Skocz do zawartości

Polecane posty

WHATEVER

zetorki12    1994

Mała kratka wlotu powietrza w masce i kierunki na boku kabiny. Góra 87r. po tym roku miały dużą kratkę i nie miały kierunku(sam mam zetora z 93r)

maly00    6

to nie jest ten rok na pewno....moze miec w papierach bo jak przyprowadzil z holandii to nie ma problemu zeby odmlodzic tak robia z renowkami sam taka widzialem podawal 90 rok a po detalach mozna bylo stwierdzic max 85 rok

Junkers    42
Napisano (edytowany)

To jest jeszcze tzw "bereciarz"

Chodzi o ten filtr powietrza tak? Czyli to nie jest 96rok?

Planuję kupić pompę do szamba, gnojówki i wody ze studni do podlewania, dotychczas miałem taką:

http://sejny.krajowe...amba_11034.html

ale ukręciła się ośka wirnika tłoczącego wodę a remontować jej już się nie opłaca, co innego jak by były części, poza tym ciężka i nieporęczna <_<

Beczki z pompą próżniową nie mam i na razie nie potrzebuję, są inne wydatki na razie dlatego szukam tańszego rozwiązania, myślę nad takim czymś:

http://allegro.pl/po...2960333550.html

Ceny zaczynają się od 150zł za samą pompę a wąż 20m już mam nawet 2 kłębki, jest mnóstwo tych pomp na allegro, wszystkie są takie same ale różnią się jedynie ceną.

Stara pompa musiała mieć sztywny wąż , a tu (co mnie dziwi) wystarczy zwykły strażacki, ciekawe czy przepchnie wodę.

Co sądzicie o tych pompach? Ma ktoś z was taką?

Edytowano przez Junkers

Reno1    134

Może i jest wart ale zależy jeszcze ile ma motogodzin,czy zbytnio dymku nie puszcza, nic nie stuka.Ale je bym tyle za niego nie dał góra 23-24tyś.A do jakiego gospodarstwa zamierzasz go kupić (chodzi mi o powierznchnie)?

maly00    6

http://otomoto.pl/ciagnik-renault-7514-A261148.html

odnosnie tego ciagnika to gosc mowi ze tam jest rewers przy zmianie biegow na terenowe/szosowe nie ma rewersu przy kierownicy nie spotkalem sie z takim rozwiazaniem musi byc jakas inna skrzynia polowki ma normlanie... ma ktos podobne rozwiazanie?

ciagnik ma pracowac z oprysklwaczem i rozsiewaczem nawozu i takie tam lekkie prace. chyba za 24 nie sprzeda duzo ludzi go widzialo ale nikt nie kupil...

ale jakby za 26 tys kupil to juz by dobrze dzisiaj gadalem z handlarzem i mowi ze straszny zastoj nic sie nie sprzedaje brak kupujacych na kila ogloszen bylo 2 telefony i nikt nie przyjechal nawet :unsure:

frankoo    6
Napisano (edytowany)

maly00

Byłem go oglądać bo blisko miałem.

Skrzynia ok.

Sprzęgło na wykończeniu.

Silnik ma przedmuchy.

Kabina w bardzo średnim stanie.

Jedź do galocha na wole przedmiejską.

Ma tam 75.14 za 37 i 95(??).14 też za 37 tysięcy.

Kupił bym u niego ale one są na kołach do międzyrzędzi ;/

Edytowano przez frankoo

maly00    6
Napisano (edytowany)

dzieki franko tylko ze 37 tys to sporo troche mam ograniczony budzet;)

jak myslisz ile moze zejsc z tego? sprzeglo nie jest takie drogie targowales sie cos? a ta skrzynia spotkales sie z taka?

fajnie ze taka strona jest :)

Edytowano przez maly00

frankoo    6
Napisano (edytowany)

za tego koło łęczycy niżej jak 27 nie chciał zejść,

Ten koło lublina 33 bez tura i z transportem.

I tak, taką skrzynię widziałem też pierwsze na oczy.

http://www.agrogal.pl/

U niego stoją te dwie renówki po 37

Gość raczej ciężki do targowania.

Edytowano przez frankoo

wojtas972    8
Napisano (edytowany)

no nie wiem czy sprzeglo nie jest drogie...

w 2tys raczej sie nie zmiescisz zalezy jeszcze jak z robota czy sam dasz rade...

co do skrzyni to ja jezdzilem kiedys to mial 2 wajchy kolo kierownicy z lewej i z prawej jedna zolw i zajac a druga rewers no i dwie wajchy od biegow po prwaej stronie...

ale to byl jakis inny model i 6...

Edytowano przez wojtas972

rafto    29

@maly00 ale kolega też wspomniał ma problem z silnikiem a to już inne koszty jeśli chodzi o naprawy to nie ursus ;) żebyś nie wydał kilkanaście tyś a później nie będziesz miał na naprawę bo to też trzeba brać pod uwagę kupując używany sprzęt i ciągnik będzie stał :/

izydor6280    482

@maly00 osobiscie nie jezdzilem, jak szulalismy dla siebie ojciec taka jezdzil, byla troche lipna wiec nie bardzo sie jej przygladalem, ale miala wlasnie taka skrzynie

jesli juz silnik jest walniety to odpusc, remont takiego z 10tys. samo sprzeglo ze 2tys.

soltys48    344

Kiedyś jeździłem renią z taką skrzynią z tym,że ona była jeszcze z czerwonych rocznik 197.........

lemysz1    96

Waszym zdanie wart tej ceny? http://otomoto.pl/ro...ow-A263860.html

Jak na moje oko to kupa złomu zakryta kilkoma litrami farby. Ostatnio robiłem remont takiego czegoś to z starego pozostało tylko taśma, przekładnia, klapka do otwierania i te talerze z tyłu. Też kupił niby odmalowaną a po skończonej robocie to 2 taczki rdzy wywiozłem z warsztatu.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez PronarekP5
      Ci którzy mają lub jeżdżą tym URSUSEM jaka wygoda jazdy czy da sie radia słuchać jak idzie w polu itp. itd.
    • Przez Jarekborys
      witam wszystkich, mam problem, zależy mi na tym aby ciągnik ursus c 330 współpracował z opryskiwaczem którego belkę polową rozkłada się hydraulicznie. Założyliśmy nową pompę hydrauliczną, nowy rozdzielacz na błotniku na dwa wyjścia ( bo tyle jest potrzebnych do opryskiwacza) no i pojawia się problem, wydatek oleju i jego ciśnienie jest wciąż prawdopodobnie zbyt małe ponieważ kilka razy podniosłem belkę polową, rozłożyłem ją, wykonałem oprysk, ale za którymś razem jak już olej był zbyt ciepły to po prostu nie mogłem już podnieść złożonej belki (bo aby ją rozłożyć najpierw muszę ją unieść kilkanaście centymetrów aby wysunęła się z zabezpieczeń) Stan oleju w skrzyni jest w górnym stanie, filtr jest czyściutki, nie wiem co mam zrobić? Może ktoś ma jakiś pomysł? Jak mogę rozwiązać ten problem? Potrzebuję dwa wyjścia hydrauliczne (wydatek oleju i powrót) Podpowiadano mi już abym założył na wałek pompę od ładowacza czeskiego i wtedy miałbym duży wydatek cieczy ale nie miałbym już możliwości napędzania opryskiwacza od WOM czyli ten pomysł odpada.
    • Przez wojtal657
      witam, po podłączeniu wtyczki z przyczepy do gniazda nastąpiło zwarcie , nie działają swiatła pozycyjne  i kierunkowskazy , a poza  tym wszystko działa , z bezpiecznikami nic sie nie stało . Co może być przyczyną?
    • Przez RometOgar200
      Witam jak myślicie dlaczego tak się stało jak na zdjęciu. Panewkę mi obróciło po 2 latach od remontu w kukurydzy. Olej ciągle był. Wał przy składaniu ładnie się obracał i trzymał ładne ciśnienie. Mam podejrzenie do tego ,że panewki mogły być jakieś wadliwe, bo nie było oryginalnych Ursusa i wziąłem jakieś tam Niemieckie. Nie zdarzyło mi się jeszcze, żeby aż tak rozwarstwiło panewkę, 

• Przez test
      jaka cena ursusa?