marcinostry

uprawa tymianku

Polecane posty

Jaro00    1

Witam! Mam cząber, i zaczął kwitnąć! Jak JOGUS napisał zaczęło zżucać dolny liść, a tak wogóle jest zwiędnięty, wiadomo susza! Ma wysokość około 30-35 cm,i zaczął kwitnąć . Dzisiejszej nocy dobrze popadało więc trochę odżył, ale i kwiatu się pojawiło, . Jak myślicie , czy to już pora do koszenia, zwykle cząbry były w kolano jak zaczęły kwitnąć a dziś niestety ze względu na brak opadów nie wyrosły. Więc nie wiem ,czy go kosić ,czy czekać ,ale to wtedy rozkwitnie na max i tylko nasion będzie dużo.Pozdrawiam!

IMG_20220706_151724_399.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jogus    9

Legancki! Jaki rozstaw siewu i czym pryskany? Do koszenia jeszcze za wcześnie, on dopiero teraz powinien robić masę z "szyszek".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro00    1

Rozstaw 45, siany 6siewniczkami na wspólnej ramię - siewnik do ziół, afalon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro00    1

Jakie zapasy, jest tego ,tylko trzeba wiedzieć gdzie pytać, niestety nie mogę udzielić informacji.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel89pl    43
Dnia 1.07.2022 o 23:41, Admin76 napisał:

Ponawiam pytanie, czy ktoś zostawiał tymianek na nasiona i czy już kosil, mam pare rządków na próbę i nie wiem czy już kosić 

Ja kosiłem 5 dni temu i nasiona są już eleganckie , chociaż sporo jest rudych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro00    1

Pytanie do znawców: kiedy kosić cząber? W jakiej fazie  wzrostu najlepiej wykosić tak żeby był ładny liśc ,i ciężki? Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jogus    9

Wtedy kiedy jest czas. Niestety nie mogę udzielić informacji 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racic    1

Witam  u mnie w tymianku jest sporo kwiatu i czemu kwitnie a na innej działce nie jest jakiś sposób na to czy może coś robię nie tak 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stud-Nick    0

,,kwitnący" - będą nasiona, mogą być grube, nawet 20-30 kg z ha. Warto zebrać, będą w normalnie skoszonym, albo skosić trochę wcześniej, będzie kwitł cały czas, stopniowo. Przymrozek mógł być po posianiu. Lżejszy będzie, zamiast 2 t może być tona.

 ,,mocznikiem" - xx lat wstecz pryskali ludzie, ale od ok. 15 chyba nikt nie pryska nawozami. Na polach żadnych śladów po ciągniku. Opryskiwałem conieco, np. na początku pola kilka razy więcej i żadnej różnicy. Ani nie szkodziło ani większy niebył. Zwykły nawóz ze sklepu, kolorowe pudełka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bert1985    0

Witam, zakupie sprawdzone nasiona Tymianku. Ktoś posiada takowe lub może polecić kogoś sprawdzonego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bert1985    0

A czy można zamówić powiedzmy jakieś kilogramowe opakowania, bo z tego co szukałem to same malutkie torebki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kodzi    15

wyślij ofertę z zapytaniem na stronie internetowej sklepu leguto. Jeszcze jest sklep internetowy świat kwiatów ale za czyste nie były nasiona jak zamawiałem w ubiegłym roku.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lols123    119

@bert1985 Z jakiego regionu jesteś ja okolice Piaski Lubelskie  bo mam sporo nasion  coś mógłbym sprzedać,jak coś pisz w wiadomości prywatnej. 

Edytowano przez lols123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez MichaKpiski
      czy ktoś siał miododajne ostropest+facelia poznaniem 2 ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj