Skocz do zawartości
kaczorek

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Mleko czy preparat mlekozastępczy?

szymik    0

witam, mam nadzieje ze dostane jakąś podpowiedz do mojego pytania :) , a dokładnie mam mozliwośc kupna mleka w proszku ale dla niemowląt i myśle zeby zastosować to dla cieląt.  Preparat podobno top (bo sa podobno 3 typy i niektóre juz traktowane jako odpady), mam wyszczególnione co zawiera ale przyznam ze niewiel z tego rozumiem takze moze ktoś mi to skomentuje. na 100g preparatu: kaloryczność 560kcal (2335kj), tłuszcz 36g, węglowodany 43g, białko 16g, sól 1g. mam jeszcze lista minerałow i witamin.... ale juz nie bede wszystkiego pisał (moze potem) mam gorące pytanie jak to wyglada na tle tych wszystkich markowych preparatów i dodam ze cena za kg wyszła byy mnie ok 3,5 zł

Wiadomość z agroFakt.pl

dyziek_1    8

Składu nie ma szalonego, tylko 16% białka, pierwszy lepszy preparat mlekozastępczy ma 19-20%. Cena może jest dobra, ale nie wiadomo do końca w jakich proporcjach trzeba je mieszać, zwykły preparat mlekozastępczy miesza się w proporcjach 140 gram preparatu na 1 litr mleka. 

Poza tym co chcesz odpajać? Cielaki na opas, czy cieliczki mleczne do swojego stada?

szymik    0

Powiem szczerze :) mógł bym to mieć za jakieś 2zł/kg i myslałem zeby tym zahandlować :) i ciekawy jestem czy ludzie wogóle myślą o takich zamiennikach, a jeżeli tak to jaką cene za to można uzyskać. a są to preparaty dla dzieci wiec chyba (na mój rozum) normy są, a przynajmniej powinny być dużo ostrzejsze.

Mikruss    71

Do preparatu mlekozastepczefo rozni sie tym ze jest to mleko krowie proszkowane z rozbitymi bialkami. Ja bym kupil ale nie mam gdzie w okolicy

szymik    0

mikrus skąd jesteś... może był byś zainteresowany tym mlekiem. jak coś to jakoś można sie skontaktować myśle ze koło 3zł/kg bez transportu mogło by cię to wyjść :D a może nie tak daleko :P

Mikruss    71

Ok ostrowa wielkopolskiego.

Ale na razie zakupilem za 1.5k zl mleka wiec na chwile wystarczy ....

Pa. Jak wyprobujesz to daj znac na pw bo ogarnac kuriera dla mnie to nie problem ...

Edytowano przez Mikruss

szymik    0

No ja go próbował nie będe bo nie mam na czym :) ale sprzedawałem to znajomemu rolnikowi co ma tam koło 80 krów i nie narzekał. Wcześniej brał inną klasę tego produktu.... bo tańsza.... ale jak wziął 1 gatunek to juz innego nie chce. Ostatni wziął 4,2t wiec mów ze narazie mu starczy.

szymik    0

dyziek Warmia, a i dodam że rozmawiałem z osobą która przy tych preparatach pracuje to bardzo zachwalał że niby tego białka 16g na 100g ale jest to te białko w 100% wchłanialne.... mieszanina tłuszczów 36g na 100 g i też jsą to tłuszcze spacjalnie dobrane i dodawał ze to ma lepszy skład niż niejeden suplement diety który stosują chłopaki zy siłowni ;) 

A i jak ktoś był by zainteresowany to mogę coś pomysleć o jakiejś próbce o ile jakoś to bedzie niedaleko, kilka kg tak żeby spróbować.... ale myśle ze z kilku kg ciężko będzie wyciągnąć jakieś wnioski

Edytowano przez szymik

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez davy
      Witam po wielu przeczytanych postach na agrofoto czytam ze masło jest maślane a krowy to sie tak żywi a cielaki to tak. Wiele osób chyba nie zdaje sobie sprawy jak bardzo krzywdzi swoje bydło. Nie jestem z wykształcenia żadnym żywieniowcem(a i jak życie pokazuje czasami inżynierowie żywienia wiedza mniej niż ja ) a z rolnictwem mam jedynie odczynienia w domu czyli pomoc dla ojca w prowadzeniu gospodarstwa.

Kreci mnie żywienie bydła i uzyskanie jak najlepszych wyników. Dlatego chce sie podzielić swoja wiedza jaka uzyskałem podczas żywienia zwierząt.

1. Krowy mleczne: stosujemy u siebie kiszonke z traw oraz kukurydzy(moim zdaniem kiszonka z kuku nadaje sie do ...) dlatego tez przeanalizowalem wiele badań i wychodzi na to ze Nutri Honey MIESZANIEC SORGO Z TRAWĄ SUDAŃSKĄ maja taka sama zawartość energii jak kuku a większa zawartość białka(w fazie wegetywnej) młóto browarniane 10kg(wzrost mleka ok 2l dziennie)pasze z dossche Krowa 15 ok 4kg(4x0,5kg dzinnie), lecz od jutra zmiana na wysoko energetyczną Lactomax(zbyt duża ilość białka wychodząca z mocznika u krów) tez dossche(moim zdaniem najtańsze pasze) wysłodki buraczane melasowane suche z glinojecka ok 2Kg witaminy z Josery lacto plus keragen czy jakos tak .

Nigdy wiecej krowom nie podam OTRĘBÓW, ZIEMNIAKÓW, a dlaczego? moim zdaniem strata pieniędzy ;/

Mam nadzieje ze na przyszly rok zawita system TMR

2. Cielaczki: siara w ciągu 2 godzin od wycielenia i od początku Włókno surowe VITACEL(rozwój żwacza ogólny) do pojła do końca odpajania, pierwsze 2tyg mleko matki okres zmiany mleka u mnie trwa tydzień od 3 tyg daje rożnie Josere, Shills, Polmass oraz dostęp do świeżej wody oraz siana i od 2 tyg dostają śrutę z ziarnem kukurydzy oraz płatkami owsianymi(rozwój żwacza "miesniwki") do 3misiaca potem nie trawią ziarna, po 2 miesiącach przestaje odpajać mlekiem ponieważ to jest po pierwsze nie ekonomiczne a po drugie żwacz im sie nie rozwija tak jak trzeba jak jada tylko na mleku. Potem do 11 miesiąca dostają śrutę kiszonek z kuku młóto i kiszonek z trawy oraz siano od czasy do czasu. Odchów cieląt jest najważniejszy i bardzo drogi ok 2,5tys zł i czasami doprowadzaja rolnika do szału hehe ale myślę ze sie opłaca

Wszystkie krowy zapładniane sa sztucznie te co zostawiamy dla siebie cieliczki sa kryte HF a krowy słabsze są kryte mięsnymi w celu szybszej sprzedaży. Nie opisałęm jesazcze jak przebywa okres zasuszenia ale to może sie rozwinie temat to wspomnimy o tym.

Moim zdaniem"Produkcja mleka to czysta działalność gospodarcza a krowy są to pracownice o które trzeba dbać żeby były produktywne" uważam to za czyste odzwierciedlanie pracy człowieka tylko tu pracują zwierzęta.
    • Przez archi106
      Brak zbóż w zywieniu opasow ... czym zastąpić 
    • Przez AtosPro
      Witam. Chciałem zacząć hodowle bydła mięsnego (tylko buhaje) w systemie pół intensywnym na początek . Mam stajnie z 6 stanowiskami reszata chlywki dla świń , wiatę połączoną z stodołą przy pastwinku więcej niż hektar . Chciałem się spytać jaką rasę wybrać najlepiej na początek pod względem spokojności rasy i jak najmniejszym zawartości tuszczu w tuszy . Wytypowałem takie rasy jak limouse,simental m. ,hereford charolaise czy angusy mięsne ? Jestem bardzo otwarty na nowe propozycje . Tylko w systemie pół intensywnym. I co podawać w SYSTEMIE PÓŁ  INTENSYWNYM?? Dziękuję z góry za wszystki za odpowiedzi .
    • Przez marekfarmer
      Z jakich zbóż robicie pasze treściwa dla byczków. Jakie proporcje ustalacie. Ja stosuje:
      Śruta jęczmienna 40% Śruta Pszenżytnia 40% i 20% Koncentratu Farmer.
    • Przez dcnt
      Czy ktos z was kupuje w jakims sklepie wysylkowym folie do owijania balotow na sianokiszonke ?

Szukam i jakos nie moge trafic, a u mnie w okolicy maja takie folie po ok 250 PLN austriacka , a podobno moznaby taniej kupic i rownie dobra