Zaloguj się, aby obserwować  
adeq15

COMER czy LFMR ??

Polecane posty

adeq15    6

jak wiecie ci dwaj produceci trudnia si w produkcji walków odbioru mocy kturego producenta polecicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo24    1

Odświeżę trochę temat. Który z wałków będzie lepszy do Orkana? W instrukcji Orkana zalecają wałek o wytrzymałości 630 Nm. Comer ma wytrzymałość 650 Nm i jest na grubym frezie, zaś lubelski wałek ma 630 Nm i jest bodajże na drobnym frezie. Ceny są zbliżone ok 560zł. Który wybrać, jaki lepszy frez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Lepszy na pewno będzie grubszy frez. Przy takich parametrach wziął bym COMERA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

A ja bym wziął frez taki jak masz w innych wałkach.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo24    1

Na jednej składnicy sprzedawca mówił ze lepszy drobny frez zaś na drugiej że lepszy gruby i kogo to słuchać. Widzę że i wy macie zdania podzielone. Może ktoś uzasadni dlaczego lepszy drobny albo gruby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Raczej na odwrót. Grubszy sie wolniej wyrabia gdyż jest mniej wolnych przestrzeni pomiedzy frezami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

Połączenia wielowypustowe liczy się przede wszystkim na naciski powierzchniowe nie na ścinanie "freza", więc im większa powierzchnia współpracy tym lepiej (przy założeniu że mat. ten sam) więc zwykle więcej frezów oznacza wyższą trwałość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Raczej na odwrót. Grubszy sie wolniej wyrabia gdyż jest mniej wolnych przestrzeni pomiedzy frezami.

Nie wiem czy uzasadnienie dobre ale napewno na grubszym frezie wolniej sie zużywa B)

 

Połączenia wielowypustowe liczy się przede wszystkim na naciski powierzchniowe nie na ścinanie "freza", więc im większa powierzchnia współpracy tym lepiej (przy założeniu że mat. ten sam) więc zwykle więcej frezów oznacza wyższą trwałość

Wiesz kolego nie chcę się kłócić z tobą ale wydaje mi się że się jednak myślisz twierdząc że połączenia wielowypustowe liczy się na nacisk powierzchniowy wystarczy pomyśleć jak działają siły tam nie występuje tarcie jako takie jedynie sam nacisk(np nity liczy się z nacisku pow. bo gdy zacznie działać na ścinanie to już za późno) >> ja bym powiedział raczej że wałki* się powinno ( nie wiem jak jest) liczyć na ścinanie (chodzi mi o siły działające na sam frez)


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

odgrzewanie kotleta jaki wałek polecacie ? comer wychodzi bardzo korzystnie cenowo a jakościowo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Wiesz kolego nie chcę się kłócić z tobą ale wydaje mi się że się jednak myślisz twierdząc że połączenia wielowypustowe liczy się na nacisk powierzchniowy wystarczy pomyśleć jak działają siły tam nie występuje tarcie jako takie jedynie sam nacisk(np nity liczy się z nacisku pow. bo gdy zacznie działać na ścinanie to już za późno) >> ja bym powiedział raczej że wałki* się powinno ( nie wiem jak jest) liczyć na ścinanie (chodzi mi o siły działające na sam frez)

 

 

Odgrzewam kotleta bo widzę że kolega pisze delikatnie mówiąc nieprawdę. Wielowypusty liczy się na nacisk powierzchniowy, podobnie zresztą jak wpusty pojedyncze.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Nie znam się może masz racje ( askoro mówisz że tak się liczy to pewnie masz racje) nie ważne . Ale jedno wiem na 100% i nikt mi nie wmówi choćby nie wiem co , jeśli chodzi o wytrzymałość hmmm na zużycie w sensie co dłużej wytrzyma to na bank gruby frez , jak żyje nie widziałem wałka z grubym frezem wyrobionego a z drobny to już sporo widziałem niestety , tym bardziej mnie dziwi że w nowych maszynach coraz więcej jest drobnych frezów ( może postarzanie produktu @ paktofonikas a wiesz może jak się oblicza zabezpieczenia kołkowe np w pługach czy podorywkowych na docisk czy cięcie ?Bo nie wiem czy to dokręcać porządnie czy nie . Pozdrawiam


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Jeżeli drobne frezy są słabsze to dlaczego wszystkie duże (ale te naprawdę duże) ciągniki i maszyny mają wszystko na drobnych frezach? :P

 

Jaki by frez nie był, to w orkanie się nie powinien wykończyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj