Zaloguj się, aby obserwować  
robert812

Dominator 66 czy 76?

Polecane posty

robert812    101

Witam. jestem na etapie poszukiwania kombajnu do kupna, zimą sprzedałem starego Bizona. Zastanawiam się nad dominatorem 66 lub 76. Pracować ma na ziemi mojej i ojca - czyli 37ha obecne, oraz w niedalekiej przyszłości +około 5ha, do tego około 15ha u wuja i nie więcej niż 10ha usług u obcych. W sumie 60-70ha rocznie. Mają to być zboża jare i ozime, rzepak oraz kukurydza, więc nawału pracy w jednym momencie raczej nie będzie. Ze stronki www.konedata.net dowiedziałem się że te DO 66 i 76 niewiele się róznią. Główną moją obawą jest to, czy dominator 66 jest w stanie poradzić sobie z 4-rzędowa przystawką do kukurydzy i czy nie było by problemu z jej znalezieniem i zakupem. Domyślam się że przystawka będzie identyczna w obu modelach, ale nie wiem czy sita, grzebień i klepisko będzie pasowało standardowe czy może jakieś inne specjalne? Proszę o pomoc w wyborze modelu i dodam że jesli chodzi o dominatora 66 to bardzo mało jest o nim informacji na agrofoto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keeway1911    52

Moim zdaniem na 60-70hektarow bym szukał dominatora 88, 98 a nawet 108 (oczywiście na hydro).

Zawsze lepiej mieć trochę zapasu mocy bo sami wiemy jakie ostatnio lata trafiają się rolnikom i niestety żniwa są łapane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Czy to nie przesada? wspomnialem że mój kombajn będzie kosił różne zboża i kukurydzę, więc w jedym momencie nie będzie miał nawalu pracy. Wydaje mi się że ten dominator 76 w zupełności by mi wystarczył. Co inny o tym sądzą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Syty    0

Ja mam Dominatora 78S z 89r- w 2008 dałem za niego 72k i w pierwszym sezonie w któryn wykosiłem 100ha zbóż wymieniałem 2 nożyki. Gdy kupowałem swojego stał 88SL za 10tyś więcej i szkoda że go nie kupiłem bo większy w ostatnich latach z częstymi opadami przydałby się

 

Ogólnie jeśli z tych dwóch co podałeś to napewno 76 - z tych 60-70ha to pewnie z 50ha zbóż więc zawsze większy ma większą wydajność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

No to zostańmy prz 76. 66 sobie odpuszczę. Tak jak mówisz, około 50ha zbóż latem. Co prawda teraz przed żniwami ceny sa wyższe i kombajny sa ogólnie przebrane ale widzę na allegro jeden według mnie ciekawy egzemplarz http://moto.allegro.pl/claas-dominator-76-i1655895029.html

W tym tygodniu postaram się pojechac go obejrzeć. Myslicie że wart jest swej ceny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keeway1911    52

A ja dale będę się upierał przy zapasie mocy...;) Może przejrzyj oferty z Dominatorem 96...tylko jeszcze jest jeden mały problem a mianowicie ile kasy chcesz przeznaczyć na kombajn??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

kup sobie 116 albo 118 to bedzie ci tylko zboze latac :) a nie jakas jizawka 66 czy 76 to jest na jakies 20 ha :D

 

No to zostańmy prz 76. 66 sobie odpuszczę. Tak jak mówisz, około 50ha zbóż latem. Co prawda teraz przed żniwami ceny sa wyższe i kombajny sa ogólnie przebrane ale widzę na allegro jeden według mnie ciekawy egzemplarz http://moto.allegro.pl/claas-dominator-76-i1655895029.html

W tym tygodniu postaram się pojechac go obejrzeć. Myslicie że wart jest swej ceny?

 

 

dobra

brak kawalka oslony (powod do negocjacji ^^)

leje sie na przenosnik pochyly (2 powod)

brak oslon z lewej strony na roze wydechowej i rurce do wysypu (3 powoc)

 

 

szczeze?? to ja kupilem 96 za 55 i latam jak ta lala :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Syty    0

Wiadomo masz duży kombajn to szybko wykosisz ale np jak u mnie nie ma co dużo kasy dawać za kombajn bo jest tego tyle że jak masz 30ha na zarobku to super więc co na 50ha 116 - w 2 dni wykosić i stać a różnica w cenie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

no jest 96 a 106 ta sama cena ;p

 

teraz jest tak maly chodliwy kombajn DROGI duzy malo chodliwy TANI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

no to 76 czy 106? Te same pieniądze, ale 76 w lepszym stanie, bo za wielkość przepustowość kombajnu też trzeba zapłacić B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymi195
      Mam pytanie do posiadaczy megi, ile realnie hektarow w godzine wykosi zakladajac plon ok 6-9t
      Rozgladam sie za takim kombajnem i zalezy mi na rzetelnych informacjach
    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj