kraker

nowa kosiarka rotacyjna

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ferdek07    75

na 10ha spokojnie wystarczy, w końcu nawet w używanych zachodnich za 3,8 tyś cieżko będzie znaleść coś konkretnego

A chciałem zapytać co sądzicie o kosiarkach pronaru weszła nowa 2,1m na lisztwie comera dyskówka za jedyne 10,8 tyś netto to tyle co i rotacyjna famarola tej samej szerokości :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Pytałem sie na targach kosiarka czeska ZTR-185 kosztuje ok 10 tysięcy. ;[

Fajna tylko ta cena, 2,15m kosztuje ponad 15 tyś, a z 2giej strony to co więcej wytrzyma taka 1,85m czeska czy 3 wiraxy 1,85m ;) he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

A 1,65 kosztuje 8 tyś na alledrogo http://allegro.pl/item972686315_nowa_kosiarka_czeska_1_65.html

Na swojej stronie chwalą się że produkują podzespoły dla CLAAS, JOHN DEERE, FENDT, KRONE, PÖTTINGER więc nie powinno być źle http://www.agrostroj.cz/index.php?view=517&stitle=cooperation

Jeśli te kosiarki są choć po części wytrzymałe tak jak te stare to czemu nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki0489    10

Mam już samasza od 7 lat i tylko nożyki się wymnienia. Kosi 50ha i jestem zadowolony z niej. Siadają jak się nie uważa i kosi z "gazem w podłogę" i na siłe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

He ta zasada odnosi się do wszystkich kosiarek rotacyjnych i te najtańsze za 2,8 tyś mogą kosić długo i bezawaryjnie jak się pracuje rozsądnie, jak tak czytam i podpytałem użytkowników, to tak na prawde te nowe samaszki, czy nowe famarolki w niczym nie są lepsze ani wytrzymalsze od tanich wiraxów, talexów itp. ;) polska rotacyjna jaka by nie była do tych 500 ha max nachodzi ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki0489    10

Mój sąsiad ma samasza 1,65 i się szczerze dziwie że to kosi jeszcze. Zwija wszystkie, druty, kołki od pastucha. patrząc na te ekstremalne użytkowanie to nie jeden by powiedział że samasz robi naprawde mocne kosiarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Ja polecam kosiarke firmy Banrol. Była w miare tania, 1 sezon kosiła teraz bedzie drogi raz w uzyciu;)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil555    2

Ja w tamtym roku kupiłem za 4000 kosiarkę WIRAX 185cm i jak za te pieniądze to kosiarka naprawdę warta uwagi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

Witam..

Chciałbym kupić kosiarke rotacujną, lecz niewiem jaką????

Kosiarka miałaby wpółpracować z ursusem c-360 lub c-330?

Myslałem nad szerokoscią 1,65 ale czy ciapek da rade????????

Tak wogóle opłaca mi sie kupic kosiarke? kosze około 3-4 ha to razy 3 pokosy wychodzi jakies 12 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

czy się opłaci? a teraz lisztwówką kosisz czy najmujesz? skoszenie 1ha to 120-140zł (przynajmniej ja tyle biorę he he ) w 2 lata kosiarka się zwraca, a możesz kosić c 360,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2080

Ja koszę 3 ha 3 razy do roku i też kupiłem swoją kosiarkę.Wynajmowanie się ceni a poza tym nie bardzo ma kto jeździć na usługę...Jeśli masz swój ciągnik to moim zdaniem warto kupić kosiarkę. Ja myślałem że będę kosił tylko to co u siebie ,ale zaczęli przychodzić sąsiedzi i teraz mam stałych klientów :rolleyes: I tak z trzech ha trzy razy do roku, zrobiło się ok sześć dwa, nie raz trzy razy do roku ,a to już troszkę jest :). Moja kosiarka jeszcze sezon i się zwróci.

 

Jest jeszcze jedna ważna zaleta własnego sprzętu mianowicie jedziesz kiedy ci pasuje i od nikogo nie jesteś zależny...co jest szczególnie ważne jeśli trzymasz jakieś zwierzaki :)


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

tak trzymam mam bydło, ok 15 dojnych krów.....a kosze to co sie da to osą a wiekrzosc osą sie nie da to najmuje....

a teraz druga sprawa musze przekonac ojca, bo jeszcze sam dokładnie nie rządze i on ma troche do gadania a on mi wmawia że woli nając i ma spokój nie musi naprawiac ani nic....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Witam..

Chciałbym kupić kosiarke rotacujną, lecz niewiem jaką????

Kosiarka miałaby wpółpracować z ursusem c-360 lub c-330?

Myslałem nad szerokoscią 1,65 ale czy ciapek da rade????????

Tak wogóle opłaca mi sie kupic kosiarke? kosze około 3-4 ha to razy 3 pokosy wychodzi jakies 12 ha

Jasne ze warto kupić. U mnie kosi się z 10 ha rocznie i było warto. Najważniejsze że masz własny sprzęt kiedy chcesz to jedziesz i kosisz. 1,65m ciapek spokojnie da radę, a do C-360 i 1,85m niektórzy czepiają ale to katowanie ciągnika. Bierz 1,65 i koś C-360 na 4 biegu jak masz równe łąki. U siebie mam kosiarkę ze Zbuczyna i wg mnie godna uwagi.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

a powiedzcie jakie nozyki kupowac do rotacyjnej??????Chodzi o firme????????/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Poszukaj kolego jest temat o nożach do kosiarki.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

na tej listwie to na siane równe łąki z niezbyt dużą trawą

tak samo jak samasz kdl - w ciężkie warunki bębnowa albo coś w stylu heavy duty z samaszu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMON178    0

Koledzy pomóżcie mi bo moja czeszka padła i mam zamiar kupić albo samasza 165 albo Unia famarol mewa 165 co lepsze piszcie wasz e opinie na temat tych firm


Traktor jest bogiem,Oranie nałogiem,Żniwa zabawą,a Ropa podstawą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DebyFarmer    26

My mamy kosiarkę z Samasza i sprawuję się bardzio dobrze, więc bierz z Samasza :)


ZAKAZ KOPIOWANIA ZDJĘĆ ©
bez uprzedniej zgody właściciela
Wszystkie prawa zastrzeżone/all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMON178    0

Tak ale słyszałem że w samaszu ramy nie wytrzymują i pękają .


Traktor jest bogiem,Oranie nałogiem,Żniwa zabawą,a Ropa podstawą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
liku025    1

Potrzebuje Kosiarki Rotacyjnej Najlepiej Nowej Tylko Jakiej Produkcji ??? Koźnia Czy Mesko A Moze Jakaś Inną ??? Proszę o poradę... PILNE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
liku025    1

Kosiarka ma chodzić na usługi wiec dosc dużo będzie kosić, taka do c360 jaka będzie najlepsza szerokość ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil5421
      Witam . Sprzedam kosiarkę dyskowa Claas Disco 300  , szerokość robocza 3m stan dobry  , nie ma luzów , wałek w komplecie . Cena 7 500 . do lekkiej negocjacji  .. Zdjęcia w Linkach http://imgie.pl/image/mbFPR   http://imgie.pl/image/mby6I   http://imgie.pl/image/mbTOJ
    • Przez repek92
      Kupię kosiarkę dyskową Claas z rotorem szerokość robocza minimum 2.80. ważne aby była sprawna kompletna informacje pod numerem telefonu 785748507 najlepiej SMS a oddzwonię
    • Przez repek92
      Sprzedam kosiarkę rotacyjna Polska w dobrym stanie technicznym. 
      Mam też przetrzasarke fella th 460 zawieszana, oraz grabiarke kuhn szerokość robocza około 2 metrów zainteresowanym wyślę zdjęcia za komplet cena około 5700
    • Przez Wojtek026
      Witam!
              Mam możliwość kupna alki 2,1m dyskowej w dobrej cenie, czy warto wziąść coś takiego w miejsce bębnówki 2,1m na siłowniku, jaka jest bębnowa rotacyjna 2,1m i jak się tym pracuje chyba każdy wie kto z tym do czynienia miał, wiem wiem lepsza była by szersza dyskówka, ale taka mi się trafia i czy coś sobie polepsze jak się na taką kosiarkę przerzucę, ciągnik to df agrofarm 85 z bębnówką tej szerokości nieźle się zgrywał ale tak kosiarka musiała mieć cały czas obroty ponad 2 tyś na nawrotach trzymać obro i w tył w przód to i sprzęgło dostawało, czy z dyskówką 2,1m wydajność mi nie spadnie bo ona na wstecznym nie kosi no i ogólnie czy taka dyskówka z famarolu to dobra maszyna czy lepiej sobie to odpuścić, łąki mam różne bruzdy poryte podmokłe, tą starą to już znam jak tym kosić a taka dyskówka to chyba można od rowów czy po jamach po bobrach można na siłowniku w górze przytrzymać i podokaszać tak myślę no i kwestia noży jak to cenowo wychodzi i jak to kosi jak jest dużo kretowisk?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj