Skocz do zawartości
wwewwe12

problem z łańcuchami u krów ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
krow
wwewwe12    0

od zawsze gdy tyko jałówka sie ocieli i odchowa ciele jest wyprowadzana na pole na łańcuchu na rogach

ale często po kilku tygodniach łańcuch wżyna jej się pod rogi mimo że jest luzny i krowa ma poważne rany

nawet jeśli wyrwe jej łańcuch z pod rogów (co jest dość trudne) to siadają na ranie muchy gdy założe drugi łańcuch na ranie i rany sie gnoją

obecnie 3 krowy maja weznięty łańcuch co zrobić żeby przestało im sie tak robić ?

(NIECHCE SŁYSZEĆ ODP. TYPU ZAŁÓŻ IM NA SZYJE BO NA SZYJI SIE NIEDA UTRZYMAĆ A KANTARY SĄ DROGIE I BYM NIE NASTARCZYŁ KUPYWAĆ

PASTUCH TO ŻECZ KTÓREJ NIEUŻYWAM )

POSIADAM 12 KRÓW

Edytowano przez wwewwe12

konarek    0

ale pastuch był by o wiele lepszy kilkadziesiąt słupków, troche drutu,sprawny pastuch i problem z głowy i nie trzeba się pier*** z łańcuchami i wyprowadzaniem bydła ja mam 16 krów i wszystko w ten sposób wypasam.

;)

Edytowano przez konarek

sprzedam:
_Nowa Pompa hydrauliczna podnośnika (nie wzmocniona) c330 Hydrotor Tuchola (z gwarancją) -200 zł
|PW| **Przedmiot mogę wystawić na Allegro**

agromatik    225

Kolego to radzę zacząć używać tego pastucha.Po pierwszej lepszej kontroli agencji, jeżeli trafisz na przewrażliwionego kontrolera pozbędziesz się kłopotu wżynających łańcuchów, stada, jedynie zyskasz sławę :P w jakiejś żądnej sensacji gazecinie lub rozgłośni. Z twojego postu wynika że chciałbyś pomocy, ale nic nie chcesz zmieniać,TAK SIĘ NIE DA.

"Bóg nienawidzi tego, co sobie robimy w jego imieniu."

Wiadomość z agroFakt.pl

damian40000    85

Załóż im kawałek dentki od rowera na ten łańcuch na rogach. A najlepiej to spraw sobie pastuch bo na łańcuchach to męka a nie robota. My w 2002 przeszliśmy z łańcuchów na pastuch i teraz nie wyobrażam sobie wyprowadzania 20 kilku sztuk na łańcuchach.

kamil19873    1

Załóż sznurek skręcony na rogi zamiast łańcucha. Na pewno rany się zagoją. tylko trochę ciężej z trzymać. A jak dojdzie do normy można znowu założyć łańcuch.

tomcio87    8

wwewwe12 pierdoly opowiadasz dlaczego na szyi nie mozna utrzymac???u mnie w okolicy wszyscy maja na szyi i jest dobrze...tylko jednoczesnie musi byc kantar na nosie.

a jak sa rany to proponuje zalozyc wąż gumowy na łancuch.

fernando997    1

Pastuch to wcale nie jest taka droga rzecz. Sam miałem takie samo zdanie co ty, ale się przekonałem i to pozytywnie! Kupiłem przez internet cały zestaw do montażu takiego pastucha ze strony www.pastuchy.pl

Słupki sam zrobiłem, więc zaoszczędziłem na nich, tobie też radze skoro ważne są dla ciebie koszty. Wszystko zamontowałem przy pomocy kolegi. Zero problemu. Na stronie wszystko jasno wyjaśnione jak to zakładac.

Polecam

Kajtek_1    13

Pastuch to wcale nie jest taka droga rzecz. Sam miałem takie samo zdanie co ty, ale się przekonałem i to pozytywnie! Kupiłem przez internet cały zestaw do montażu takiego pastucha ze strony www.pastuchy.pl

Słupki sam zrobiłem, więc zaoszczędziłem na nich, tobie też radze skoro ważne są dla ciebie koszty. Wszystko zamontowałem przy pomocy kolegi. Zero problemu. Na stronie wszystko jasno wyjaśnione jak to zakładac.

Polecam

na pewno pomogłeś zobacz datę ostatniego postu

wwewwe12 pierdoly opowiadasz dlaczego na szyi nie mozna utrzymac???u mnie w okolicy wszyscy maja na szyi i jest dobrze...tylko jednoczesnie musi byc kantar na nosie.

Skoro i tak już odkopany temat to tylko dorzuce dwa grosze, że bardzo fajny pomysl z tym wężem.

Skoro i tak już odkopany temat to tylko dorzuce dwa grosze, że bardzo fajny pomysl z tym wężem.

donweter1989    189

Nadzwyczajnie fajny pomysł. Jeśli są rany i na to założysz gumowy wąż to w gratisie zyskasz odparzenia.

bukat82    354

(NIECHCE SŁYSZEĆ ODP. TYPU ZAŁÓŻ IM NA SZYJE BO NA SZYJI SIE NIEDA UTRZYMAĆ A KANTARY SĄ DROGIE I BYM NIE NASTARCZYŁ KUPYWAĆ

Stary jak świat ale.....ja każdemu bykowi kupuję kantar w nim rośnie i wyjeżdża, to są grosze w porównaniu ran na zwierzu <_<

Za jeden daje 15 złociszy więc..... ;)

Edytowano przez bukat82

Początek drogi to dzień narodzin. I od tej chwili powoli starzejemy się, dla jednych kwiaty, innym piach w oczy, lecz wszystkich równo na końcu czeka krzyż . . .

benio1967    129

mam taką ranę świerzą u jednego byka od łańcucha,nie zauważyłem i jest teraz rana-czym to smarować żeby się szybciej goiło?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez boooolek
      Mam do was pytanie interesuje mnie budowa obory wolnostanowiskowej 50szt dojnych krów.Interesuje mnie koszt budowy tego budynku od a do z. Jeśli macie jakies plany tego budynku to wklejcie to tutaj.W oborze nie będzie zgarnicza tylko będę usuwał turem obornik .
    • Przez zetor7745
      Zakladam temat o problemach z krowami (choroby itd)

Napisze tu od siebie na 4 przypadki ostatnie przezylo mi 2 cielaki ( w tym jedna krowa miala blizniaki) 2 krowy poronily w 8 miesiacy, jedna sie szczesliwie ocielila ale teraz cos sie z nia dzieje nie je ( napewno ketoza) a wczoraj ocielila sie jedna miala blizniaki jedno przezylo a drugie nie (napilo sie plynow w srodku) a dzisiaj zachodze o 6 do obory zaczac odpasac patrze a ona zdechla szok po prostu dostala przed snem wapna i byl weterynarz a rano kip ;/ musiala dostac porazeniapoporodowego jak z tym walczyc co jest zle pasza?? skladniki??
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, planuje zaczęcie hodowli krów mamek rasy hereford. Zastanawiam się czy utrzymam się początkowo z 10 mamek? Czy bardziej opłaca się opasać cielaki, czy sprzedawać odsadki, czy może odchowywać jałówki i sprzedawać do dalszej hodowli? Czekam na wasze propozycje.  
    • Przez Kalub
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy można utrzymać się z hodowli 10 krów(simentali mlecznych)? Urodzone jałówki odchowywał bym i sprzedawał do dalszej hodowli. Czy byłbym w stanie zarobić na miesiąc około 2-2.5 tyś?  
    • Przez Kalub
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się ile mleka dają krowy ras zachowawczych w ciągu laktacji? Chciałbym mieć w stadzie 5 krów aby otrzymać dopłatę. 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.