ursus1634

Żniwa 2007

Polecane posty

Ginter    1

Musiałeś mieć bardzo dobre warunki klimatyczne i dobrą glebę.A poza jaką masz klase gleb bo ja mam 5 i 6 klasy i do tego jeszcze miejscami takie piachy że aż strach :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkram    0

Ja jęczmienia ozimego miałam ok 8 ton z ha. trochę się tego nazbierało ale to dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

ja tez miałem 6 t z ha


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam jestem ciekaw jak je oceniacie tegoroczne zniwa jak supało w poruwnaniu z ubiegłymi latami .Jedno jest pewne pogoda tegorocznych zniw jest bardzo ch...wa :)


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziku    2

Mi średnio wyszły te żniwa. ozime zboża bardzo ładnie sypały ale jare beznadziejnie. Były gorsze lata niz ten ale były też lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkram    0

U mnie ten rok nie był najgorszy zboża ozime sypały bardzo dobrze natomiast jare trochę słabiej. Ja na pogodę nie mogę narzekać. A żniwa skończyłem w piątek u nas to już prawie wszyscy są po żniwach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2

Ja jeszcze nie skończyłem,ale żniwa oceniam raczej średnio na jarych troche się zawiodłem. :) dziwny ten rok,niby zapowiadały się nieżle).Myślałem że sprawniej przebiegną a tu pogoda w kratke i się wleką i wleką. :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vektor    9

Nom jak ktos siał żyto i pszenice to już skosił a jak jęczmień albo jakieś mieszanki to trzeba jeszcze poczekać i pogoda nie dopisuje :)


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2

Ja jeszcze mam z 5 ha pszenicy do wykoszenia i troche pszennej słomy do zebrania.Niestety pogoda nie dopisuje,może jutro coś rusze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie zaczalem bo jakos miekkie zboze bylo a teraz to pogoda nie ten tego. Dzisiaj rano to taki dzeszcz wpier.olil ze szok.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez104    0

u mnie jest do bani z 1 h zyta w tamtym roku byly 2 przyczepy 4 z zakladkami a w tym roku tylko jedna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

Ja tylko pszenice ozimą wykosiłem, i kicha, plon niższy z 1,5 tony od tego co powinno być. A jare to u mnie jeszcze zielonkawe (ciągle pada), i kiepsko wyglądają po suszy. Jedynie gryka ładnie się zapowiada.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo16    0

u mnie tak samo jak u większości....... Ozime nawet nawet, ale jare też nie najgorzej. Z 2,5ha jęczmienia miałem 11t...... Były gorsze lata.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Co do plonu nie mogę narzekać, ale bywało lepiej, napewno jest mniej słomy, a z pogodą to mi się udało super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

jeczien jary ok 4.2tony z ha

pszezyto ponad 4.5tony z ha

zyto ok 3.5tony z ha

pszenica jara ok 4tony z ha


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Jęczmień jary 3t/ha

żyto 2t/ha

pszenica jara 3 t/ha.

Jak na moje gleby to dobre wyniki. No może poza żytem. Dużo było na pół pustych kłosów. Chyba przymarzło. Bo na jednej działce położonej wyżej od innych dało prawie 4t/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

ja sie wypowiemj w pazdzierniku narazie pszenica ozima 6 ton z ha pszenica jara czeka. rzepak 3.4 tony


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

jęczmień jary 5,5-6t w zależności od kawałka

pszenżyto ozime 5,5t

zyto 3tony z 2,3ha takiego rekordu jeszcze nie było :) ale to przez przmrozki i trochę z własniej winy...ogólnie rok dobry tylko słomy mało...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

pszenica ozima na jednym kawalku przekroczyla 7 ton z ha , na drugim okolo 5,5(tak srednio)

pszenica jara ok 4,5 tony (tragedia)

pszenzyto ok 5,5 tony

jeczmien ozimy ok 6 ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CzarnyBrat1    0

jeszcze nie skończyłem żniw, ale po liczonych zbiornikach mogę powiedzieć ze średnio pszenica dała 4,5 t/ha. Słabo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj