Skocz do zawartości
Martin9320

Gdzie znajduje sie rozdzielacz hydrauliczny w URSUS 1224

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Ursus
Martin9320    0

Mam mały problem z URSUSEM 1224 od kilku lat mamy tura i przez jakieś dwa lata co chwile nam sie psuje pompa juz nie wiem co to moze byc był u trzech mechników i ani jeden nie wie co to. moze to byc rozdzielacz? i gdzie on sie zajduje? z góry dzieki za pomoc

Duzy1    8

W ursusie 1224 rozdzielacz jest pod przykrywo podnośnika żeby go wyjąć trzeba cało przykrywę wyjąć waży ok 150kg

Wiadomość z agroFakt.pl

Duzy1    8

najpierw zdejmujesz siedzenie i spód kabiny odkręcasz i masz przykrywę na wierzchu odłączasz kilka przewodów i ramiona od podnośnika i odkręcasz kilka śrub i przykrywa już twoja

Ja to zdjąłem dach i przykrywę wyjąłem do góry turem fajna sprawa bo nie jest lekka

Duzy1    8

rozdzielacz wychodzi razem z pokrywo to nie ma problemu z dostępem

Już nie pamiętam ile ile mi z tym zeszło bo mi to śruby od siłownika się pourywały

Arek    131

Zostaw rozdzielacz w spokoju tylko kup porządną pompę. Kiedyś miałem podobne problemu jak zakładałem tanie pompy.

Camry    12

Panowie, czy jest winą rozdzielacza aby na rozgrzanym oleju miał problemy podnoszenia zestawu urawowo-siewnego (trochę to waży),jak olej jest zimny podnosi bez problemu,po dwoch godzinach pracy podnosi ale tak jakoś słabo trzeba mu dobrze przygazowac,a w trakcie jazdy z podniesionym agregatem delikatnie puszcza ,nie da się jechac spokojnym gazem tylko co 100m przegazowac aby jakoś się zebrał i odrobinę coś podniósł,tego problemu jak pisałem wczesniej nie ma jak jest zimny olej,pompa jest założona nowa ta wzmocniona siłowniki pomocnicze są dwa sprawne,podnośnik był robione w zeszłym roku wszystko założone jest nowe ,zawór bezpieczeństwa jest nowy,tylko rozdzielacz jest stary i jak mu się przyglądałem trochę już podjechany-czy to jego wina???? że tak się dzieje???

koledzy sory że się podpinam pod temat ale potrzebuje porady!w zetorze 16145 mam problem z podnośnikiem, styłu przy rączce do podnoszenia jest rączka do regulacji podnośnika która ma 4 stopnie regulacji i mój problem polega na tym że mój zetor podnosi dobrze na na 2 stopniu od góry a na innych albo nie podniesie albo podniesie i zaraz puszcza a na tym 2 to dobrze podnosi i trzyma , a żeby trafić zwłączeniem 2 stopień to musze też dobrze wyczuć ten moment najlepiej w trakcie podnoszenia! prosze o porade! dzieki!

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez mateunia19
      założyłem ten temat kiedyś ale nie mogę go znaleźć więc powtórzę. Ciągnik gdy jest zimny podniesie wszystko idealnie gdy natomiast pochodził z godzinkę przy agregacie czy talerzówce i często używało sie podnośnika następowały problemy, gdyż znacznie wolniej podnosił lub wo gule nie chciał wtedy musiałem zgasić silnik na sekundkę to znowu zaczął podnosić ale bardzo powoli. czym to jest spowodowane? jak to naprawić. Pompka ta co jest w szkrzyni pośredniej jest po regeneracji. Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez ZO-9
      Panowie nie jestem zwolennikiem przerabiania fabryki ale po kilkunastu awariach kilku remontach w pseudo warsztatach zajmujących się naprawami podnośników skończył mi się problem z awaryjnością podnośnika. Po kilku rozsądnych przemyśleniach ,podpatrzeniach, dokształceniach przerobiłem podnośnik w 1614 ,a mianowicie całkowicie odłączyłem stary rozdzielacz co jest pod korpusem, wymieniłem nowy siłownik główny,  wymieniłem siłowniki pomocnicze na grubsze, zamontowałem nowy zwykły rozdzielacz 4 sekcyjny 80l na błotnik zaraz przy siedzeniu. W rozdzielaczu zastosowałem dwie sekcje nurnikowe z zatrzaskiem na opuszczaniu i podnoszeniu  ( czyli jednostronnego działania) i dwie dwustronnego działania. Pierwsza nurnikowa jest do sterowania podnośnika, druga nurnikowa do pługa, agregatu (hydropaku), przyczepy, i dwa wyjścia zewnętrzne np. do talerzówki, tuza. W korpusie poodlączałem wszystko co niepotrzebne zostawiłem tylko zawór regulacji opuszczania co wychodzi pod siedzeniem. Nie zmieniła się zasada działania podnośnika, wszystko działa jak należy, żadnych zbędnych mechanizmów, reaguje na każdy nawet najmniejszy ruch dźwignią, żadnych zacięć, blokowania, opadania, pulsowania podnośnika podnosi i opuszcza bardzo płynnie nawet na wolnych obrotach ciężki agregat talerzowy który waży 2t. Koszt naprawy to około 1700zł i myślę że długo, długo nie będzie potrzeby zaglądania do niego. Dla chętnych. numer tel. 697408849 to mogę jeszcze coś dopowiedzieć. Polecam
    • Przez rafal13113
      witam
      mam takie pytanie do czego służy mikropompa w dużym ursusie i jakie mogą być objawy jeśli będzie ona nie sprawna
    • Przez tata1
      Witam
      Wymieniłem uszczelnienia (a raczej zamontowałem bo starych już nie było :-)) głównego cylindra w U914.I teraz pompka tłoczkowa wspomagająca zaczęła głośno pracować. Gdy podnośnik ma ciężej to słychać dobijanie pompki. Czasami baaaardzo głośne. Czy pompka ma regulację progu załączenia na kompensatorze? To się wkręca, czy wykręca?
      Przed wymianą uszczelnień wszystko było cicho, bo pewnie olej non stop ładował w cylinder i dosłownie przez niego przelatywał.
    • Przez MatiTM
      Witam! 
      Od niedawna posiadam 912 i zastanawiam się jak podłączyć dodatkowe wyjścia hydrauliki bo teraz mam tak że pod jedno podłączam wywrotkę a to drugie przy np owijarce. Jest możliwość wyprowadzenia dwóch takich samych wyjść? Po prostu chciał bym mieć jedne gniazda zwykłe a drugie euro. Dzięki za wszelkie odpowiedzi Pozdrawiam

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.