Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Panowie u mnie rzepak słabo wschodzi ! Na jednym polu połowa po wschodziła a na drugim tylko miejscami powschodził. Czy on jeszcze powschodzi czy już  nie? Dodam że siałem już ponad 2 tygodzie temu a kilka dni po siewie była susza!

Opublikowano

Kupiłem jakis zamiennik Bi 58 na pchełkę i w sklepie powiedzieli ze jak opryskam w nocy to weźmie też ślimaka, wie ktos cos na ten temat lub stosował . Jakoś nie chce mi sie wieżyc że tak łatwo można by sie pozbyc ślimaków . 

Opublikowano

z tym przesiewaniem to raczej można zaryzykować.W tamtym roku celowo opóźniłem siew.Siałem mieszanca,punktowo,8 września ,wysiew około 1,9kg/ha.Jak na złość posiałem na 1 cm bo było trochę wilgoci.Oczywiscie przyszły wiatry i 2 tyg bez deszczu.Na zime mimo wszystko rzepak wzorowy.Wszyscy wiemy ze wszystko zrobi jesien.Ale fakt,ryzyko. 

Opublikowano

Kupiłem jakis zamiennik Bi 58 na pchełkę i w sklepie powiedzieli ze jak opryskam w nocy to weźmie też ślimaka, wie ktos cos na ten temat lub stosował . Jakoś nie chce mi sie wieżyc że tak łatwo można by sie pozbyc ślimaków . 

Można, tylko pamiętaj żeby pryskać bez włączonych świateł, to już takie łatwe chyba nie jest ;)

Opublikowano

Bi 58 ani jego zamiennik czyli Danadim nie mają rejestracji w rzepaku. Także zastanówcie się co robicie, zwłaszcza ty milanreal ze względu na swoje wykształcenie nie powinieneś aprobować stosowania tych srodków w rzepaku bo jest to po prostu łamanie prawa....

Opublikowano

z tym przesiewaniem to raczej można zaryzykować.W tamtym roku celowo opóźniłem siew.Siałem mieszanca,punktowo,8 września ,wysiew około 1,9kg/ha.Jak na złość posiałem na 1 cm bo było trochę wilgoci.Oczywiscie przyszły wiatry i 2 tyg bez deszczu.Na zime mimo wszystko rzepak wzorowy.Wszyscy wiemy ze wszystko zrobi jesien.Ale fakt,ryzyko. 

 

Powiedz jak przeziomował tak pozno siany,  czy przyspieszales go czyms na jesieni, jak polonowanie? Sam przesiewam i zastanawiam się czy dobrze zrobiłem.

Opublikowano (edytowane)

Co ty nie powiesz? Naprawdę nie mają? I co z tym fantem zrobimy?

 

 

Może spytamy w PIORiN???

 

Edytowane przez lukejro
Opublikowano

No widzicie a inne środki z tej samej grupy chemicznej mają??? co do póżnego siania rzepaku ja w tamtym roku siałem 22-23.08 i dosiewałem 2.09. mimo ciepłej jesieni słabo rósł plon to 3.9t/ha a ten z sierpnia 4,7

Opublikowano

Masz taki bufoniasto-bohaterski avatar, więc idz tam to Ci powiedzą co dalej będzie...

Opublikowano

Ale ja juz ślimakom mówiłem ze nie mają prawa jeść mojego rzepaku ale chamy wypieły sie na mnie i żrą dalej ;[ . Tak ze skoro nikt nawet slimaki nie przestrzegają moich praw to dalczego ja mam przestrzegać prawa  PIORINu. :P

Opublikowano

Masz taki bufoniasto-bohaterski avatar, więc idz tam to Ci powiedzą co dalej będzie...

Ale ja właśnie chodzę z kubełkiem po polu i zbieram ślimaki razem z pchełką. Może masz przepis na marynatę do ślimaków bo w PIORINie nie chcieli się podzielić.
  • Like 1
Opublikowano

Ale za to bardzo chętnie nakładają kary za stosowanie środów nie zgodnie z etykietą lub nie wykazywanie zabiegów.... Ludzie się naczytają w internecie jak to można w rzepaku Bi stosować, jak można zakombinować i nie wykazać tego zabiegu a potem jest płacz i tłumaczenie, że przecież wszyscy tak robią... To jak z jazdą po pijaku, uda się kilka razy ale jak spowodujesz wypadek to jesteś pozamiatany...  Ludzie, żyją mitami, dziasiaj od tego wielkiego Bi 58 czy Danadimu to nawet mszyce i skrzypionki nie chcą z pszenicy spaść...

Opublikowano

panowie a powiem tak zasialismy rzepak mieszancowy dk extorm mialo sie go wysiac 2,2 kg na ha ale wyszlo 2,1 kg i teraz takie pytanie slabo powschodzil siany byl 21 sierpnia u nas taki jest termin siewu sasiedzi posiali zwykle rzepaki liniowe po 4 5 kg i maja piekne rzepaki a u nas taki drogi i jakos taki slaby a nawozy wszystko poszlo czy to tak musi byc taki mieszaniec bo po raz pierwszy mieszaniec jest u nas siany

Opublikowano

Widzisz Krassus tak się składa, że znam. Można powiedzieć, że na polu w mojej wiosce pewien obszarowiec [2000ha] potrół pszczoły. Udowodnili mu, że zastosował środek nie dopuszczony do stosowania w Polsce, którego oczywiście nie wykazał, sprawa ciągneła się dwa lata, razem z odszkodowaniami dla pszczelarzy gość zapłacił ponad 100tys złotych... Moja żona pracuje w ARiMR i jak mówi za stosowanie środków niezgodnie z etykietą bardzo często lecą punkciki i co zatym idzie sankcje

Warchest jak masz ponad  20 roślin na metrze kwadratowym to będzie dobrze, jak mniej to trzeba się zastanowić nad sensem trzymania tego rzepaku...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez mf387
      Witam. Przymierzam się do zakupu stołu do rzepaku do mojego john deere 1055. Mam jednak problem bo przeglądajać ogloszenia widziałem same duże stoły (powyżej 3,9m) a mój heder ma coś koło 3m koszenia. Znalazłem firme która by dorobiła stół lecz musze im dowieżć heder ponad 400km i kosztuje ponad 15tys zł.  Czy ktoś z was dorabiał gdzieś może taniej? A może ktoś planuje sprzedaż podobnego stołu w rozsądnych pieniądzach 
    • Przez azzadek
      Miał ktoś taki problem z Bizonem? Mianowicie chodzi o czystość nasion rzepaku w zbiorniku. Pole jest lekko pod górkę, dosłownie niewielkie wzniesienie, ale jak kosiłem dzisiaj to  jadąc z górki to leciało sporo syfu do zbiornika (kawałki łodyg, połamane łuszczyny). Natomiast pod górkę czyste ziarno. Da się to jakoś "naprawić"? Na płaskim również leci syf. Z górki sporo kawałów łuszczyn, pod górkę czysto. Na płaskim tak samo, brudne. Moje ustawienie na rzepak:
      - obroty bębna 450
      - wiatr 1,5 (i tak przy tym wietrze wyrzucał rzepak z tyłu)
      - obie kierownice wiatru na dół
      - szczelina 4cm (ok 23 na skali)
      - sita oba otwarte na pierwszy ząb (były też oba zamknięte i żadnej różnicy w zbiorniku)
      - wrzucał mi kawałki suchych łuszczyn to napiąłem łańcuch podajnika kłosowego, to było lepiej.
      Co z nim robić? To pierwszy rok gdy miałem rzepak, za rok też będę miał i chciałbym sobie poradzić z tym problemem bo rzepak będzie na płaskim polu ;/
    • Przez BercikFarm
      Witam ! 
      Jakie stosujecie opryski w Rzepaku  "? (agrotechnikę  , na co pryskacie ) ? 
      Jakie macie plony ? jakie odmiany siejecie ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v