Bartek72511

Claas Variant 280 vs 100 KM

Polecane posty

Bartek72511    81

Witam panowie, znalazłem fajną ofertę zakupu takiej prasy, za naprawdę dobre pieniądze. Mam ciagnik Mf 3085 100 KM i tu pytanie czy jej podoła? Prasowanie będzie dużo, ponad 150 ha, myślę że nawet 200 przekroczy. Tylko i wyłącznie słoma. Oczywiście rotor wyłączony i snopki chciałbym robić 120*150. Da radę czy raczej sie w to nie bawić bo męczarnia a nie praca będzie? Pozdrawiam.

Edytowano przez Bartek72511

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szybki00    4

Ja kolego na twoim miejscu bym sie nie porywał do takiej prasy ciągnikiem 100KM. Sam się w to bawie i wiem że do rolki trzeba tej mocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

ale mam jak na razie walcową 120*150 i niby walcowe najwiecej mocy potrzebuje i 80 km z nią daje radę to z pasową 100 nie da?

Edytowano przez Bartek72511

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek255    24

Mój wujek prasował M-F 5445 a on ma około 95km i i trochę też niem prasowałem i nie miał żadnego problemu z tą prasą to 100km powinno wystarczyć.


Moje Maszynki
Pronar 82sa
Mf 255
Zapraszam na mój profil na www.youtube.pl/rysiek112

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

spokojnie da rade:)

 

nie sluchaj kogos kto nigdy nie mial pasowej.

 

naprawde lekko idzie, rotora nie wylaczysz, a rotor poprawia pobranie masy, jedyne co to noze mozesz zabrac.


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelS    282

Bez rotoru to nie będzie miał ciągnik 100 konny żadnych problemów z nią !!

Znajomy ciągał taką Zetorem Forterra 105 szedł aż miło nawet z rotorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Rotor kręci się stale i zgadzam się ze statek że rotor poprawi przepustowość. Wystarczy schować noże i 100KM będzie szło jak wściekłe. Więc nie ma obaw:) Bardziej bym się bał jakbyś wystartował do takiej prasy z c-360 bo są tacy dewianci na AF :lol: Masz mozliwość to się nie zastanawiaj i baloty 120x150 robie też i powiem że nie ma męczarni bo rękami ich nie nosze więc polecam.

PS to chciałbym nawet 120x180 robić lecz mam niestety stałokomorową ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Wielkie dzięki panowie, słyszałem że są mocożerne więc wolałem spytać co i jak ;) bo z tego co wiem to chyba każdy ten variant ma rotor? ;)wiadomo noże mi nie będą potrzebne, wiec cały czas będą schowane;) Nie myślałem nad takim zakupem tak szybko ale wynikło akurat ze znajomy ojca we francji ma na sprzedaż taką, ma zrobione 3000 bel, chyba rocznik 2007 a chce za nią można powiedzieć grosze bo nie wiele więcej niż połowę tego co w Polsce trzeba położyć, a sprzedając swojego rollanta nie wiele by wyszło dokładki, w ciagu sezonu straty by się nadrobiły;)

Dla mnie ogólnie też im większe tym lepsze ale kalkulując 180 tonażowo gorzej bym wyszedł na zestawie niz z 150 więc pozostane przy 150 ;)

Znacie jakieś opinie użytkowników o tych prasach? ;)

Edytowano przez Bartek72511

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Poczytaj o Variancie 180,Zakładałem taki temat.To ta sama prasa. Jesli jest w dobrzm stanie to za***ista maszya. Nikt cie nie dogoni z prasowaniem. Co do wielkości bel to maks 150 bo później siatka się rozciąga i zwieźć kłopot. No chyba że dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1344    6

wracając do tematu mogę się wypowiedzieć co do mocy ciągnika i prasy class variant 280. wszystko zależy od tego na jaki stopień zgniotu sobie ustawisz. wczoraj prasowałem sianokiszonkę ciągnik 110KM zgniot na 3 no i dopóki miękki rdzeń się robi ciągnik nie ma żadnego problemu ale gdy zaczyna dobijać ciśnienie mniej więcej na manometrze w połowie zielonego to niech nikt nie mów że ciągnik ma lekko... bo nie mogę słuchać. Sam zaobserwowałem że ciągnik ostro dostaje. Więc prawdą jest to że clsas potrzebuje dużo mocy i warto się zastanowić czy męczyć ciągnik. A trzeba wziąć pod uwagę że zgniot można ustawić nawet na 5. (warto dodać że na 3 belki nie są jakoś super mocno zbite)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAVEL1014    0
Napisano (edytowany)

Czy ścina wam zabezpieczenie na sprzęgle przeciążeniowym na wałku przekaźnika? Jak często? Jakiej twardości śruby stosujecie? Jak ja zastosowałem 8,8 to często się to zdarzało balot sianokiszonki był mały około 1 m ale dosyć ciężki około 500 kg aby go dobić do 1,1m musiałem powoli jechać. Czy może mieć na to wpływ poziomowanie podłużne prasy? Czy gdzie indziej szukać przyczyny. napięcie łańcuchów i łożyska wydają się być OK.

Edytowano przez PAVEL1014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1344    6
Napisano (edytowany)

Śruba przeciążeniowa mi się nie zerwała jeszcze nigdy ale mam problem bo jak na manometrze ciśnienie oleju jest na zielonym to tak jak by łańcuch przeskakiwał on jest napinany taką sprężyną z tyłu po prawej stronie a łańcuch jest w obudowie. czy zdarzało się wam coś takiego? a wydaje mi się że jest napięty

Edytowano przez Pawel1344

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Tak, mi się to zdarzyło. I nie pracuj tak bo uszkodzisz maszynę.

Sprawdź czu masz odpowiednio napięty łańcuch (wymiar spręyny musi bić odpowiedni)

Sprawdź stan łańcucha i ewentualnie jeśli jest rozcięgnięty to wymień go.

Sprawdź stan zębatki na dole, czy nie są zęby wyłamane.. Mam taką nową w zapasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1344    6
Napisano (edytowany)

Zębatka wygląda jak nowa. A jeszcze jedno pytanko może ktoś wie tam na tej naklejce jest napisane 380+2 co oznacza te +2 i czy ten naciąg ma wynosić dokładnie 380 czy może być więcej?

 

Wymiana głównego łańcucha pomogła był bardzo rozciągnięty.

Edytowano przez Pawel1344

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubica11    48

Powinien pójść mój fendt 311 o mocy 115 km spokojnie kręci 120x150 belki zarówno słomy siana jak i sianokiszonki Czasem może go przydusić ale będzie szedł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzyszt0f    4
Dnia 31.01.2011 o 14:24, Bartek72511 napisał:

Witam panowie, znalazłem fajną ofertę zakupu takiej prasy, za naprawdę dobre pieniądze. Mam ciagnik Mf 3085 100 KM i tu pytanie czy jej podoła? Prasowanie będzie dużo, ponad 150 ha, myślę że nawet 200 przekroczy. Tylko i wyłącznie słoma. Oczywiście rotor wyłączony i snopki chciałbym robić 120*150. Da radę czy raczej sie w to nie bawić bo męczarnia a nie praca będzie? Pozdrawiam.

Sorki że po tylu latach ale powiedz kupiłeś w końcu tę prasę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj