fend28

budowa przechowalni

Polecane posty

fend28    0

witam planuje zacząć budowe przechowalni 12x20 czy ktoś wie jakie są przybliżone koszty takiego przedsiewżięcia ??znalazłem jedną ekipe i wycenili się na 190 tyś ale chciałbym sie zorienntować czy to dużo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

opisz co wchodzi w te 190tys. jaka izolacja, materialy, itd.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fend28    0

te 190 tys obejmuje całe wykonanie materiały z ociepleniem z supereksu od fundamentu do gotowego stanu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

ten kożuchów koło nowej soli? Ja mam 10 km do kożuchowa.

Coś chyba pomieszałeś. Ocieplenie z suporeksu? Sam suporek kosztuje 6 zł a na 12x20x5 potrzeba ok 2 tyś szt. Styropian też nie fortuna. Przy grubości suporku 35 cm nie potrzeba izolacji cieplnej. Dach z płyty warstwowej ok 20 tyś. No i robocizna ale tego nie wiem. Ja na pewno żadnej ekipy bym nie wziął bo ustawić ścianę z suporku to jest tydzień we dwóch. I na pewno w 60 tyś bym się zmieścił już na cacy razem z prądem. Kiedyś czytałem forum budowlane i budowlańcy pisali że budowa(czyli firma budująca) jest droższa jak materiały na budynek

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Takie pytanie mam. Musi być budowane w "mokrej metodzie"? z zaprawą?

U nas nowe są z płyt, stawiasz konstrukcje stalową montujesz na to płytę warstwową z poliuretanu i masz piękny budynek :) Co do kosztów to obecnie nie orientuje się w cenach ale jak u nas stawialiśmy to cenowo nie odbiegało

 

(piszę po kilku głębszych więc w razie braku składni dać znać to poprawię )

 

 


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

i lżejszy budynek więc i fundamenty tańsze

w końcu święta to można zapić :lol: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestka5465    0

My jesteśmy w trakcie budowy przechowalni 15 * 45. Fundamenty robi mi firma a hale bedzie mi stawiać firma z Grudziądza K3 AGRO. Koszt samej hali bez fundamentów to 340tys. Płyta warstwowa wypełniona pianką o grubości 10 cm. Dżwi otwierane na pilota, stal ocynkowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

my też chcemy rozpocząć budowę w tym roku, pow. 100 m2, wysokość ściany 6m, konstrukcja oparta na filarach i łączących je ze sobą wieńcach, wypełnione bloczkami szerokości 25cm, konstrukcja dachu metalowa i płyta 20cm. Wewnątrz jako ocieplenie również płyta 10cm, cięta z 20-tki bo wychodzi taniej. Docelowo ma być zamontowany agregat chłodniczy, ale puki co sama przechowalnia. Planowany koszt budowy, z wykonaniem betonowego podjazdu, gdzie większość robót w własnym zakresie ok. 50tys. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fend28    0

a moze mi ktos polecic sprawdzoną firme lub wie gdzie mozemy kupić suporeks itp (chcemy sypac narazie luzem i potrzebujemy mocne ściany ),u nas wkład własnego czasu nie wchodzi w rachube musimy wziąść firme bo mamy wszystkiego po troche i jak jedno sie skaczy to zaczyna sie drugie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

to ściany z dwóch pustaków chcesz robić? :lol: bo pojedyncze nie przetrzymają :blink:


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84pl    41

Zawsze mozna kupic tylko tyle kontenerow zeby ustawic przy samych scianach a reszte wsypac luzem, wtedy sciany nie musza byc mocne.

 

Koszt budynku z plyt warstwowych i konstrukcji stalowej to okolo 1000 zl/m2 powierzchni w zaleznosci od rodzaju drzwi i wylewki.

Wersja murowana wyjdzie taniej jak poprzednicy liczyli, ta wycena ktora dostales jest mocno naciagnieta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Jak ten budynek stoi już 2 lata więc jak przesadziłem? Kwestia jak to rozegrasz i ile ominiesz pośredników, przy przedstawicielu handlowym na region a ceną w zakładzie produkcyjnym 15% różnicy :blink:


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

to trzeba było to zaznaczyć i nie było by nieporozumień :mellow: dlatego wymyślono cytowanie :P


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

o to mi chodzi, jakby nie patrzeć Ja stwierdziłem że cenowo wychodzi praktycznie to samo a w twojej wypowiedzi płyta wychodzi drożej ;)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Ja od dłuższego czasu zastanawiam się nad przeróbką murowanej stodoły na przechowalnię,i coraz bardziej mi się wydaje że lepszą decyzją będzie nowa hala ze stalowej konstrukcji zrobiona oczywiście przez mła :rolleyes: pokryta blachą, a następnie ocieplona.Ale też coraz bardziej mi się wydaje że lepszym rozwiązaniem jest założenie za te pieniądze dobrej firmy nie związanej z rolnictwem, wiem że moj pomysł wypali ,a za kilkadziesiąt tys można kupić sporo fajnych maszyn ,rządzeń czy obrabiarek <_< ...


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

a moze mi ktos polecic sprawdzoną firme lub wie gdzie mozemy kupić suporeks itp (chcemy sypac narazie luzem i potrzebujemy mocne ściany ),u nas wkład własnego czasu nie wchodzi w rachube musimy wziąść firme bo mamy wszystkiego po troche i jak jedno sie skaczy to zaczyna sie drugie

w castoramie jest po 6 zł

dalej nie wiem czy to ten kożuchów koło mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

a to ja ze studzieńca jestem dokładnie.

co będziesz przechowywał?

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj