Hinco

Rejstracja przyczepy

Polecane posty

hubertb    4007

Nikita jak dokonać zmian konstrukcyjnych kto to potem legalizuje? Pytam poważnie żywo interesuje mnie temat.

Co do kół to już nie wiem jak to pisać mam dane mówią jasno jakie przyczepa ma mieć koła i nikogo to nie obchodzi że koła od ciężarówki są w nowszych przyczepach. Jak coś ma mieć w tabliczce 15 to na takich wjeżdża. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Czytałeś???

  • Thanks 1

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NewVario    39

Chłopaki chcę kupić przyczepę ciężarową w Danii, ona nie była nigdy rejestrowana i gościu twierdzi, że mogę ją dowolnie zarejestrować. Jak to jest ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

spojrzałem w swoje dane i ciągniki niekoniecznie ale przyczepy wychodzi że tak. Sugerowałbym poszukać np https://polen.um.dk/pl/ czy innej stronie danych do ich ambasady i tam podzwonić 😉

Tylko dopytaj gościa z którego roku jest przyczepa (rok produkcji) i kiedy została wywieziona z Danii i kiedy przywieziona do PL.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Ja bym nie ryzykował zakupu nie rejestrowanej. Niech koleś zarejestruje i dopiero wtedy można kupić. Osobiście wolał bym coś tam dopłacić na rejestrację niż potem się bujać po urzędach i być może odejść z kwitkiem.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Można powołać rzeczoznawcę który stwierdził czy to jest przyczepa cieżarowa czy rolnicza, ale to już koszty i trochę zabawy. Jeśli rolnicza to nie będzie problemów z rejestracją. Najlepiej jak byś miał z tabliczki znamionowej nazwę, typ, model, rocznik i podejść do ogarniętego diagnosty aby sprawdził w katalogach ITS jakie ma przeznaczenie.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Ja bym też zapytał w WK gdzie będzie ewentualni rejestrowana jak oni to widzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrDex    4

Cześć.

Chciałem się zapytać kogoś, kto może jest w temacie i rejestrował ostatnio przyczepę z Niemiec bez dokumentów?

Chodzi o to, że chcę kupić HL 6011 do remontu i większość sprzedają na fakturę bez żadnych briefow itp. Tylko wpis albo zaświadczenie od Niemca, że nie była tam zarejestrowana.

Zna ktoś ten temat na bieżąco?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Było o tym 100-razy. Najpierw do WK po tablice tymczasowe, później na przegląd z ustaleniem danych do OSK, później do WK na zwrot tablic i rejestracja. Przyczepa musi mieć nr VIN czytelną tabliczkę znamionową bo zdjęcia idą CEPiK. Najlepiej upewnij się czy po ustaleniu danych na pewno wyjdzie przyczepa rolnicza, bo jak cieżarowa to nie zarejestrujesz, od ciężarowej musisz mieć brief.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrDex    4

A jak się upewnić? Na tabliczce znamionowej powinno być chyba napisane czy rolnicza czy ciężarowa? Czy to diagnosta wtedy "decyduje"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Na tabliczce masz typ i model, diagnosta na podstawie tych danych szuka w katalogu ITS i wydaje opis plus mierzenie, ważnie itp. Podejdź ze zdjęciem tabliczki do diagnosty i sprawdzi w katalogu co to jest.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    579
2 godziny temu, asharot napisał:

czytelną tabliczkę znamionową bo zdjęcia idą CEPiK

Zdjęcia ..? od kiedy ?

2 godziny temu, asharot napisał:

musi mieć nr VIN 

Wystarczy nr podwozia ( ramy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446
1 godzinę temu, andrzej78 napisał:

Zdjęcia ..? od kiedy ?

Wystarczy nr podwozia ( ramy).

Mówię jak ja to robiłem, diagnosta zrobił zdjęcia i przesłał na swój komputer przy sporządzaniu opisu. Wątpię czy do przeglądu wystarczy tylko nr ramy bez tabliczki ale próbuj może się uda.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    579
16 minut temu, asharot napisał:

Wątpię czy do przeglądu wystarczy tylko nr ramy bez tabliczki ale próbuj może się uda.

Numer ramy ( podwozia , nadwozia ) lub  VIN  jest umieszczony również na tabliczce każdego pojazdu , to są rzeczy obowiązkowe , ale nikt nie wymaga aby  " wiekowa " przyczepa posiadała nr VIN , warto tego nie mylić. Oczywiście mogą posiadać , np przyczepy Autosan D732 chyba od 1988 roku posiadały również numer VIN.

Edytowano przez andrzej78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

 

 

Kod ITS 0666-0012-000001 

Przyczepa ciężarowa rolnicza 
wywrotka 
IFA 
HW 60.11 ND 
Maks./dop. całk.8600kg 
Masa wł.2500 
Numer św.hom 94 
Dop.ład.6100 
Nacisk 43kN

 

Najlepiej aby miała na tabliczce ND bo z automatu jest rolnicza wg katalogu ITS ......
Na numer 94 nie patrzcie.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrDex    4

No a jak nie ma tabliczki znamionowej to jakie są procedury żeby zastępczą wyrobić? Da się wtedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrDex    4

Jeszcze bym potrzebował informacji gdzie w przyczepie HL6011 szukać numeru ramy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofil    6

MamMam takie pytanie

Moj ojciec kupil przyczepe d47  w 2014 roku  oczywiscie nieprzerejestrowal jej do dnia dzisiejszego  jakie moga byc kary zwiazane  ze zwlekaniem rejestracji tej przyczepy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Nie będzie, prawo nie działa wstecz. Karę możesz dostać ewentualnie za brak ubezpieczenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofil    6
2 minuty temu, hubertb napisał:

Nie będzie, prawo nie działa wstecz. Karę możesz dostać ewentualnie za brak ubezpieczenia. 

A skarbowka sie nieprzyczepi  do tego? Dodam jeszcze ze stary wlasciciel niezyje od 4lat nie bedzie to podejrzane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Myślisz że będą cię krzyżować za rejestracje tego zabytku ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    579

Skarbówka może dołożyć karę , oczywiście jeżeli kwota bazowa podlega opodatkowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
    • Przez Wopl
      Czy ktoś zakładał koła od koparki do przyczepy rolniczej. Opona jaką chcę założyć ma wymiary 10.00r20 a oryginalna 8.25r20. Najbardziej interesuje mnie jak opona się zachowuje.
    • Przez tomb2
      Właśnie odbierać mam nową przyczepe ale widze że instalacja pneumatyczna jest dwuobwodowa :'( W lamborghini podopne bo są gniazda jedna w zetorze już nie, może macie jakąś rade, moze da sie to poprzerabiać ???
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj