Polecane posty

matisz    121

Ja mam zrobiony w stodole ok 8 ton. 2,4m srednicy, 2,5m wysokosci ale w przyszłym roku podniose go na 3,5 albo 4 metry. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

panowie owies 37,5 stopania w silosie, dmuchać powietrze ? 

wczoraj było koszone. w cieniu było gdzieś tak ze 36 stopni. 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polk81    0

Mam pytanie do wybieraka stosowanego w Bin 133 tony 

Czy taki wybierak można przekładać z silosu do silosu czy w każdym musi być oddzielny i zasypany od góry 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Można przekładać, pod warunkiem że jest pusty. Chociaż jakby sie cześć zboża wybrało to można przełożyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

Witam.Chciałbym postawić na wiosnę silosy i pytanie jakie . Zastanawiam się na d firmą winkler , medele to dwa lejowe po 32 tony plus jeden 135 płaskodenny i ewentualnie jeszcze jeden płaski ok 100 t  . Ogólnie rozmawiając z firmami to twierdzą że płaskodenne już nie modne , pracochłonne itd , Jakie macie u siebie i jakie opinie możecie napisać ??

 

Ogólnie to chciałbym postawić je tj za stodołą  od razu wszystkie w lini po długości budynku i w miarę możliwości pobierać ssawką i śrutować .

Silos 135 t płaski koszt ok 21 tys brutto

96 koszt 15 tys

lejowy 32 12tys

lejowy 105  t 31 tyś

Jaką opcje polecacie tak żeby zmiescić 150 t pszenzyta , 30 żyta , 70 mieszanki jarej

image.thumb.png.f0ce44702e1dd2750f15badeb8f177cb.pngimage.thumb.png.3ace254cc662b68a5d69874e99364e8e.png


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3523

Jeśli ciągniesz dmuchawą soco -tłoczocą to po co przepłacać za lejowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3523
Dnia 16.08.2017 o 18:08, polk81 napisał:

Mam pytanie do wybieraka stosowanego w Bin 133 tony 

Czy taki wybierak można przekładać z silosu do silosu czy w każdym musi być oddzielny i zasypany od góry 

 

 

A jak TY to chcesz przenieś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sobek112    23

Co sądzicie o nowych silosach z firmy Unia Grudziądz Farma? Chyba nowość, zauważyłem że mają ciekawe rozwiązania bo np. łatwo można przewietrzyć zboże w silosie lejowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Panowie stoję przed wyborem silosu na zboże coś około 30 ton płaskodenny i tu moje pytanie który "Winkler" czy "Bin" ich wady i zalety  a może jeszcze coś innego o.O

Edytowano przez PRIMO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek01    5

witam ja w tym roku stawiałem silos 40t winklera wybrałem go dlatego że poprostu był tanszy od bina narazie jest załadowany pszenicą , gdybys miał pytania to pisz

 


zetor 52-11 i ursus c-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

@misiek01 Powiedz mi czy jest różnica w jakości materiału między Winklerem a Binem i jakiej grubości wylałeś płytę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek01    5

niewiem jaka jest różnica trzeba by porównac grubosc blachy pewnie są jakies różnice na korzysc bina bo to uznana firma działajaca od lat a jesli chodzi o płyte to ok 40 cm , no i gęsta kratownica z drutu 12 ,i nic sie nie powinno stac


zetor 52-11 i ursus c-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek01    5

brałem tylko boczny właz ,ale gosciu na targach doradzał wziasc ten większy i pewnie miał racje bo ten mój jest na motylki przykręcany a tamten na zawiasach jest i teraz żałuje bo pewnie nigdy tego swojego i tak niebede odkręcał


zetor 52-11 i ursus c-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3523
Dnia 5.12.2017 o 17:48, vicia1223 napisał:

A ile trzeba nagartać w takim 130 tonowym ??

Około 18 ton pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf3635    72

Witam, czy ktoś z Was podnosił silosa bin 60wr (70 ton  6 kregów ) o kolejne - kolejny krag bo w ofercie bina jest nowy symbol  silosa 60ww który ma 91 ton i 8 kregów .Zastanawiam się również o podniesieniu silosa bin 100wru (który ma ładowność 132 tony i 8 kręgów) o jeden krąg  do 9  ,czy ktoś podnośił ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Nie ma problemu z podniesieniem. Ja podnosiłem 100 na 130, czyli dokładałem 2 kręgi, a  ci co podnosili to mówili że i 3 spokojnie  można dołożyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf3635    72

Tak też słyszałem że można podnieś , ale czy on wytrzyma bo fabrycznie jest koniec na 132 tonach i jest to 8 kregów a nie chciałbym niespodzianki że się rozpruje tak wiec szukam osób które podniosły do 9 kregów 130 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579
Napisano (edytowany)

Podniesienie nie jest tanie, ale mam chyba jakiś tel do monterów, lub na OLX się ogłaszają.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

znajomy się za tym kręcił to mu powiedzieli ok30 proc nowego ,tak więc to nie są tanie rzeczy , tyle tylko , że na nawy trzeba dużo papierów , a tutaj można tego uniknąć chociaż niekoniecznie - zależy od sąsiadów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Kolega 60 sam podnosił. Kupił blachy w centrostalu, ponawiercał i podniusł. Tu jest taki problem ze ta blachy mają 100x280 cm i takich nie dostanie, ale dostanie 125x 250 lub 100x200.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam a słyszeliście może o silosach gazoszczelnych podobno można w nich konserwowac kiszonki i mokre ziarno kukukurydzy bez obaw o gnicie znacie jakaś firmę w Polsce którą oferuje takie silosy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mitek93ns
      Witam
      Planuję nająć firmę do wywiercenia studni głębinowej.
      Jestem nowy w temacie, proszę o porady na co zwrócić uwagę, jak się za te "przedsięwzięcie" w ogóle zabrać.
      Jak to prawnie wygląda ? Słyszałem że wiele osób decyduje się wiercić bez zezwoleń gdyż takowe uzyskać to droga przez mękę...
       
      Nawadniana działka ma powierzchnie 7ha, teren równy. Nawadnianie z deszczowni pole 55m szerokie.
      Proszę o porady.
      Pozdrawiam
    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj