piwex16

Ursus 3724 Piko czy John Deere E 5055

Polecane posty

MgrLukash    154

a czy nh i case lub deutz-frah zmieści się pasażer ??? :lol:

 

 

Powinien się zmieścic aczkolwiek niema tam siedzenia dla pasażera ;[

 

A nie zastanawiałeś się nad Farmtrac'em 665 w nim jest już więcej miejsca w kabinie :lol:

 

http://www.farmtrac.pl/img/pdf/665.pdf


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

no to chyba ta strona była :lol:

kabiny do tych johnów robi naglak chyba ;[ koszt około 5tysi, sugerując się ceną kabin do c360 itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

no to chyba ta strona była :lol:

kabiny do tych johnów robi naglak chyba ;[ koszt około 5tysi, sugerując się ceną kabin do c360 itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian264    15

Szczerze bardziej podoba mi się osobiście Ursus. Wygląda na bardziej nowoczesny i solidny ciagnik niż ten JD. Widziałem na żywo tego JD i pozytywnego wrażenia na mnie nie zrobił. A nie zastanawiałeś się nad Kiotim DK 551c? Fakt może troche egzotyczna marka, ale użytkownicy sobie ją chwalą i jedynie na co narzekają to za wąskie koła. Zaraz pewnie ktoś napisze że to jakieś chińskie badziewie i od razu wyjaśniam że to jest produkcji koreańskiej a to jest zasadnicza różnica!

Gdybym miał kupowac ciągnik w tym przedziale mocowym to właśnie między tymi dwoma (ursusem i kiotim) bym się zastanawiał. Ursus troche droższy bo cena wyjściowa bez vat wynosi 90tys a Kioti 80 tys. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

co ty wogule piszesz przecież tam jest inny silnik i skrzynia i zresztą podnośnik itd

 

widać że jesteś fanem jd ;)

 

Inny to na pewno ale produkcji JD. I wątpię żeby spalił mniej niż silnik Perkinsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Porównanie john deera 5E do ursusa jest jak najbardziej na miejscu, dlaczego?

Otóż 5E to wersja ekonomiczna produkowana w zakładach w Indiach, skąd pochodzą wszystkie podzespoły, jak wiadomo, obowiązuja tak normy jakości jd jednak wersja ta projektowana była na rynki państw III swiata. Zatem jakość wykonania oraz materiały wykorzystane do produkcji tego ciągnika są na niższym pozionie niż w przypadku amerykańskich czy to europejskich modeli tego producenta.

 

Co do ursusa to silniki perkin kiedyś tak jak sisu byly ikoną oszczędności w spożywanym paliwie jednak te czasu mineły i jeśli by porównać te ciągniki to zapewne spalanie było by na tym samym poziomie. Jakość wykonania podobno się poprawiła ale i tak daleka jest od ideału.

 

Jeśli miałbym wybierać pośród tych dwóch ciągników to mimo, że mam JD kupił bym ursusa, dlaczego?

Wierzę, że nowy zarząd zdoła odbudować zakłady i staną się one znowu rentowne, przygotowane obecnie modele oraz zapowiadane mają szansę wyrwać kawałek rynku jeśli oczywiście cena będzie rozsądna. Ursusa każdy zna, więc jak trafi się jakaś gorsza wersja to nikt nie powie że się dałeś w konia z robić bo co się dzieje w ursusie każdy wie i dziwne że jeszcze istnieje a jak hindus się rozleci to części trzeba będzie w Indii ściągać, niby jd to zrobi ale czas i napewno pieniądze. Model E jest mało popularny dlatego zapewne niewielkie ma zapasy części w Europie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

JanekJelonek nareszcie ktosmysli racjonalnie i nie pisze glupot

ktos wspomnial o farmtracku, heh ja osobiscie bym na to jeden koles ma i mu sie psuje ze szkoda gadac (nie sa to jakes powazne usterki ale sa) jak narazie ma na gwarancji ale ci serwisanci co przyjezdzaja to cymbaly jakich malo nie potrafia nic naprawic i koles chce do nas na warsztat go przyprowadzic,

jesli chodzi o farmtracka to nie polecam juz kubota lepsza ale i tak to wszystko sie umywa do ursusa wystarczy porownac paramtry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piwex16    34

witam wybór chyba padnie na ursus bo polski a ja ma 255 z ponad 20 letnim stażem a wujek ma 3512 4 letni i tylko leje ropę i jedzie w pole ale te ciągniczki robią lekkie prace polowe opryski sadzenie i przejazd między kapustą ale zobaczymy co przyszłość pokarze i będzie pomagało zetorkowi.;)

wielkie dzięki za wyrażenie opinii na temat tych traktorów i innych ;)


Miłość :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

A chce ci się wydawać kupę kasy na traktor pomocniczy na 15ha? On mógłby być spokojnie głównym traktorem na taką powierzchnię. Nie lepiej o wiele tańsza używka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piwex16    34

ale co nowe to nowe wie się wszystko w tedy o nim ;) a areał stale się powiększa tak że lepiej kupić a jak nie potrzebny to się sprzeda ale on już ma pracę przewidzianą na jesień przyszłego roku pracy z taśmociągiem w polu do kapusty ;)


Miłość :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Te dwa ci nie starczą?

Jest jakaś u nas dziwna tendencja że większość rolników kupuje sprzęt o wiele za duży na swoje gospodarstwa tłumacząc to sobie że powiększą gospodarstwa i będzie jak znalazł mimo że szansa na powiększenie w krótkim okresie czasu jej mała, a sprzęt stoi i rdzewieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

to nie tylko u ciebie, u mnie z c360 3p jako główny, dokupili case jx90 a 3p został, do tego c330 :) innych nie będe wspominał, ale jedni około 40-50ha mają, to wszystko robią c330, c360 i mtz82 a 2-3letnia forterra 10641 to praktycznie nic, raz widziałem z pługami, ale zaraz z tymi samymi mtz82, mają przyczepe 6ton nówke to tez raz z zetorem widziałem, a tak to wożo starymi bez kipra, i wreszcie nh td5020 troszke ponad rok ma, to w tamtej zimie dzieciaka do szkoły odwozili i w lecie z klatką na świnie :) a maszyny nowe do tego to siewnik poznaniak i ta przyczepa :) ale to ludzie oszczędni nowy chewrolet ma już ze 3lata a jak zrobione nim 2ts km to dobrze tylko starym poldkiem śmigajo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

to odbiegnę trochę od tematu i zapytam się po co kupować nowe samochody jak nimi mało się jeździ??? tylko na pokaz??? tak samo jest z ciągnikami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piwex16    34

ciągnik na pewno nie będzie stał bezczynnie prace będzie od sadzenia aż po zbiór :)


Miłość :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piwex16    34

zetorem robię ok 400mth to ten ursus będzie robił gdzieś 200mth minimum :)


Miłość :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

@piwex16 pamiętaj że nowy Ursus to nie to samo co jeszcze kilkanaście lat temu...

Znajomy kupił kilka lat temu nowego 5714 i miał szereg usterek min. po 50mth pękł mu wał w silniku ;) teraz mówi że by wolał NH lub jakiego kolwiek innego :)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

Myślę ,że Ursus to dobry wybór , wygodna kabina , bardzo dobre dane techniczne , silnik Perkinsa , skrzynia 12/4 też jak na 50 KM ok (opcjonalnie 8/8 z rewersem,).Ogólnie bardzo mi się podoba ten Ursus ze strony wizualnej i technicznej a co do jakości to myślę ,że teraz Ursus będzie się starał o jak najlepszą jakość gdyż bardzo chce wrócić na rynek .W tym porównaniu dla mnie bezapelacyjnie i zasłużenie wygrywa ursus 3724.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

200 mth? I chcesz kupić nowy traktor? :) Powiedz że na MGR i sprzedajesz jednego z nich? Bo jeśli nie to nie widzę uzasadnienia ekonomicznego na taki pomocniczy traktor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

MgrLukash no a te ursusy co byly robione kilka lat temu to nie to samo co nowa seria mido piko i forte

ja mam nadzieje ze ursus pokaze na co go stac i stanie na nogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piwex16    34

napisałem ok tak że będzie na pewno więcej ale nie wiem ile bo traktor będzie chodził nawet przez 2 tygodnie non stop w polu przy taśmociągu no i wtych lekkich pracach :)


Miłość :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

@wojtas972 wątpie aby nagle Ursus zrobił wielki szał, bo jak narazie te skrzynie 12/4 to chyba z Massey'ów z lat '70ych pochodzą

myślę że za tą cenę można kupic prosty zachodni ciągnik (lub nawet Zetora) który będzie o wiele lepiej wykonany od Ursusa :) i zapewne będzie dłużej służył bezawaryjnie ;)

 

Co do tych najnowszych modeli dla mnie wyglądają na klony McCormick'a i Landini :)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

no tak jak ja pisałem, że dobry byłby NH TD5010, będzie miał klimatyzację i pneumatykę za dopłatą, komfortowa kabina, zwinny i mało pali, ale wybór należy do ciebie, a i ma jeszcze skrzynię 12x12 40km/h lub 20/12 40km/h :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj