Balzak

Kiedy zaczynacie siać kukurydze?

Polecane posty

mlodyhef    214

Sucho jak cholera, u nas na razie spokój, ale myślę, że za niedługo się zacznie. Ja sam zastanawiam się czy przed świętami czy po. Północne mazowsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471

dobrze ze ktoś odkopal temat ja miałem plan ok 20kwietnia siać a u nas ma Mazowszu już zaczynają siać ale ziemia jeszcze nie wygrzana rano przymroski


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja planuję po świetach,na kiszonkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

W niedalekiej okolicy gość zasiał z dwa tygodnie temu może ponad tydzień z taką specjalna okrywą biodegradowalną. Koszt na ha ponad 2 tys. Podobno ma 18 ton sypać bo odmiana o długim fao z potencjałem. Tylko ciekawe co to da jak deszcz nie spadnie i z czego naciągnie plonu, albo jak na zimną zośke przyjdą przymrozki duże o kuku bedzie miała 25 cm. Wypatrze gdzie to zasiał to wstawie kiedy fotke jak to wygląda.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Folia kosztuje 1.2tys na hektar plus usługa siewu i oprysk, czyli nie 2 tys... Po za tym można wziąść folie za 800 zł /ha z tym że dłużej ta folia się rozkłada. Ponoć ta technologia jest znana od dawna w Irlandii a producent siewnika twierdzi że wszędzie tak sieją, Wielka Brytania, Australia, Canada i jeszcze parę innych... Ponoć wzwyżka plonu może być nawet 4 tony ale... Po za tym cena siewnika to jakiś kosmos 68tys € za cztetorzedowy a nie ma tam nic skomplikowanego. Ogólnie do mnie nie przemawia ta technologia ale też będę obserwował co się z tą kuku ścianą pod folia będzie działo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

no to niby ile za ha takiej usługi? Zapytam gościa jak go gdzieś spotkam ale tak słyszałem

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

wczoraj zaczęta na start poszło 4 ary za domem na zielono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Molq    6

https://www.youtube.com/watch?v=lDGNtTMbHPc Filmik związany właśnie z kukurydzą pod folią z tej wiosny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
8 godzin temu, 20CBR12 napisał:

Folia kosztuje 1.2tys na hektar plus usługa siewu i oprysk, czyli nie 2 tys... Po za tym można wziąść folie za 800 zł /ha z tym że dłużej ta folia się rozkłada. Ponoć ta technologia jest znana od dawna w Irlandii a producent siewnika twierdzi że wszędzie tak sieją, Wielka Brytania, Australia, Canada i jeszcze parę innych... Ponoć wzwyżka plonu może być nawet 4 tony ale... Po za tym cena siewnika to jakiś kosmos 68tys € za cztetorzedowy a nie ma tam nic skomplikowanego. Ogólnie do mnie nie przemawia ta technologia ale też będę obserwował co się z tą kuku ścianą pod folia będzie działo 

Szwagier siał w ten sposób 20lat temu qq słodką. Folia wyorywała się jeszcze po 10 latach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

U nas juz sieją, ale od jutra potężne ochłodzenie na jakiś tydzień czasu. i teraz co robić jak pole wyrobione :D. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423
pytanie odnośnie orki, na jesieni jeden kawałek został zaorany z makaronem ,,na grubo,, jest sens na wiosnę wozić I orać? czy lepiej ziemi nieprzesuszac?

W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mont    16

Wlkp  od poniedziałku  wielko obszarowcy sieją , rolnicy narazie nie ale na niedziele ocieplenie wiec wyjadą , ja sieje w poniedziałek na kiszonke , mlecze kwitna wiec zaryzykuje , ciekawostka susza a buraki zasiane 28.03 wczoraj 50 %  wzeszło  oby teraz popadało lecz nie zapowiadają u mnie a o opryskach czas pomysłeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mont    16

ok mój błąd    Mniszek Lekarski  ,  ale dzisiejszej nocy było -3 a kolejna ma być podobna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

U nas już sieją ostro. Ja część posiałem, a reszta po niedzieli jak zrobi się cieplej. Trzeba dywersyfikować ryzyko. Będzie porównanie, która lepiej będzie szła po wschodach. 2 lata temu ci którzy siali 5 maja mieli lepszą qq od tych co siali miesiąc wcześniej. Wigor sianej w lepiej ogrzaną glebę jest zauważalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

na zimowych lepiej się udaje?


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5354

jeszcze  zależy jaka ziemia, piach to tylko jesienia orać 

Ja w wielką sobotę sieje, może coś popada do tego czasu. 😎

Edytowano przez marulekk

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

mam część na zime orane I ojciec gada zeby orać na wiosnę bo obornik leży...


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez adasku10
      Panowie kiedy u Was zaczyna się przedsiewne nawożenie stanowiska pod kukurydzę na ziarno ? Jeden rolnik mówi 2 tygodnie wcześniej daj sól i resztę, wymieszaj agregatem.
      Jakie Wy macie doświadczenia w tej kwestii ? Czy nie ma tu zasady im wcześniej tym lepiej ? 
    • Przez Danleis
      Witam. Siał ktoś kukurydzę tipico na ziarno? Jakieś opinie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj