Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

Witam. Od kilku lat mam problem ze zwalczaniem much w swoim gospodarstwie. Stosowałem już wiele preparatów typu: bross dwuskładnik, agita, itp., ale te preparaty w niewielkim stopniu zwalczały owady. Ostatnio jak zrobiło się ciepło znowu plaga much obsiadła świnki. Na stronie www.biomucha.pl znalazłem kilka sposobów na zwalczanie owadów, a przede wszystkim zaciekawił mnie system ściółkowy BIOMUCHA TERRA. Ciekawi mnie co sądzicie o tych owadach co zjadają larwę much i czy ktoś to stosował? A może ktoś zna jakieś inne lepsze sposoby???

 

Z góry dziękuję. Czekam na Wasze wypowiedzi na ten temat :)

Edytowane przez Daro20
Opublikowano

nie dawno gdzieś czytałem właśnie o biomuchach i pisali że one żywią się larwami zwykłych much i nie siadają na zwierzęta ani na ludzi. Jest ich mniej niż zwykłych ale nie żeby ich nie było bo sobie normalnie latają tylko nikomu nie wadzą:)

Opublikowano

Ale z tego co kiedyś czytałem jest to tylko w rusztowych chlewniach i nie możesz opróżniać kanałów do końca aby miały gdzie się rozmnażać

Są dwa rodzaje na ruszta i na ściółkę.

 

Może i one zjadałby te larwy ale za to będą te biomuch i wraz to nie załatwi sprawy. A pozatym jak to się rozmnożą to plaga tego będzie ;)

Opublikowano

Biomuchy latają nisko nie przeszkadzaja zwierzętom i ich sie nie namnoży plaga bo jak bedzie ich za dużo to nie bedzie im wystarczać pożywienia bo one żywią się larwami zwykłej muchy. Szkoda że te biomuchy nie mogą być na oborniku na zewnątrz na płycie bo tam sie najwięcej mnoży tych złych much.

Gość Jozek11
Opublikowano

Biomuchy latają nisko nie przeszkadzaja zwierzętom i ich sie nie namnoży plaga bo jak bedzie ich za dużo to nie bedzie im wystarczać pożywienia bo one żywią się larwami zwykłej muchy. Szkoda że te biomuchy nie mogą być na oborniku na zewnątrz na płycie bo tam sie najwięcej mnoży tych złych much.

 

Stosowałeś biomuchę? sprawdziła się, jakie efekty?

Ja na razie wczoraj zamówiłem te łapki na muchy REDTOP. Biomuchy na razie boję się zaryzykować bo to dosyć spory koszt.

Opublikowano

no wlaqsnie koledzy ja zastosowalem ta biomuche w maju , i teraz musialem znowu zastosowac wedlug zalecen, w chlewni w roznych miejscach pojawiaja sie takie czarne "kokony" ktore byly w pudelku z biomucha. Na razie efektu nie widze bo musze wybic satare muchy a czy larwy gina to nie wiem , czekam na lepszy efekt a i nie wolno stosowaz zadnej chemii.

Opublikowano (edytowane)

mam ten sam problem.. :(

A może znacie jakieś dobre preparaty?? ;)

Raz miałem taki od weterynarza działał przez 3 lata i nie było żadnej muchy tylko już wycofali to z produkcji.. :unsure:

W ubiegłym roku tak dla eksperymentu zawiesiłem w oborze lep na muchy Bross i po 30 sek. był pełen much.. :lol:

Jaki koszt tej biomuchy??

Edytowane przez wojcik1996
Opublikowano

No koledzy, a wiec tak , dzis wjechalem z chemicznymi srodkami , wedlug mnie jest ta biomucha wielkim niewypalem , wylapywalem stare pokolenia le ich robilo sie coraz wiecej, ogolnie nie polecam, szkoda kasy , w tej cenie mozna kupic chemiczne srodki ktore wiadomo szkodza, ale dzialaja ,m nie dalo sie u mnie do chlewni wejsc , a co do srodka to polecam Rotalin firmy Bros, u mnie w okolicach kosztowal 15 zl za 100 ml, ogolnie dziala

Opublikowano

próbowałem w tym roku bio muche

 

powiem tak że jak ktoś mieszka odosobniono trochę powiedzmy jakieś 500m - 1km od wioski to ma sens próbować stosowania bio muchy, bo co z tego że ja stosuje bio muche a od sąsiada przylatują nowe muchy.

 

a z własnego doświadczenia, mieszkam niecały kilometr od wioski w polach :)

i po zastosowaniu bio muchy ilość much zmniejszyła mi się o jakieś 60%-80% w stosunku od pogody i też kiedy dostarczono mi nowe muchy, w brew pozorom co niektórzy twierdzą to bio muche trzeba stosować raz na 4 tygodnie a najlepiej 1 na 3 tygodnie (słyszałem takie opinie że wystarczy 1 na sezon wystarczy, ale to nie prawda)

 

koszt bio much o ile dobrze pamiętam to okolo 20-30 zł za paczkę 1 paczka niby na 50m2, ja kupiłem za pierwszym razem 3 (na około 125m2) później 2 a po tym kupowałem po 1 paczce dla odświeżenia i wystarczyło w zupełności

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez farmer_89
      Dzien dobry chcialem poznac wasza opinie, mam wiate wysoka 5m chcialem zrobic sciane z plandeki tir, zawiesic ja od gory czyli jakies 2,8m  myslicie za zda egzamin?
    • Przez 5714mf255
      witam wszystkich mam takie pytanie czym ogrzewacie domy zima stoję przed wymiana kotła i szukam wydajnego a zarazem w miarę taniego rozwiązania.
    • Przez Maniek02
      Witam. Mógłby ktoś zaproponować dobre oświetlenie do hali/garażu/magazynu 400m2 + jakieś lampy zewnętrzne nad bramę wjazdową. W internecie wybór duży, ale wolałbym jakieś sprawdzone rozwiązania. 
    • Przez Marcin133
      Witam. W związku z bardzo drogim opałem myślę nad ogrzewaniem domu pompa ciepła. Proszę użytkowników którzy już posiadają lub myślą o założeniu o wypowiedzenie się w temacie. Jakie pompy polecacie itd. 
    • Przez DSzymczyk
      Sprzedam suszarnie do tytoniu/ziół. Suszarnia jest olejowa, dodatkowo zamontowany jest piec na ekogroszek. 
      W razie zainteresowania proszę o kontakt pod nr telefonu: 782 010 544

×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v