Skocz do zawartości
Vril

Działanie 126 -Przywracanie potencjału produkcji rolnej -Powódź

Polecane posty

Vril    1

Tak jak w temacie korzystał ktoś z tej linii albo jest w trakcie .

Ja walczę z wieloma problemami w wniosku które powstały nie z mojej winy a rozwiązać je będzie

bardzo ciężko :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    105

Ja nie korzystałem miałem 80% upraw pod wodą przez pół roku wszystko zgniło. ale do działania sie nie załapałem bo bi nie zalało budynków maszyn itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

No ale w moim przypadku i okolicznych rolników też bezpośrednio nie zalało.Ustosunkowano się

do tego jako czynnik pośredni czyli podsiąki które pośrednio naruszyły np: konstrukcje

budynków.

 

Ja to mam inny problem .Mam gospodarstwo w dwóch gminach .Jedna gmina była szacowana przez

komisję a druga nie ponieważ nie była wytypowana do szacowania szkód w wyniku powodzi.

Problem polega na tym że protokół strat mam z jednej gminy a z drugiej nie mam przez co

nie zgadza się powierzchnia upraw w protokole a powierzchnią upraw w systemie Agencji(brak gruntów z drugiej gminy).Do protokołu nie mogłem sobie dopisać tych brakujących gruntów ponieważ komisja z mojej gminy nie może szacować upraw z sąsiedniej gminy.Pytanie co robić dalej pisać pismo do Wojewody aby na nowo wymyślić jakiś sposób i odpowiedni typ protokołu sporządzić tak aby można było podać wszystkie uprawy i razem oszacować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

lotnik    0

witam sam jestem w podobnej sytuacji wnioski z oszacowania sa tak napisane ze szkoda gadac,zamieszanie totalne,ludzie gdzie nie mieli wody lub widzieli przez rolnetke maja straty 10# wieksze od moich/zalany dom ,budynki,pole,maszyny/,problem mam z szacowaniem szkod i wnioskami jak w polsce...dowiedzialem sie ze nie trzeba miec wlasnych pieniedzy na zakup maszyn ale czy to prawda?dodatkowo trzeba liczyc sie z ubezpieczeniami dodatkowymi przez 5 lat ale nigdzie oficjalnie nic nie mowia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmino22    0

Witam:) czy słyszeliście coś o następnym naborze z działania 126 "przywracanie potencjału..." z PROW 2014-2020?

czy w ogóle pracują nad projektem rozporządzenia?czy będzie w najblizszym czasie (roku 2016) takie działanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


 • Podobna zawartość

  • Przez karol
   Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
  • Przez Aries
   Na własnej posesji od dzisiaj czyli 01.01.2017 można wycinać drzewa bez zezwolenia jeżeli nie odbywa się ona na cele gospodarcze. Czyli u siebie prywatnie można już ciąć wszystko według uznania, pamiętając tylko, że wycina się łatwo a na urośnięcie trzeba długo czekać.
    
   Na cele gospodarcze zezwolenie obowiązuje na drzewa, których obwód pnia na wysokości 130 cm nie przekracza 100 cm w przypadku: topoli, wierzby, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej i platanu klonolistnego. W przypadkach pozostałych gatunków drzew – 50 cm czyli np. dąb, brzoza, sosna, świerk, grab, buk i inne nie wymienione w przedziale powyżej 100 obwodu.
    
   Warto ochłonąć po tym nagłym uchyleniu niesprawiedliwej blokady i najpierw przemyśleć co naprawdę trzeba wyciąć. Często człowiek rzuca się na możliwość kiedy tylko ona powstanie a potem żałuje.
    
   ====================================================
   4 stycznia - Dodaję praktyczną informację z gminy Gniezno
    
                              *   *   *
   1 stycznia 2017r. weszła w życie ustawa o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o lasach. Znosi ona wymóg uzyskania zezwolenia na wycinkę drzew i krzewów, które rosną na nieruchomościach stanowiących własność osób fizycznych i są usuwane w celach niezwiązanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz są usuwane w celu przywrócenia gruntów nieużytkowanych do użytkowania rolniczego.
   W pozostałych przypadkach (dotyczy to m.in. użytkowników działek na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych, osób fizycznych i podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, wspólnot mieszkaniowych, osób prawnych) wymagane jest uzyskanie zezwolenia na usunięcie drzewa, którego obwód pnia liczony na wysokości 130 cm przekracza: 100 cm – w przypadku topoli, wierzb, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego; 50 cm – w przypadku pozostałych gatunków drzew, oraz na usunięcie krzewów rosnących w skupisku o powierzchni powyżej 25 m2. Wszelkie informacje w tym zakresie można uzyskać w  Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego pokój numer: 46, 47 oraz pod numerami telefonów: 61 426 04 45, 61 426 04 46, 61 426 04 47. Wnioski w sprawie wydania zezwolenia na wycinkę drzew lub krzewów są dostępne w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego ul. Lecha 6, 62- 200 Gniezno pokój nr 46, 47 oraz na stronie internetowej: www.gniezno.eu.
   http://www.informacj...ug-nowych-zasad
    
   Już nie ma wątpliwości - u siebie prywatnie tniemy jak chcemy a w "pozostałych przypadkach" (wymienione wyżej) jest ograniczenie między innymi w postaci podanych średnic mierzonych na wysokości 130 cm.
  • Przez coolman111
   Jakie są ceny ziemi w waszych rejonach?
    
   Wątek o cenach ziemi w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72441-ceny-ziemi-2013/
   Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5089-ceny-ziemi/
    
   Statek a co ma powiedzieć "normalny" rolnik co ma z 20ha . Kupować działki o pow. nie więcej jak 1ha i bawić się na takich małych powierzchniach jeśli powiedzmy jest przyzwyczajony, że ma co najmniej z 10ha w jednym kawałku.
  • Przez jestem_z_miasta
   Cześć, 
   mam nadzieję, że trafiłem w dobre miejsce. Odziedziczyłem 6 hektarów ziemi (2 łąki, 4 ziemi) łąki w 3 działkach, pola w 2 + budynki gospodarcze i maszyny. 
   I nie wiem co z tym zrobić. 
    
   Mieszkam w mieście 70km od wsi w której znajduje się ziemia. I raczej nie zostawię mojej pracy, bo po prostu ją lubię, a codziennie dojazdy nie wchodzą w grę. 
    
   Mielibyście jakieś porady, co mógłbym zrobić, aby zarabiać na tej ziemi i jednocześnie nie musieć tam pracować non - stop? Szukam czegoś, co pozwoli wyciągnąć z tego więcej niż na dzierżawie. 
    
   Mam nadzieję, że ktoś podrzuci jakieś fajne pomysły  
    
   dzięki!
  • Przez Arni
   Czy musieliście zrobić plan i dostać pozwolenie od sąsiadów żeby zrobić dach na oborze?
   Jak to było u was?
    
    
   Pozdro Arni
×