Skocz do zawartości
Agrotron155

Deutz-Fahr 6040 co o nim sądzicie??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Deutz-Fahr

szerszen    0

czy nowi uzytkownicy tego DF moga juz cos powiedziec na ten temat?? :) z tego co wiem ze jaryszki sprzedali kilka sztuk tego modelu. czy faktycznie ma taka wydajnosc jak napisal expert sdf (21t/h) ??

slawny    6

u mnie kosil 6040 po dlugiej zwloce dojechal i tu pytanie do tych ktorzy mieli stycznosc z tym kombajnem: Czy wam wytrzasacze sie nie rozlatywaly?

szerszen    0

jak w koncu sie sprawuje ten kombajn?? :P a czy wychodzi nowa (ulepszona) wersja tego kombajnu?? na bednarach ma podobno zawitac taka maszyna z lepszym hederem :)

Wiadomość z agroFakt.pl

krzysoltys    0

Odgrzewam kotleta. Już dawno po sezonie i chciałbym wiedzieć czy ktoś miał jakąś styczność z tym kombajnem podczas pracy, co możecie nowego na jego temat powiedzieć, jak się spisywał, awaryjność wydajność i wszystkie uwagi??

leszan    0

Pracowałem tym kombajnem jeden sezon. Sporo problemów natury fabrycznej. I może to by nie było najgorsze ale doszła jeszcze niekompetentność serwisu. Ale jak już chodził to była bajka. Żadnych problemów np. z elektroniką. Jakieś pytania??

Stasiek86    0

ja mam takiego DF 6040 i jestem z niego zadowolony. fakt ze dopiero jeden sezon nim przepracowałem ale robi wrażenie.Polecam

Luki1712    0

Witam. Kupiłem DF 6040HTS mam go juz 2 sezony narazie bez awaryjnie jestem z niego zadowolony lecz mam male doswiadczenie w koszeniu zbóż wiec dlatego mam prozbe do rolnikow doswiadczonych o pomoc w dobrym ustawieniu tego sprzetu tak zeby nie gubil a dosyc sprawnie sie jechalo na poszczegole rosliny: pszenżyto ozime, pszenica ozima ,żyto ozime. jeczmien jary . Tym sprzetem kosze ok 1,5 do 2ha/h przy plonowaniu 6t/ha mysle ze da sie nim zrobic wiecej iszybciej przez ten czas tym DF ale kosilem tylko dwa zezony niczym innym nie kosilem wczesniej i niemam od kogo zasiegnac fachowej porady lub pomocy w lepszym ustawieniu tego DF poniewaz gospodarstwo jako mezczyzna prowadze sam na areale 70ha no i niemam za duzo wiosen :) Chodzilo by mi o ustawienie sit, mlocarni, szeliny tymi 2 gajgami przy kabinie obrotow bebna i wiatru. Czytalem cala instrukcje ale malo pomocna i nie sprawdza sie w praktyce w tym przypatku. Prosze o pomoc

Stasiek86    0

kolego. Ja mam DF 6040, heder 4,8m i też jestem z niego zadowolony. Z instrukcji zawiele się nie dowiesz, bo tłumaczył ją komputer a nie pisał zrozumiale ją człowiek. Co do sit to szczelinę możesz ustawić początkowo tak jak w instr, ale i tak trzeba wysiąść i stwierdzić czy gubi czy nie. noi czy do zbiornika leci czyste. Czujniki strat są tylko dodatkowym monitoringiem co się dzieje za sitami. Co do klepiska to też musisz sprawdzić czy wymłaca i czy nie za bardzo uszkadza ziarna. Jeśli za bardzo będziesz miał skręcone klepisko to da się to odczuć. Wszyskie czynności ustawienia trzeba monitorować, nie da się dokładnie określić dla jakiego zboża mają być dokładne ustawienia, zawsze jest od -do. Pozdrawiam

Forsze    7

Odświeżam temat, mam pytanie do użytkowników DF6040:

- jaka jest wydajność - ile faktycznie ton na godz ma przerobu ten 6040?

- i jak z awaryjnością po kilku sezonach?

- no i proszę o ogólną ocenę

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez adamdx18
      Witam 
      Zgłaszam się z pomocą ponieważ poszukuję części do deutz fahra dx 4.50 
      i jeżeli to możliwe żeby było to w obrębie województwa śląskiego 
      za wszelkie namiary oraz pomoc w znalezieniu części bardzo dziękuję  
    • Przez pawelk018
      Witam wszystkich
      W kombajnie Deutz Fahr M900 wyskakuje mi 3 i 4 bieg. Co może być tego przyczyną? Wodzik? W jaki sposób rozwiązać ten problem?
      Dzięki i pozdrawiam
    • Przez robert983
      zakładam temat dla tego że nie ma dla naszych maszyn takiego tematu może komuś się przyda a i mi też ponieważ potrzebował bym katalog części do deutz fahr m900 najlepiej po polsku może być xero lub inna forma.oczywiście odpłatnie
    • Przez ktomek154
      Witam, czy ktoś jest w posiadaniu instrukcji i/lub katalogu do toplinera 4075 H ?
    • Przez lew908
      Witam jestem początkującym użytkownikiem kombajnu zbożowego Fahr M1000 i wielu rzeczy nie wiem mimo że posiadam książkę od tego kombajnu (niestety w języku Francuskim) I dlatego chciałbym się dowiedzieć jaka powinna być dokładnie ustawiona szczelina omłotowa dla tego modelu.