Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
5714mf255    31

witam wszystkich mam takie pytanie czym ogrzewacie domy zima stoję przed wymiana kotła i szukam wydajnego a zarazem w miarę taniego rozwiązania.

lutti    1

A ja przed wyborem pieca proponuję poczytać stronę czysteogrzewanie.pl

Najpierw trzeba się nauczyć efektywnie palic poszczególnymi paliwami (drewno, węgiel) a dopiero później dobrać piec do istniejącej instalacji.

Wiadomość z agroFakt.pl

Rzuciłbym na Twoim miejscu okiem na kotły zgazowujące. Ich wydajnośc jest duża, no i nie masz problemu z dostępem do opału ani ryzykiem wzrostu jego cen. Dla normalnego domu w 2-3 zimy taki kocioł się powinien zwrócić.

Welonis    0

Ja mam kocioł na ekogroszek i sobie na spokojnie palę jest w miarę można sobie sprawdzić jak to działa.

Nerazurri    0

Ja i kilku okolicznych rolnikow mamy piece na owies. jesli siejesz zboza koszt uprawy jest nie wielki a jest bardzo kaloryczny. mam dom ponad 300m2 a do tego mieszka w nim 7 doroslych osob i 3 malych dzieci, wiec pobor cieplej wody nie jest zbyt maly. przy ostrej zimie gdzie w piecu pali sie caly dzien to idzie okolo 50kg owsa dziennie. dodam ze po spaleniu 1 tony popiolu jest jakies 2 wiaderka.

a w kazdej chwili moge zmienic palnik i podlaczyc drugi komputer i juz moge palic drzewem czy weglem.

Edytowano przez Nerazurri

dabaz    54

Ja mam MPM DS 17-19kW. Ogrzewam tym dolniakiem 200m dom wolnostojący. Super sprawa.

Grabowiec    0

Według mnie ważniejszą kwestią od wyboru kotła jest to czym będziesz go opalał. Nawet najlepsze urządzenie nie da ciepła jeżeli będziesz sypał tam byle co. Ja mogę z czystm sercem polecić ekogroszek, który jest nie dość że wydajny to jeszcze mocno oczyszczony. Spokojnie można go póścić w automacie i właściwie zapomnieć, że to taki typ ogrzewania (przydatne dla zapracowanych). Jeżeli będziesz sie decydował kupić to polecam firmę SmartTrans, węgiel z Mysłowic, świetniej jakości.

hemi    16

Te wszystkie eko groszki, jarety , rokity do pieców z podajnikiem to pic na wodę, przepłacanie 3x. Najrzadziej podajnik mi chodzi przy zwykłym miale 23/25 MJ po 270zł.

Mikeson    0

Czy ja wiem czy ekogroszek to takie dobre rozwiązanie. Według mnie o wiele lepszą opcją jest skorzystanie z czegoś tańszego i skuteczniejszego. Ja w swoim domu zdecydowałem się na ogrzewanie nadmuchowe. Nie jest to jednak tradycyjne ogrzewanie tego typu, ponieważ całość opiera się na nowej technologii Feelco. Jest to bardzo wydajny system, który świetnie sprawdza się zarówno podczas dużych mrozów jak i w lecie, ponieważ poza samym ogrzewaniem mamy również do dyspozycji klimatyzację. Wszystko sterowane jest automatycznie, co wpływa na komfort. Jeśli chodzi o koszty to są one niższe niż w przypadku wymienionego wyżej ekogroszku oraz wielu innych, tradycyjnych metod ogrzewania.

Jeżeli tak zachwalasz ogrzewanie nadmuchowe, to może w pierwszej kolejności sprecyzuj również jakie koszty wiążą się z tego typu instalacją, wtedy będzie łatwej. Dla mnie osobiście ekogroszek oraz pellet to bardzo dobre rozwiązanie w kwestii ogrzewania domu.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się