplo  plus podwin ja na okolo 8-10cm na sciany silosu. Zalej okolo 7-8cm betonu. Mam tak w silosie (orginalne rozwiazanie tej firmy) i wszystko spisuje sie dobrze,a wyjdzie chyba taniej,a na pewno trwalsze bedzie. Pamietaj tylko jesli beton bedzie z gruszki,zeby pozaslaniac folia sciany silosu,bo bedziesz beton zdrapywal :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Ma ktoś patent na skuteczną izolację (hydroizolację) płyty fundamentowej (BIN 100)  na etapie budowy ? Z góry dzięki za wpisy , że nie jest potrzebna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1976    0

Tydzien temu wylewalem plyty pod mniejsze silosy, zamowilem beton w betoniarni z dolewka jakiegos srodka. Chyba to sie nazywalo W8. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez fubus84
      Witam.
      Potrzebuję jak najwięcej informacji o takim silosie
       
      http://img23.staticclassifieds.com/images_tablicapl/271123953_3_644x461_silos-30-ton-z-mozliwoscia-suszenia-pozostale-rolnicze.jpg
       
      Nie dokładnie ten, ale takiego w googlach znalazłem.
      Mam możliwość kupienia takiego w dobrej cenie. Jest w gorszym stanie, ale trochę wyższy. Dokładnie to zbudowany jest z 3 takich pierścieni, jak ten dolny w tym silosie ze zdjęcia.
      Wie ktoś może ile mniej więcej ważą elementy z tego pierścienia (składa się z 4) Ten co chcę kupić to muszę sobie go sam zdemontować i tu jest kłopot, bo z jednej strony jest budynek, a z drugiej drzewo, a dalej staw. Nie ma zbytnio opcji żeby podjechać dźwigiem, bo musiałby to być dość duży dźwig, żeby mógł go podnieść stojąc co najmniej 10 m od niego.
      Chciałbym go rozebrać na elementy i w tedy też transport mi odpada, bo bym sobie na przyczepach przywiózł. dlatego interesuje mnie waga elementów, żeby ocenić w ile osób mogę to zrobić i czy dam radę je opuścić na linkach na ziemie
       
      No i jak ma się sprawa z postawieniem go pod chmurką (tak stoi teraz) czy nie będzie woda do niego włazić
       
      Proszę o odpowiedzi bo muszę w miarę szybko dać odpowiedź czy go będę brał czy nie
    • Przez kwiapa
      Witam,
      od dłuższego czasu zastanawiam sie jak zabezpieczyć przed szkodnikami zboże i rzepak na okres przechowywania w silosach zbożowych.
      Mam "zamknięty" system załadunku, tzn. kosz zasypowy i dalej przenośniki ślimakowe i kubełkowe. W takim układzie nie ma możliwości np. opryskania jakimś środkiem po drodze ziarna do silosu a jedynie w jego wnętrzu.
      Przyszło mi do głowy zastosowanie zamgławiacza np. coś takiego jak tu: http://tedan.pl/catalogsearch/result/?q=zamgławiacz&pick=mage
      Co sądzicie i takim rozwiązaniu? Może ktoś już to stosował?
    • Przez wl_master
      Witam, mam pytanie do użytkowników silosów płaskodennych BIN lub Polnet, jak macie wybieraki w środku to ile jeszcze zostaje faktycznie w zbiorniku zboża. i druga rzecz jak przestanie się juz obsypywa grawitacyjnie w silosie to czy trzeba w jakiś sposób odkopywac wybierak czy po prostu włączamy mu start i zaczyna pracowac? zastanawiam sie nad silosami z Bina lub Polnetu i chyba przechodzi Polnet ze względu na falistą blachę czy użytkownicy mogą sie wypowiedziec o jakichś minusach lub na co trzeba zwróci uwagę. planowane silosy to 4-6X130 ton z koszem, kubełkiem wialnią
    • Przez Krystian6830
      Jestem tu z pytaniem jak przykrywa się kiszonkę w silosie???
      rozwija sie po prostu folie i rozkłada ?
      Bo ja słyszałem że najpierw jeszcze jak nie nie kukurydzy ma to folie daje sie na sciany i na koniec zagina do środka 
      Wiecie jak to się robi ?????
    • Przez sobek112
      Mam problem w ustawieniu silosów, chce wybrać jak najkorzystniejszy układ;
      więc tak mają być 4 silosy lejowe, czyszczalnia i zsyp- wszystko ma współgrać i być w jednym miejscu. Posiada ktoś zdjęcia, albo sam robił coś podobnego? 
      Przeglądając forum, galerię widzę same silosy z zsypem bez czyszczalni czy suszarni a to jest dla mnie najważniejsze.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj