Martin9320

Gdzie znajduje sie rozdzielacz hydrauliczny w URSUS 1224

Polecane posty

Martin9320    0

Mam mały problem z URSUSEM 1224 od kilku lat mamy tura i przez jakieś dwa lata co chwile nam sie psuje pompa juz nie wiem co to moze byc był u trzech mechników i ani jeden nie wie co to. moze to byc rozdzielacz? i gdzie on sie zajduje? z góry dzieki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

W ursusie 1224 rozdzielacz jest pod przykrywo podnośnika żeby go wyjąć trzeba cało przykrywę wyjąć waży ok 150kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

najpierw zdejmujesz siedzenie i spód kabiny odkręcasz i masz przykrywę na wierzchu odłączasz kilka przewodów i ramiona od podnośnika i odkręcasz kilka śrub i przykrywa już twoja

Ja to zdjąłem dach i przykrywę wyjąłem do góry turem fajna sprawa bo nie jest lekka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

rozdzielacz wychodzi razem z pokrywo to nie ma problemu z dostępem

Już nie pamiętam ile ile mi z tym zeszło bo mi to śruby od siłownika się pourywały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Zostaw rozdzielacz w spokoju tylko kup porządną pompę. Kiedyś miałem podobne problemu jak zakładałem tanie pompy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    56

Panowie, czy jest winą rozdzielacza aby na rozgrzanym oleju miał problemy podnoszenia zestawu urawowo-siewnego (trochę to waży),jak olej jest zimny podnosi bez problemu,po dwoch godzinach pracy podnosi ale tak jakoś słabo trzeba mu dobrze przygazowac,a w trakcie jazdy z podniesionym agregatem delikatnie puszcza ,nie da się jechac spokojnym gazem tylko co 100m przegazowac aby jakoś się zebrał i odrobinę coś podniósł,tego problemu jak pisałem wczesniej nie ma jak jest zimny olej,pompa jest założona nowa ta wzmocniona siłowniki pomocnicze są dwa sprawne,podnośnik był robione w zeszłym roku wszystko założone jest nowe ,zawór bezpieczeństwa jest nowy,tylko rozdzielacz jest stary i jak mu się przyglądałem trochę już podjechany-czy to jego wina???? że tak się dzieje???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

koledzy sory że się podpinam pod temat ale potrzebuje porady!w zetorze 16145 mam problem z podnośnikiem, styłu przy rączce do podnoszenia jest rączka do regulacji podnośnika która ma 4 stopnie regulacji i mój problem polega na tym że mój zetor podnosi dobrze na na 2 stopniu od góry a na innych albo nie podniesie albo podniesie i zaraz puszcza a na tym 2 to dobrze podnosi i trzyma , a żeby trafić zwłączeniem 2 stopień to musze też dobrze wyczuć ten moment najlepiej w trakcie podnoszenia! prosze o porade! dzieki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Domin151
      Witam mam problem otóż ostatnio orałem i  przestał działać mi podnośnik myślałem że to pompa wymieniłem na nową zaczepiłem pług  i podnosi bardzo powoli  na wolnych i wysokich obrotach podnosi tak samo przyczepę kipruje normalnie 
      filtry wyczyszczone olej max  
       
    • Przez zetor70116718
      Witam , Panowie czy może ktoś wytłumaczyć mi o co chodzi... Mianowicie ciągnik obecnie pracuje przy agregacie talerzowym i siewniku 2.5m. Agregat waga.1050 Kg , siewnik Nordsten (mała skrzynia) . Zauważyłem że podnośnik podczas drogi lub pracy w polu przy nierównościach ( dziury w drodze Polnej, bruzdy na poprzeczniakach ) , gdy podskoczy na nierówności sam opuszcza i automatycznie odrazu podnosi. Nieraz robi to powoli a nieraz gwałtownie. Czy może mi ktoś wytłumaczyć w czym tkwi problem lub spotkał sie z czymś takim ?
    • Przez mateunia19
      założyłem ten temat kiedyś ale nie mogę go znaleźć więc powtórzę. Ciągnik gdy jest zimny podniesie wszystko idealnie gdy natomiast pochodził z godzinkę przy agregacie czy talerzówce i często używało sie podnośnika następowały problemy, gdyż znacznie wolniej podnosił lub wo gule nie chciał wtedy musiałem zgasić silnik na sekundkę to znowu zaczął podnosić ale bardzo powoli. czym to jest spowodowane? jak to naprawić. Pompka ta co jest w szkrzyni pośredniej jest po regeneracji. Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez rolnikgospodarny95
      Witam balotowałem ursusem  i ciśnienie z komory uciekało jak niewiem nie trzyma zawór u ursusa 1014 sprawdziłem nawet ciśniomierzem. Do was pytanie czy można zrobić osobny rozdzielacz i gdzie z weżami się podpiąć w tym ursusie może wtedy nie bedzie uciekać jak kupię rozdzielacz osobny 
    • Przez Psajdak009
      Witam. Potrzebuję pomocy w kwestii hydrauliki w ciągniku C - 385. Na początku ciśnienie na wyjściu wynosiło 150 barów. Po podpięciu pługa obrotowego, ciśnienie spadło do 70 -80 barów i ciągnik ma problem z obrotem i trzęsie ciągnikiem. Gdy olej się rozgrzeje, to o obrocie już nie ma mowy. Teraz ciśnienie wynosi 70-80 barów i nie co może być przyczyną. Dodam, że podczas pracy z pługiem, węże bardzo się grzeją i siłownik też. Olej w normie, filtry wymienione. Zauważyłem, że olej wydaje się tak jakby był trochę spieniony. Co może być przyczyną niskiego ciśnienia. Dziękuję za podpowiedzi 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj