Skocz do zawartości
sebau1212

Cena trzody chlewnej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
cena
cieplym3    8

Panowie takie rozważania w dziale "czy opłaca się hodować świnie"

O i pobawiłem się w moderatora :)

Łódzkie 3,50 netto podobno z tendencją +

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie takie rozważania w dziale "czy opłaca się hodować świnie"

O i pobawiłem się w moderatora :)

Łódzkie 3,50 netto podobno z tendencją +

gdzie dokładnie po tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

@leniwy27 ja to liczę tak:

225zł za prosiaka (34kg)

170zł pasza

10zł szczepienia profilaktyczne

10zł na upadki

30zł amortyzacja budynków, urządzeń do produkcji pasz, podatki

=

445zł przy 120kg tucznika daje nam 3,7zł/kg brutto= ok. 3,45zł/kg netto

 

 

tylko cena prosiaka jest sprzed 1 miesiąca, a tydzień temu kupiłem po 198zł/sztukę, więc powinno wyjść ok. 3,3zł/kg netto

 

co masz na myśli mówiąc "spalony na starcie"?

Edytowano przez FarmerPawlos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

zonk28    0

Panowie.nie rozumie jednego ceny tuczników na dzień dzisiejszy u mnie to 3.20 a cena zboże 100zł/100kg.co jest powodem tak niskiej ceny żywca , jak szynki i wszystko poszło do góry a cena żywca w dół .Proszę o wytłumaczenie tego.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi wlasnie o wysoką cene zakupu prosiaka

 

 

No właśnie w hodowli tych tuczników największy koszt to prosiaki. Ale dobry dostawca pozwoli ci rozłożyć zapłatę na raty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

znajomi do Wilkucic sprzedają, u nas we wtorek woj łódzkie były po 3zł+Vat, ceny idą do góry, ale wolno ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar96    0

Mam takie pytanko ile niemieckiemu rolnikowi państwo dopłaca za wychodowanje tucznika dzisjaj pokazali całe transporty z Niemiec u nas są po 3.30 i cały czas twierdzą że niemieckie są tańsze i lepsze i lepszej jakości może ktoś by powiedział czym Niemcy karmią świnie że im się opłaca a nam nie?? :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekw1224    1
Napisano (edytowany)

elemer zejdź na ziemie,twoje rachunki są śmieszne nawet w cyklu otwartym czy zamkniętym dokładasz do tego biznesu ,pasza pełnoporcjowa dochodzi już do 1300 zł.Chłopie jak przeczytają te twoje obliczenia Ci z agrobiznesu to będzie głośno że ten rolnik to ma dobrze a świnie powinny kosztować te twoje 3,2 .A te 4 zł to ja od miesiąca nie widziałem .. no a jak tak twierdzisz to tylko powinieneś świnie chodować..i powodzenia życzę.@Farmer jak możesz liczyć tylko 170 zł za pasze ile ci ten tucznik zje, bo mi tak ok 270 kg pomnóż to przez 1300 i masz 350 zł a nawet kupując zboże i dodatki i samemu robiąc pasze nie wiele mniej ci wyjdzie więc cały zysk ci świnie pożrą i jeszcze dołożysz do biznesuu

Edytowano przez jacekw1224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    9

Widzę że nie którym cena nigdy nie będzie na takim poziomie aby pokryć ich koszty. Jak sie wam nie opłaca to po co to ciągniecie?! Ja uważam swoje obliczenia za całkiem słuszne a ceny pasz są jakieś 2 tygodnie w wstecz. Jest 3,5-4 dokładanie do interesu, 5 zł wychodzicie na zero, byłoby 6 to powiedzielibyście że parę groszy zostaje. To chyba sracie pieniędzmi, bo macie ich na tyle dużo aby dokładać prawie zawsze do interesu :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rom19    0
Napisano (edytowany)

 

170zł pasza

 

co to za bezsens?? liczysz po 800 zł/kg paszy?

Edytowano przez rom19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

elemer zejdź na ziemie,twoje rachunki są śmieszne nawet w cyklu otwartym czy zamkniętym dokładasz do tego biznesu ,pasza pełnoporcjowa dochodzi już do 1300 zł.

 

Co wy macie z tym dokladaniem?Wiecie lepiej od niego czy mu sie opłaca czy nie>? Tak trudno wam pojąć ze niektorzy nie maja z czego dokładać a mimo to wychodzą na swoje?Jesli dokladacie do interesu to wasza sprawa ale nie uogólniajcie w ten sposób wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Pasze mam z własnego zboża. Jak tucznik ma przy uboju 120kg, a kupuje 34kg'owe to mają u mnie przyrostu 86kg. Przy zużyciu 2,7kg paszy na 1 kilogram przyrostu daje nam 232kg paszy. Jak obliczyliśmy wyprodukowanie tony paszy to wyszło ok. 740-750zł i to daje te 170zł. Możecie mi nie wierzyć, ale proszę nie pisać skąd ja wziąłem ten ceny, bo obliczał mi je doradca z Sano.

 

Jest chociaż parę osób na forum z którymi można sensownie pogadać, a nie ktoś kto nie skończył gimnazjum i ma pałe z matmy i mi się mądrzy na temat opłacalności tuczu. Nie wiem jak jest u was, ale jak wam się nie opyla chować to zamknijcie produkcję.

Edytowano przez FarmerPawlos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@FarmerPawlos jak brzmi stare przysłowie ,,Większość ludzi, póki ma usta zamknięte, nie sprawia wrażenia głupków''

 

Już pisałem kilkakrotnie na forum, że (tym razem nie użyję słowa ,tępy'') ,nasz' naród ciężko jest uświadomić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekw1224    1
Napisano (edytowany)

I dzięki takim ludziom jak @Farmer cena nie pójdzie w górę bo im się będzie opłacać chować po 3 ,2 a propo paszy pełnoporcjowej właśnie Sano ma już po 1300 zł i co z ciebie za gospodarz że przyjeżdzają z sano obliczać ci koszty i dawki pamiętaj że soja i wszystkie inne dodatki od stycznia poszły w góre o 5%. Odnośnie mojej szkoły to skończyłem UWM w Olsztynie kierunek Rolnictwo specjalizacja Zarządzanie i Markieting w Agrobiznesie i prosze mnie nie obrażać.Proponuje debatę przenieść do tematu opłacalności bo za chwile moderator nas zablokuje.

Edytowano przez jacekw1224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

I dzięki takim ludziom jak @FarmerPawlos chów świń będzie się opłacać. W Polsce jest za duże rozdrobnienie gospodarstw i to te które produkują 10 tuczników na rok psują rynek. Polska będzie dążyła do (zabrzmi ostro ale taka jest prawda) wytępienia małych, wiejskich hodowli. Tak było w Niemczech,Dani,Francji,Holandi i tak będzie w Polsce - zostaną Ci najbardziej produktywni, ale kiedy to będzie nikt nie wie, przy takich cenach na pewno szybciej niż później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    13
Napisano (edytowany)

Pasze mam z własnego zboża. Jak tucznik ma przy uboju 120kg, a kupuje 34kg'owe to mają u mnie przyrostu 86kg. Przy zużyciu 2,7kg paszy na 1 kilogram przyrostu daje nam 232kg paszy. Jak obliczyliśmy wyprodukowanie tony paszy to wyszło ok. 740-750zł i to daje te 170zł. Możecie mi nie wierzyć, ale proszę nie pisać skąd ja wziąłem ten ceny, bo obliczał mi je doradca z Sano.

 

Jest chociaż parę osób na forum z którymi można sensownie pogadać, a nie ktoś kto nie skończył gimnazjum i ma pałe z matmy i mi się mądrzy na temat opłacalności tuczu. Nie wiem jak jest u was, ale jak wam się nie opyla chować to zamknijcie produkcję.

[/quote

 

pod wszystkim mogę się podpisać tylko pod ceną paszy nie, dolicz 100zł do tony i powinno być dobrze( 900kg zboża x 0,70 zł za kg(po tyle kupiłem okazyjnie , i nie jesteś moim zdaniem kupić w tej cenie teraz zboża,miałem po prostu farta) + 4 worki sano forte x 51 zł za worek( nie wiem ile teraz kosztuje, strzelam ) to daje 630zł za zboże + 204 zł za koncentrat + 10 zł przygotowanie(prąd twój czas) co daje= 844 zł , a średnią cena paszy tucznika jest w twoim wypadku większa bo pasza z pierwszego okresu tuczu ( ta 15% według sano) jest droższa. Chyba ,że ty cenę zboża nie liczysz po cenie rynkowej, to wtedy (w twoim przypadku po 0,6 zł za kilogram) tyle cię pasza wyniesie. Jeszcze jest jedna możliwość produkowania taniej paszy, ale o niej nie będę pisał , bo jest nie zgodna z prawem.

 

 

a cena na rynku to 3,1 + VAT

Edytowano przez pabloooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzycho181    0

Niektórzy to naprawde przy cenie żywca 5 zł by powiedzili że wychodzą na 0 xD Ale za to ze im sie nie opłaca to moga podziękować tylko i wyłącznie samym sobie. Ps. u na kuj-pom cena 3.40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leniwy27    1
Napisano (edytowany)

no fakt przy tej relacji cenowej to hodowcy trzepią kase niezła tylko jakos po nich tego nie widac bo kto sie utzrymuje z samych swin to jest cienki tak nitka i teraz cicho siedzi a jak cos kupuje to tylko na kredyt nie wiem jak wy ale ja nie znam hodowcy swin co by jezdził ML czy nową BMW a np. produc. drobiu juz znam osobiscie. I nie mowcie mi o robieniu kasy na swiniach !! zresztą kto chce niech sie w tym beble bo mi juz wystarczy.

Edytowano przez leniwy27

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzycho181    0

O robieniu kasy to nie mówie bo każdy wie jak jest. Ale niektórzy to by czasem troche pomysleli np. swojej ziemi 5 ha a świnek chowa skromnie 600 sztuk. Nawet nie ma swoich macior bo mu sie nie chce przy nich chodzić bo lepiej kupić warchalki po 200 zł za sztuke bo mu sie to opłaca. Pasza z zakupu pelnoporcjowa jak ktos napisał 350 zł na sztuke. I jak przychodzi kryzys to robi sie wielki płacz i ci co prowadza cykl otwarty zwijaja szybko interes, a z rególy ci co maja swoje prosięta i zboże zawsze sobie jakoś poradzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@krzychu i właśnie tacy hodowcy szybko upadną. Przykład jaki podałeś to lekkomyślność. Gdy cena żywca jest 5zł a zboze tanie rolnik liczy sobie że z tego jest super zysk. Niestety tylko nieliczni biorą pod uwagę spadki cenowe,kryzysy,dołki,nadprodukcję itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×