Polecane posty

sebe1033    397

może masz źle wyregulowany hamulec skrzyni , on jest na pręcie regulowany przy mocowaniu wysprzęglnika

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

znalazłeś na klucz 13 dwie nakrętki jak wciskasz pedał to wysprzęglnik się odchyla i zaciąga hamulec skrzyni , nie masz instrukcji ?

to mogę zrobić skan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafik87    16

Kurcze teraz dopiero zajrzałem na forum bo miałem troche pracy. No i znalazłem to nad wysprzeglikiem jest pręt i nakretka na klucz 13. Nakretka jest wkrecona na długość 2 cm i teraz mam ja jeszcze dokrecić czy poluzować? Tam jeszcze widze ze mozna sporo dokrecic. Instrucje znalazłem w internecie ale nie widze tam nic o tej regulacji ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

ano też nie znalazłem nic o regulacji , ale ja tam mam dalej wkręcone niz 2 cm , dokręć więcej . Dawno to regulowałem nie pamiętam czy tam jakiś opór będzie jak za mocno dokręcisz , a i tam są 2 nakrętki ;)-_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

to sobie możesz :ph34r: , jak nie masz rurki to co ty chcesz zrobić , tak samo możesz wywalić węże od paliwa ,nalać pełen zbiornik i jechać ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

W zetorach z tego co wiem może nie każdym ale nie ma tej rurki w pokrywce tylko gumowy korek. Widocznie producent nie przewidział smarowania tulei i w samej tulei punktu do smarowania tez nie będzie. Tak jest na pewno w 5340.

Jeżeli w twoim była a odpadła to kup z ursusa dekiel a nie kombinuj.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Taka pokrywka jest w 60-ce i pewnie w nie jednym starszym zetorze. W niektórych zetorach pokrywka nie ma rurki a tylko otwór zatkany korkiem. Tuleja łożyska wyporowego nie posiada wnęki czy otworu  na olej więc zakładanie tej rurki mija się z celem bo olej spłynie na dno obudowy sprzęgła. Sprawdź pierwsze czy tuleja w twoim ciągniku posiada możliwość smarowania olejem.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Panowie, napisze tutaj, jak zaciągam sprzęgło ręczne w zetorze 7211, które umieszczone jest na wałku chyba z tworzywa sztucznego, który umieszczony jest na wylot w skrzyni i jak go załączam podczas obrotu tego wałka, leje mi się olej ze skrzyni, powiedzcie da radę to wymienić bez rozbierania skrzyni, ten wałek osadzony jest na jakimś simeringu, który się wyrobił i przez to następuje wyciek oleju???


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

wałek nie jest z tworzywa sztucznego tylko jest tam tulejka plastikowa oddzielająca dźwignię hamulca ręcznego od dźwigni WOM-u-jeśli dobrze pamiętam?

Na tym wałku jest też dźwignia hamulca skrzyni biegów . Na pewno są dwa simmeringi (z obu stron  skrzyni ) oraz  oringi gdzieś  pomiędzy wałkami . 

Można to rozebrać po uprzednim spuszczeniu oleju i zdemontowaniu dźwigienki hamulca prawego koła i wałek wyjdzie od strony lewej ,ale zostanie jeszcze dźwigienka hamulca skrzyni ( pod nią jest simmeringa)  połączona wewnątrz jeszcze  z dodatkowym wałkiem sterującym łapką hamulca i to może się rozłączyć i  bez zdemontowania pokrywy górnej skrzyni się już nie obejdzie

 


nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelus    4

Mogłby ktoś zamieścić zdjęcie zamontowanego już wysprzęglika od zetora 7211 .  ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelus    4

Czy dobrze zamontowana jest tarcza sprzeglowa 2 stopnia w zetorze 7211 ?  dłuższa ośka w stronę skrzyni biegów ..


Czy dobrze zamontowana jest tarcza sprzeglowa 2 stopnia w zetorze 7211 ?  dłuższa ośka w stronę skrzyni biegów ..

 

Czy  możliwe jest ze  całe koło zamachowe wraz z tarczami są zamontowane od  URSUSA c360 ?  

post-167495-0-21721900-1482061007_thumb.jpg

Edytowano przez pawelus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Koło zamachowe jest na pewno zetorowskie docisk raczej też.  W 60-ce przetoczenie w środku ma mniejszą średnicę.

Tarcza wygląda jak by była założona na opak przynajmniej sugerując się innymi fotami na necie.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3048

http://allegro.pl/instrukcja-napraw-zetor-5211-6211-7211-7245-7745-i6508945956.html

kup i bedziesz wiedzial[prawie] wszystko, mam w garazu ale nie chce mi sie isc, sniegu nasypalo,slisko jest. pod choinke sam sobie zrobisz najlepszy prezent.

 

pamiec jest zawodna dokladnie pisze ktora strona ma byc skierowana ale bez sprawdzenia ci nie podam , jak pojde do garazu to sprawdze,


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Mam ja i albo znaleźć nie mogę albo nie pisze. Sugerując się za to rysunkiem to kolega ma tarczę na odwrót.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelus    4

Tarcza pierwsza jak i druga jest od c360 .  tak mi w sklepie powiedzieli gdy pojechałem zakupić , 

 

Mam katalog czesci do Zetora  w formacie pdf wiec sprawdziłem wczesniej  to wyszło mi ze obie tarcze maja być dłuższym wypustem do przodu .

 

Tylko u mnie pierwsza tarcza jest dobrze zamontowana a druga na odwrót jak wychodzi z instrukcji  no i mam dylemat ,

 

Wałek ten wiekszy (zewnetrzny ) który wychodzi ze skrzyni biegów   jest krótszy wiec gdy zamontuje na odwrót to tarcza nie będzie całkowicie zatrybiona na tej ośce  według moich obliczeń . 

 

a w c360 możliwe ze jest drugi stopień tak jak u mnie ? 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

a instrukcję masz

w kazdym razie odstęp łapek jezdnych 25 mm a wom 37 mm od tego wyżłobienia w obudowie (wg instrukcji)

 

a tarcze to ja kiedyś odwrotnie założyłem i wom się nie wysprzęglał :unsure: i jeszcze raz rozpoławiaj ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3048

strona 58 instrukcji- tarcza jezdna ma byc zalozona dluzsza strona do silnika ,natomiast co do wom -nic nie pisze, na rysunki widac ze jest tak samo zalozona wiec mysle ze tez dluzsza -przynajmniej ja tak kiedys zalozyle i chodzi- te ciagniki maja 30 lat i budowe prosta jak cep,wiec cudow nie wymagam, przygluchy juz jestem wiec malych zgrzytow nie slysze.

 

sie przemoglem i poszedlem do garazu-musialem zawiesc sasiadowi swinie do ubojni bo zapomnial wody sposcic z 60 :D .


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelus    4

Założyłem obie tarcze tak jak  miałem zamontowane przed remontem . Sprzegło jedno jak i drugie bardzo dobrze działają  ,pedał jest twardy . Tylko założyłem obie tarcze od Ursusa c360 bo takie miałem zamontowane

 

 

Dziękuje za pomoc , Pozdrawiam .

 

 

strona 58 instrukcji- tarcza jezdna ma byc zalozona dluzsza strona do silnika ,natomiast co do wom -nic nie pisze, na rysunki widac ze jest tak samo zalozona wiec mysle ze tez dluzsza -przynajmniej ja tak kiedys zalozyle i chodzi- te ciagniki maja 30 lat i budowe prosta jak cep,wiec cudow nie wymagam, przygluchy juz jestem wiec malych zgrzytow nie slysze.

 

sie przemoglem i poszedlem do garazu-musialem zawiesc sasiadowi swinie do ubojni bo zapomnial wody sposcic z 60 :D .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

to ciekawe jak długo posłużą kiedyś też miałem z 360 to z 3-4 lata, spalenizna czuć było i się zjeździło  , a teraz zetorowe z chełmna siedzi  7 może 10 i nic. No i oryginał ma delikatne tłumienie nie na sztywno.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez JasiekAgriculture
      Witam mam problem z ciagnikem same Explorer 60 88r mam spory luz na pedale sprzęgła przez co rewers wchodzi ciezkawo z lekkim zgrzytem wie ktoś może jak podregulowac pedał lub co innego zrobić? 
       
    • Przez Konrad1245
      Witam mam taki problem gdyż ciagnik jest niby na luzie ale gdy puszczam sprzęgło nadal jedzie dodam ze nie mogę wbić zadnego innego biega chyba się zakleszczyły biegi jeśli tak to jak do tego się zabrać żeby je odkleszczyc pomocy 
    • Przez staszek87
      Witam. Mam problem ze skrzynia biegow Range Command. Na plaskim terenie dziala bez zarzutu jak ciagnik stoi z górki ciezko jest wbic jazde do tylu. Skrzynia wyskakuje na N. Kiedy stoi pod górkę zdarza sie choc rzadziej problem z ruszeniem do przodu również po zalaczeniu rewersu i puszczeniu sprzegla wyskakuje na N. Skrzynia sie kalibruje bez problemu. Poziom oleju centymetr od max. Olej na skrzyni wymieniany ok 800mth filtr 200mth temu. Serwis nie wykryl błędów. Co moze byc przyczyna? 
    • Przez Dominikst
      Witam, posiadam zetora 9540 z 4 biegową skrzynią. Po skończeniu rozrzucania obornika biegiem 1 z przyspieszaczem nie mogę już wyrzucić biegu. Wajcha zaklinowała się na 1 biegu, nie da się zmienić na inny bieg.  Co jest przyczyną? Co mam robić?
      Dodam jeszcze, że za każdym razem, gdy chciałem zredukować z wyższego biegu na 1 to był zgrzyt, musiałem poczekać, aż traktor się zatrzyma.
    • Przez Kobra66
      Witam! Potrzebuję pomocy odnośnie sprzęgła a mianowicie ciągnik kupiony z rozsypanym sprzęgłem czyli nie na chodzie, sprzęgło udało się poskładać ale nie wiem jak mają być powkręcane śrubki regulacyjne w dźwigienkach aby nie były za długie lub za krutkie i jeszcze jedna sprawa jak prawidłowo krok po kroku wyregulować sprzęgło 1i 2 stopień. I czy da się je wyregulować przed spułowieniem czy tylko i wyłącznie po społowieniu ciągnika. Wszystkie informacje będą cenne gdyż nie mam instrukcji obsługi a najlepiej by było jakby było coś z instrukcji napraw. Jeżeli ktoś posiadał by coś takiego to będę wdzięczny, pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj